Oshawa, ON

Oshawa Sectional Tournament Overalls

Mar 02, 2019 - Mar 03, 2019

Click here for Masterpoint Winners List
Players

Newcomer & Novice Pairs - 12.0 Tables

10:30 AM

MPsABCNamesScore
0.494John La Berge Mississauga, ON; Tom Macfarlane Toronto, ON49.09%
0.663Kathryn Jensen Toronto, ON; Joanne Walsh North York, ON50.00%
0.406Lib Gibson - Eva Green Toronto, ON52.27%
1.2642Dennis Karis - Tina Karis Newmarket, ON57.27%
0.535Laura Woods - Gregory Piasetzki Toronto, ON52.73%
1.522Andrea Evans - Janis Silvestri Thornhill, ON63.86%
0.882Audrey Kramer Thornhill, ON; Marlene Baker Toronto, ON50.45%
0.835/63/4Janice Roberts - Frances Randle Belleville, ON54.32%
1.171Jill Gray - Deb Parent Toronto, ON51.14%
1.143Jackie Logie Owen Sound, ON; Patricia Barker Kemble, ON61.36%
2.0211Ted Brown Bowmanville, ON; John Karasinski66.59%
0.835/63/4Henney Bryant - Liz McNally Mississauga, ON54.32%

Stratiflighted A/X Pairs - 17.0 Tables

2:30 PM

MPsAXNamesScore
2.474Shirley Wright - Robert Pezzack Toronto, ON323.50
4.208Don Brock Brampton, ON; Wendy Dooley Mississauga, ON330.00
4.737Eiji Kujirai North York, ON; Martin Hunter Mississauga, ON338.50
5.4062Andrei Prodan Mississauga, ON; Adrian Barna Etobicoke, ON339.00
7.984John Zaluski - Jeffrey Smith Ottawa, ON346.50
3.293Nancy Stewart Oshawa, ON; Allen Weinrib Whitby, ON327.00
18.911Barbara Shnier - Barry Senensky Toronto, ON360.50
1.955Kelly Adams Orono, ON; Suneel Korde Whitby, ON320.50
14.182Vera Carpenter - Rashid Khan York, ON350.50
6.3051Dragana Kovacevic Markham, ON; Miroslav Kovacevic Vaughn, ON341.00
10.643Debbie Bennett Brighton, ON; John Laufer Toronto, ON347.00
1.676Fan Yang Richmond Hill, ON; David Zhang Markham, ON318.00

Stratiflighted B/C/D Pairs - 18.0 Tables

2:30 PM

MPsBCDNamesScore
1.9388Bina Anand - Ruth Naomi Falkenstein Thornhill, ON345.80
1.5966Gary Boyer Oshawa, ON; Craig Pyke Port Perry, ON351.73
2.3544Alan Huttung Lam Scarborough, ON; Xiao Ping Guo365.49
3.13331Frank Plistermann Orillia, ON; Richard Beaver Barrie, ON365.87
5.5711Ron Cannata - Daniel Boon Toronto, ON370.01
1.415Carol Clements Stouffville, ON; Gail Pimm Uxbridge, ON333.60
1.3977Marie Chabot Scarborough, ON; Darlene Blachar Pickering, ON348.14
1.8655Yu-No Diane Hsu Toronto, ON; Raymond Hui Scarborough, ON355.76
1.653Beata Majchrzak-Kita - Andrew Kita Scarborough, ON338.81
2.2192Glen Kennedy Val Gagne, ON; Jackmen Chong Burlington, ON341.53
4.1822Henry Stevens Scarborough, ON; Brenda Griffiths Pickering, ON367.47
1.244Duanyue He Toronto, ON; Yong Wang Richmond Hill, ON336.99

Newcomer & Novice Pairs - 9.0 Tables

2:30 PM

MPsABCNamesScore
0.583Catherine Petre Oshawa, ON; Judy O'dell48.02%
0.772Beverley Sacrey Peterborough, ON; Marianne Creighton Oshawa, ON51.98%
1.7411Miriam Kerbel Vaughan, ON; Fern Ginsberg Thornhill, ON66.67%
1.0832Lib Gibson - Eva Green Toronto, ON61.90%
0.505Henney Bryant - Liz McNally Mississauga, ON53.17%
1.0341Jill Gray - Deb Parent Toronto, ON55.16%
1.312Jackie Logie Owen Sound, ON; Patricia Barker Kemble, ON65.87%
0.555Janis Silvestri - Andrea Evans Thornhill, ON55.95%
0.8143Catherine Griffin Mississauga, ON; Anne Muller Oakville, ON59.52%

Bracketed Team Game 1 - 12.0 Tables

10:30 AM

MPsRankNamesScore
17.561Edmund Fok Scarborough, ON; Paul Janicki Markham, ON; Adrian Barna Etobicoke, ON; Andrei Prodan Mississauga, ON153.00
9.883Lino D'Souza Burlington, ON; Martin Hunter - Dorin Toma Mississauga, ON; Gabriel Tatar North York, ON101.00
13.172Terrence Rego - Uday Maitra Mississauga, ON; William Koski King City, ON; Rashid Khan York, ON132.00
7.414Eiji Kujirai - Terry Du North York, ON; Andy Stark Toronto, ON; Kole Meng Richmond Hill, ON96.00

Bracketed Team Game 2 - 7.0 Tables

10:30 AM

MPsRankNamesScore
4.153Andrzej Niewiadomski Woodbridge, ON; Adam Kohut - Miroslaw Kolesiak Mississauga, ON; Zbigniew Pianka Toronto, ON96.00
7.381Ying Wang Buffalo, NY; Jonathan Duan Thornhill, ON; David Zhang Markham, ON; Fan Yang Richmond Hill, ON111.00
5.542Andrew Risman - Arda Kabaca - Ilgaz Ciftci Toronto, ON; Stephen Goldin North York, ON109.00

Bracketed Team Game 3 - 7.0 Tables

10:30 AM

MPsRankNamesScore
5.471Helene Taylor - Richard Garlick Alliston, ON; Ian Garlick Oshawa, ON; Denise Donovan Toronto, ON143.00
3.083Steve McGrahan - Raymond Procwat Hamilton, ON; Linda Granholm Ancaster, ON; Betty Robertson Burlington, ON113.00
4.102Claude King - A Bruce Cameron - Steve Bonnar Mississauga, ON; Peter Giannandrea Port Hope, ON135.00

Bracketed Team Game 4 - 7.0 Tables

10:30 AM

MPsRankNamesScore
4.321Russell Baird Mississauga, ON; Jerry Lenders - Iain Macdonald - Steve Townend Toronto, ON131.00
2.433Gary Boyer - Robert Hanly - Theresa Tierney Oshawa, ON; Craig Pyke Port Perry, ON121.00
3.242Han Wu - Yuan Li Markham, ON; Samuel Li North York, ON; Yongtao Li Toronto, ON128.00

Bracketed Team Game 5 - 7.0 Tables

10:30 AM

MPsRankNamesScore
1.413Lynda Orme - David Orme - David Rudback Oshawa, ON; Peter Wowk129.00
1.882Holly Kee Etobicoke, ON; Margaret Roberts North York, ON; Bruce McKendry - Bruce Clark Toronto, ON132.00
2.511Li Zhang Yang - Katherine Yang Scarborough, ON; Rose Hou Richmond Hill, ON; Yolanda Ling Markham, ON142.00