Durango, CO

19th Annual Four Corners Sectional Tournament Overalls

Jun 09, 2017 - Jun 11, 2017

Click here for Masterpoint Winners List
Players

Stratified Pairs - 13.0 Tables

1:30 PM

MPsABCNamesScore
3.3532Helen Bledsoe Grand Junction, CO; Barry Hillmer Durango, CO60.74%
1.462Richard Houston - Pauline Pettinato Durango, CO52.72%
5.9611Jeanette Roberts Delta, CO; Michael Thorpe Montrose, CO68.11%
1.8953Kathy Wiggins Bayfield, CO; Ben Dobson Scottsdale, AZ54.33%
0.625Sharon Brown - Willa Beatty Durango, CO48.24%
0.937/85/6Jim Churchill Cedaredge, CO; James Beatty Durango, CO53.85%
0.824Maris Mason - Michael Koss Placitas, NM49.68%
4.472En Hay - Allen Kane Highlands Ranch, CO62.66%
1.323Miriam Shrogin Salida, CO; Sandra Wagnon Creede, CO52.40%
1.957/85/61Roger France - Mary France Buena Vista, CO53.85%
1.4164Wayne Caplan Durango, CO; Bill Longfellow South Fork, CO54.17%
2.514Robert McKenzie Thornton, CO; Andrea Johnson Longmont, CO60.26%

299er - 3.0 Tables

1:30 PM

MPsDENamesScore
1.0122Betty Nason - Elizabeth Kuhn Pagosa Springs, CO56.00%
1.3411Jerry Morgan - Linda Peri Canon City, CO65.00%

Stratified Pairs - 11.0 Tables

7:00 PM

MPsABCNamesScore
1.59632Sharon Brown - Willa Beatty Durango, CO55.56%
4.8111Barry Hillmer Durango, CO; Helen Bledsoe Grand Junction, CO64.81%
2.034Bruce Gantner - Larry Anderson Farmington, NM58.33%
0.9954Miriam Shrogin Salida, CO; Sandra Wagnon Creede, CO54.17%
2.12521Rita Simas Denver, CO; Jim Churchill Cedaredge, CO56.02%
3.162/3Marilyn McLaughlin - Carolyn Wiley Grand Junction, CO60.19%
0.625Jean Kleinhans Parker, CO; Scott Kelly Aurora, CO51.85%
3.162/3Andrea Johnson Longmont, CO; Robert McKenzie Thornton, CO60.19%
1.1943Sharon Snyder - Phillip Brandon Grand Junction, CO54.86%

Stratified Pairs Two Session - 12.0 Tables

3:00 PM

MPsABCNamesScore
1.6463Richard Houston - Pauline Pettinato Durango, CO338.99
2.19642William Voss - Jeffrey Phillips Grand Junction, CO352.87
3.35421Miriam Shrogin Salida, CO; Sandra Wagnon Creede, CO375.68
1.535James Beatty Durango, CO; Carolyn Campbell Houston, TX340.38
5.6721Helen Bledsoe Grand Junction, CO; Barry Hillmer Durango, CO389.12
3.0753Michael Thorpe Montrose, CO; Jeanette Roberts Delta, CO360.76
4.253En Hay - Allen Kane Highlands Ranch, CO375.74
7.561Robert McKenzie Thornton, CO; Andrea Johnson Longmont, CO394.99
2.145Jim Churchill Cedaredge, CO; Rita Simas Denver, CO324.32
1.234Jean Kleinhans Parker, CO; Scott Kelly Aurora, CO324.45

Stratified Swiss Teams - 12.0 Tables

9:30 AM

MPsABCNamesScore
1.9132Betty Nason - Elizabeth Kuhn - Constance Clark Pagosa Springs, CO; Bettie Hanse Sugar Land, TX61.00
3.40311Roger France - Mary France Buena Vista, CO; Miriam Shrogin Salida, CO; Sandra Wagnon Creede, CO68.00
2.5542Wayne Caplan - Sharon Brown - Willa Beatty Durango, CO; Bill Longfellow South Fork, CO63.00
6.051Allen Kane - En Hay Highlands Ranch, CO; Carolyn Campbell Houston, TX; James Beatty Durango, CO92.00
1.434Richard Houston - Pauline Pettinato Durango, CO; Jeanette Roberts Delta, CO; Michael Thorpe Montrose, CO59.00
4.542Barry Hillmer Durango, CO; Helen Bledsoe - Marilyn McLaughlin - Carolyn Wiley Grand Junction, CO80.00