2018-19NAP Team Roster


District
Flight
Filter
Players

District Flight Place Player 1 Player 2
1 A 1 Michel Morin Montreal, QC Zoltan Lazar Dol-Des-Ormeaux, QC
1 A 2 James Kirby Dartmouth, NS Elizabeth Legacy Halifax, NS
1 A 3 Mike Tanner Halifax, NS Gerry Callaghan Bedford, NS
1 B 1 J-Francois Guillemette Montreal, QC Jean Bellemarre Montreal, QC
1 B 2 Mark Golding Salisbury, NB Robert Kitchen Salisbury, NB
1 B 3 Jo-Anne Wijns Mont-St-Hilaire, QC Jean Guy Viel Brossard, QC
1 B 4 Chantal Dube Montreal, QC Josette Levesque Montreal, QC
1 C 1 Ashot Harutyunyan Montreal, QC Shih-Chieh Fuh Montreal, QC
1 C 2 Peter Mullally Halifax, NS Michael Hogan Halifax, NS
1 C 3 Simon-Pierre Goulet Montreal, QC Julien Bosse Montreal, QC
1 C 4 Janice Edey Angevine Lake, NS Carla Archibald Truro, NS
2 A 1 Andrei Prodan Mississauga, ON Adrian Barna Etobicoke, ON
2 A 2 Tom Ramsay Guelph, ON Colin Harrington Cambridge, ON
2 A 3 Stephen Mackay Markham, ON Fred Lerner Unionville, ON
2 B 1 Martin Zhao Richmond Hill, ON John Dong Richmond Hill, ON
2 B 2 Robert Griffiths Elora, ON Diane Bourdeau Cambridge, ON
2 B 3 John McWhinnie Hillsburgh, ON Doug Barnes Caledon, ON
2 C 1 Arda Kabaca Toronto, ON Ilgaz Ciftci Toronto, ON
2 C 2 Jerzy Zakrzewski Burlington, ON Bogdan Kurek Oakville, ON
2 C 3 Errol Platt Newmarket, ON Frank Klein Newmarket, ON
3 A 1 Gregory Gorshkov Somerville, NJ Neil Jaffe Belle Mead, NJ
3 A 2 Lee Ohliger Ridgewood, NJ Joyce Menezes Ridgewood, NJ
3 A 3 Alex Perlin Metuchen, NJ Bob Feller Guilderland, NY
3 C 1 Sean Casey Atlanttic Hlds, NJ Jason Tokuda Livingston, NJ
3 C 2 William Schoener Maplewood, NJ Janet Schoener Maplewood, NJ
3 C 3 Graham Oakes Montclair, NJ Jared Egerer Mount Arlington, NJ
3 C 4 Victor Lish Wappingers Fls, NY Neal Christensen Wappingers Fls, NY
4 A 1 Meyer Kotkin Cherry Hill, NJ Jay Apfelbaum Philadelphia, PA
4 A 2 Martin de Bruin Egg Harbor Twp, NJ David Hoffner Galloway, NJ
4 A 3 Bharat Rao Berwyn, PA Kenneth Chatzinoff Cinnaminson, NJ
4 B 1 Thomas Salter Hatfield, PA Kenneth Salter Norristown, PA
4 B 2 Stephen Mast Corning, NY Holli Mast Corning, NY
4 B 3 Andrew Rosenberg Philadelphia, PA Wayne Rosenberger Philadelphia, PA
4 B 4 Thomas Andrews Utica, NY Philip Geibel Durhamville, NY
4 C 1 John Ferranti Lancaster, PA Malin Castronuovo York, PA
4 C 2 Jack Thorp Mechanicsburg, PA Jacqueline Granite Mechanicsburg, PA
4 C 3 Janelle Tauer Ithaca, NY Susan Manning Hector, NY
4 C 4 Andrew Tomash Rochester, NY Guy Arie Rochester, NY
5 A 1 Michael Creager Bedford, OH Kenneth Kranyak Parma, OH
5 A 2 Stan Dub Shaker Heights, OH Greg Michaels Cleveland, OH
5 A 3 Kenneth Bergman Wexford, PA Henry Nelson Zelienople, PA
5 B 1 Davis Heussler East Aurora, NY Linda Burroughsford Fort Erie, ON
5 B 2 Russell Sheldon Pittsburgh, PA James Fox Canonsburg, PA
5 B 3 Toby Sternheimer Shaker Heights, OH Chris Kleis Lyndhurst, OH
5 B 4 Jill Otte North Canton, OH Leo Mann North Canton, OH
5 C 1 Mary Ball Clarence Center, NY Joyce Frayer East Amherst, NY
5 C 2 Rajarshi Roy Amherst, NY Rick Klapthor Erie, PA
5 C 3 Jean Klinkenberg Medina, OH Melanie Gura Hudson, OH
6 A 1 Michael Gill Columbia, MD Noble Shore Germantown, MD
6 A 2 Ellen Cherniavsky Silver Spring, MD Jason Meyer Silver Spring, MD
6 A 3 Larry Kahn Vienna, VA H John Edmonds Silver Spring, MD
6 B 1 David Dong Rockville, MD Shihong You Germantown, MD
6 B 2 Michael Kelley Nellysford, VA Craig Huneke Charlottesville, VA
6 B 3 Rick Bingham Fairfax, VA Ryan Connors Alexandria, VA
6 B 4 Jim Gaarder Columbia, MD Jimmy Ritzenberg Bethesda, MD
6 C 1 George Fleeson Mc Lean, VA Victor Weedn Arlington, VA
6 C 2 Brian Knapik Glen Allen, VA James Stiff Glen Allen, VA
6 C 3 Myron Goldstein Silver Spring, MD Michael Cooperman Chevy Chase, MD
6 C 4 Loretta Hassan Richmond, VA Zubair Hassan Richmond, VA
7 A 1 Gabriel Fadel Alpharetta, GA Andre Asbury Brookhaven, GA
7 A 2 Happoldt Neuffer Columbia, SC Hugh Brown Jr Greenwood, SC
7 A 3 Elaine Landow Durham, NC Craig Robinson Durham, NC
7 A 4 Peter J Boyd-Bowman Greensboro, NC Alex Hudson Raleigh, NC
7 B 1 Susan Rothberger Signal Mountain, TN Earl Rothberger Jr Signal Mountain, TN
7 B 2 Betsy Weaver Easley, SC Michael Kilgore Greenville, SC
7 B 3 Ben Reischer Leland, NC Gregory Eyerly Winnabow, NC
7 B 4 Denny Cahan Cumming, GA Robert Thorstad Atlanta, GA
7 C 1 Regina Sommer Johns Island, SC Thomas Rosenthal Johns Island, SC
7 C 2 Xiaoyuan Niu Alpharetta, GA Jia Mi Alpharetta, GA
7 C 3 Cherie Van Winkle Atlanta, GA Merrel Hattink Atlanta, GA
7 C 4 Donald Bosken Thomasville, NC Butch Johnson High Point, NC
8 A 1 Rod Beery Saint Charles, MO Richard Haacke Olivette, MO
8 A 2 James Ward Champaign, IL Karen Walker Champaign, IL
8 A 3 Milton Zlatic Saint Louis, MO Tom Oppenheimer Clayton, MO
8 B 1 Cindy Moore Bloomington, IL Lori Moore Bloomington, IL
8 B 2 Fritz Gebhard Saint Louis, MO John Levis Saint Louis, MO
8 B 3 Mark Daily Charleston, IL Grant Sterling Charleston, IL
8 B 4 Robert Steigmann Urbana, IL Sherry Steigmann Urbana, IL
8 C 1 Virginia Lang Springfield, IL Patricia Lloyd Springfield, IL
8 C 2 Claudette Gonsiorowski Champaign, IL Marilou Landes Savoy, IL
8 C 3 Kenneth Eiger Saint Louis, MO Susan Eiger Saint Louis, MO
8 C 4 Lynn Steffen El Paso, IL Patricia Lebeck Normal, IL
9 A 1 Corey Krantz Delray Beach, FL Bruce Lang West Palm Beach, FL
9 A 2 Matthew Weingarten Safety Harbor, FL Jeff Edelstein Tampa, FL
9 A 3 Irina Kislitsyna Miami, FL Michael Ranis Miami, FL
9 B 1 David Begin W Melbourne, FL David Seares Melbourne, FL
9 B 2 Donald Richards Kissimmee, FL Geoff Jones III Orlando, FL
9 B 3 Eric Taylor Lake City, FL Timothy Kirby Lake City, FL
9 B 4 Bruce Maier Tampa, FL Patrick Sweeney Spring Hill, FL
10 A 1 Jim Munday Southaven, MS Larry Sealy Owens Cross Rds, AL
10 A 1 Charles Durrin III Madison, AL Owen Lynch Huntsville, AL
10 A 1 Paul Munafo Huntsville, AL Richard Oshlag Memphis, TN
10 B 1 Chris Sloan Nashville, TN Phillip Vest Nashville, TN
10 B 2 Guy Martin Birmingham, AL Roy Martin Birmingham, AL
10 B 3 Risa Campbell Brownsville, TN Linda Dunn Memphis, TN
10 B 4 Lisa Harris Memphis, TN Deborah Harrington Memphis, TN
10 C 1 Jason Mook Shreveport, LA Tommy Mook Shreveport L, LA
10 C 2 Tom Wahl Little Rock, AR Kaye Stanley Little Rock, AR
10 C 3 Susan McNamara Jackson, MS Donna Evans Jackson, MS
10 C 4 Carolyn Stowers Little Rock, AR Libby Taylor Little Rock, AR
11 A 1 Douglas Simson Columbus, OH Shan Au Westerville, OH
11 A 2 Ryan Schultz Dayton, OH Peter Whipple Mason, OH
11 A 3 Stephen Moese West Chester, OH Mike Ma Cincinnati, OH
11 B 1 Larry Newman Blue Ash, OH Dennis Schultz Harrison, OH
11 B 2 Charles Seelbach Lexington, KY R Blaine Mullins Frankfort, KY
11 B 3 Terry Brausch West Chester, OH John Williams Cincinnati, OH
11 B 4 Max Mohan Arora Carmel, IN Rahul Kapur Indianapolis, IN
11 C 1 Penni Brodey Indianapolis, IN Judy Sosin Indianapolis, IN
11 C 2 Kevin Henry Cincinnati, OH Julian Kurtzman Cincinnati, OH
11 C 3 Charles Thompson Jr Xenia, OH Joseph Hammann Tipp City, OH
11 C 4 Judy Barron Cincinnati, OH Mike Burns Cincinnati, OH
12 A 1 Bob Webber Waterford, MI Sheldon Kirsch West Bloomfield, MI
12 A 2 Kurt Dasher Petersburg, MI Cono Emanuele Brownstown Twp, MI
12 A 3 Michael Crane Farmington Hls, MI Richard Temkin Farmington, MI
12 B 1 Wilbur Argersinger Ann Arbor, MI Bob Rasmussen Ann Arbor, MI
12 B 2 Xingyu Zhang Ypsilanti, MI Ching-Po Wang Troy, MI
12 B 3 Richard Johns Okemos, MI Gary Theis Williamston, MI
12 B 4 Robert Christensen Dewitt, MI Jagjit Singh East Lansing, MI
12 C 1 Song Lin Rochester Hills, MI Tengyun Tony Cao Troy, MI
12 C 2 P Steven Dotson Chelsa, MI Donna Dotson Chelsa, MI
12 C 3 Suzette Greep New Port Richey, FL Carole Wiseley Jerome, MI
12 C 4 John Kunnen Grand Rapids, MI Gary Camp Grand Rapids, MI
13 A 1 Stephen McConnell Evanston, IL Fawad Hakim Niles, IL
13 A 2 Robert Gardner Glenview, IL Craig Gardner Streamwood, IL
13 A 3 George Jacobs Hinsdale, IL Claude Vogel Chicago, IL
13 B 1 Elizabeth Wachowicz Vernon Hills, IL Zenon Wachowicz Vernon Hills, IL
13 B 2 Nic Hristea Chicago, IL Mark Pinkowski Chicago, IL
13 B 3 Romuald Mindak Elmwood Park, IL Robert Lubowicki Hanover Park, IL
13 B 4 Ryan Daniels Vernon Hills, IL James Abbott Chicago, IL
13 C 1 Sharon Petersen Evanston, IL M (Muggsy) Jacoby Wilmette, IL
13 C 2 Carolyn Turek Chicago, IL Cynthia Polayes Chicago, IL
13 C 3 Ilan Wolff Great Neck, NY Raphael Hallerman Chicago, IL
13 C 4 Carol Gepner Madison, WI Maggie Dugan Madison, WI
14 A 1 Ronald DeHarpporte Edina, MN Peg Waller Edina, MN
14 A 2 John Koch Saint Cloud, MN Terry Beckman Brooklyn Park, MN
14 A 3 Andrew Caranicas Saint Paul, MN Richard Lawson Plymouth, MN
14 B 1 Diane Henson Minnetonka, MN Larry Henson Minnetonka, MN
14 B 2 Judy Hansen Eagan, MN Grant Boadwine Preston, MN
14 B 3 Gerald Burdeski Moorhead, MN Keith Thompson Saint Paul, MN
14 B 4 Jeffrey Buckwalter Papillion, NE Justin Graver Omaha, NE
14 C 1 Connie Nelson Avon, MN James Schnepf Avon, MN
14 C 2 Sean McNally Minneapolis, MN Morgan Johnstone Minneapolis, MN
14 C 3 Rodney Anderson Omaha, NE Martin Mueller Omaha, NE
14 C 4 David Finholt Saint Paul, MN James Finholt Northfield, MN
15 A 1 Don Stack Kansas City, KS Donald Brooker Fairway, KS
15 A 2 Jon Nance Springfield, MO Richard Bender Springfield, MO
15 A 3 Alan Hierseman Olathe, KS David Braverman Overland Park, KS
15 B 1 Becky Lowe Bartlesville, OK Henry Robin Jenks, OK
15 B 2 Arnold Nelson Jr Kansas City, MO Mark Ufferman Kansas City, MO
15 B 3 Allen Rew Independence, MO Keith Smith Lees Summit, MO
15 B 4 Sylvia Jackson Oklahoma City, OK William Hill Oklahoma City, OK
15 C 1 Patrick Musick Lawrence, KS Albert Ballard Jr Lawrence, KS
15 C 2 Mary Karch Emporia, KS William Selbe Emporia, KS
15 C 3 Harvey Swalley Tulsa, OK Jane Swalley Tulsa, OK
15 C 4 Jack Lindley Tulsa, OK Gary Cagle Owasso, OK
16 A 1 Hemant Lall Dallas, TX Petra Hamman Carrollton, TX
16 A 2 Bart Bramley Dallas, TX Norman Beck Dallas, TX
16 A 3 Daniel Jackson Spring, TX Mike Doyle Katy, TX
16 B 1 James Zhan Sugar Land, TX Lunhui Lin Dickinson, TX
16 B 2 Jeff Dater Dallas, TX Scott Nason Dallas, TX
16 B 3 Ari Sippola Richardson, TX Pawel Hanus Carrollton, TX
16 B 4 Al Cupps Houston, TX Edwin (Ted) Bain III Katy, TX
16 C 1 Pravina Jani Austin, TX Zaeem Lutfi Leander, TX
16 C 2 Lacy Peterson Dallas, TX Floyd Gerwig Plano, TX
16 C 3 William Eads Fort Worth, TX Michael Blanchard Benbrook, TX
16 C 4 Alice Wright Denton, TX Sharon Harbach Argyle, TX
17 A 1 Joshua Donn Las Vegas, NV Sylvia Shi Las Vegas, NV
17 A 2 Chris Champion Colorado Spgs, CO Shirley Scott Colorado Spgs, CO
17 B 1 Edward Yosses Aurora, CO Paul Perkowski Highlands Ranch, CO
17 B 2 Douglas Fjare Estes Park, CO Greg Smith Denver, CO
17 B 3 Ellen Brabson Albuquerque, NM Lynda Burch Albuquerque, NM
17 B 4 Murali Nair Phoenix, AZ Sundaresan Ram Tucson, AZ
19 A 1 Bryan Maksymetz Vancouver, BC Ben Takemori Burnaby, BC
19 A 2 Cameron Doner Surrey, BC Dan Jacob Vancouver, BC
19 B 1 Chris Pesce Seattle, WA Rex Tu Bellevue, WA
19 B 2 Christopher Class Sequim, WA Bonnie Broders Port Townsend, WA
19 B 3 Hugh Hendrickson Renton, WA Ann Romeo Seattle, WA
19 B 4 Tim White Mercer Island, WA Renae Gunstone-White Mercer Island, WA
19 C 1 Morris Chen Surrey, BC Qiang Hua Vancouver, BC
19 C 2 Guilherme De Souza Bellevue, WA Felipe Souza Bellevue, WA
19 C 3 Paul Thompson Chehalis, WA Michael Thompson Olympia, WA
19 C 4 Mark McWiggins Issaquah, WA Craig Von Land Seattle, WA
20 A 1 Richard Carle Longview, WA Ben Bomber Vancouver, WA
20 A 2 Eric Stoltz Portland, OR Dennis Metcalf Vancouver, WA
20 A 3 Amy Casanova Portland, OR Paul Wrigley Troutdale, OR
20 B 1 Cheryl Berens Oakland, OR Brenda Biermann Roseburg, OR
20 B 2 Ron Root Beaverton, OR Don Herring Lake Oswego, OR
20 B 3 Ray Robert Portland, OR Rick Prouser Portland, OR
20 B 4 Marta Cannell Hood River, OR Bonnie Fortune Newberg, OR
20 C 1 Deanne Takasumi Tigard, OR Janet Clemmons Hillsboro, OR
20 C 2 Kevin Marnell Portland, OR Frank Straulemann Portland, OR
20 C 3 Roger Thomas West Linn, OR Jon Gassaway Beaverton, OR
20 C 4 Nely Johnson Portland, OR Stuart Director Portland, OR
21 A 1 Edward Nagy Danville, CA Gary Soules Elk Grove, CA
21 A 2 Peter Bonfanti Oakland, CA Daniel Kroll Berkeley, CA
21 A 3 Li-Chung Chen Cupertino, CA Ari Greenberg San Francisco, CA
21 B 1 Michael Hu San Jose, CA Arthur Zhou San Jose, CA
21 B 2 Jack Uppal Lincoln, CA Edward So Pleasanton, CA
21 B 3 Arif Janjua Saratoga, CA Rajan Jeyakumar Fremont, CA
21 B 4 Aaron Mayerson Redwood City, CA Wesley May Menlo Park, CA
21 C 1 David Wong Palo Alto, CA Jung Hu San Jose, CA
21 C 2 Nian Si Stanford, CA Yewen Fan Union City, CA
21 C 3 Jesse Liu Fremont, CA Michele Liu Cupertino, CA
21 C 4 Dana Shelley Atherton, CA Philip Abrahamson Atherton, CA
22 A 1 Bo Liu Irvine, CA Sherman Gao Brea, CA
22 A 2 Suresh Mahajan Del Mar, CA Jon Wright San Diego, CA
22 A 3 Mark Itabashi Murrieta, CA Ross Grabel Palm Desert, CA
22 B 1 Joseph Mack III Laguna Woods, CA Marc Franklin Newport Beach, CA
22 B 2 Larry Pelletier Ventura, CA Gary Ansok Camarillo, CA
22 B 3 Gregory Thorpe Brea, CA Steve Hirsch Brea, CA
22 B 4 Dustin Stout Huntington Bch, CA Alberto Feilhaber Irvine, CA
23 A 1 Gerard Geremia La Verne, CA Joseph Viola III Altadena, CA
23 A 2/3 Claude Le Feuvre Van Nuys, CA Dwight Hunt Granada Hills, CA
23 A 2/3 Lance Kerr Sylmar, CA W Reynolds South Pasadena, CA
23 B 1 Randolph Hammock Los Angeles, CA Paul Allman Los Angeles, CA
23 B 2 R Turner Los Angeles, CA Alyssa Kennedy Marina Del Rey, CA
23 B 3 Dalia Hernandez Long Beach, CA Jeff Grotenhuis Redondo Beach, CA
23 B 4 Andrew Rottenbacher South Pasadena, CA Joerg Rottenbacher Arcadia, CA
23 C 1 John Janus Manhattan Beach, CA Hsuehching Chang Rancho Palo Vds, CA
23 C 2 Mark Rappaport Beverly Hills, CA Larisa Rappaport Beverly Hills, CA
23 C 3 J Ross Bengel Playa Del Rey, CA Robert Johann Redondo Beach, CA
23 C 4 Gerald Ketz Hermosa Beach, CA Michael McGory Rancho Palo Vds, CA
24 B 1 Norman Trabulus New York, NY Charles Bilich Hewlett, NY
24 B 2 Samuel Guzzardo New York, NY Kitty Stanton New York, NY
24 B 3 Robert Barrington New York, NY Margie Cole New York, NY
24 B 4 Ann Gardner Floral Park, NY Alan Gardner Floral Park, NY
24 C 1 Vladimir Kolbun Forest Hills, NY Amit Duvshani New York, NY
24 C 2 Lee Lin New York, NY Nicole Hudak New York, NY
24 C 3 James Keiger New York, NY Mee Warren New York, NY
24 C 4 Siqing Yu New York, NY Benjamin Klauder New York, NY
25 A 1 James Streisand Wayland, MA Walter Lee Sudbury, MA
25 A 2 Franklin Merblum Bloomfield, CT Douglas Doub West Hartford, CT
25 A 3 Geoffrey Brod Avon, CT Richard DeMartino Riverside, CT
25 B 1 Yin Yichen Boston, MA Chang Liu Cambridge, MA
25 B 2 Trevor Reeves Farmington, CT Felix Springer West Hartford, CT
25 B 3 Robert Baum Natick, MA Parul Jain Wellesley, MA
25 B 4 Daniel Jablonski Stoneham, MA R Muggia Andover, MA
25 C 1 Alan Peterfreund Amherst, MA Michael Ramella Northampton, MA
25 C 2 Shen Duan Andover, MA Meiyan Duan Andover, MA
25 C 3 Nathalie Tabor Brookline, MA Lisa Muir Lexington, MA
25 C 4 Allen Barber Andover, MA Howard Abrams Burlington, MA