2017-18 GNT Team Roster


District
Flight
Filter
Players

District Flight Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
1 A Yvon Gravel Mascouche, QC Danielle Boyer Terrebonne, QC Carole Coveney Montreal, QC Michel Coveney Montreal, QC
1 B Patricia Scammell Truro, NS Herb Watters New Glasgow, NS Irene Szabla Pictou, NS Gordon Young Pictou, NS
1 C Jean-Pierre Becotte Montreal, QC Yunjiang Dong Montreal, QC Simon-Pierre Goulet Montreal, QC Julien Bosse Montreal, QC
2 A Colin Lafferty Kitchener, ON J Melvin Norton Burlington, ON Keith Heckley Hamilton, ON Doug Andrews Etobicoke, ON
2 B Paul Stanbury Kleinburg, ON Deanne Dennison Kleinburg, ON Charles Smith Bolton, ON Gaye Villa Caledon East, ON
2 C Cindy Zhang He Toronto, ON Max Cheng Toronto, ON Darwin Li Richmond Hill, ON Jasmine Xiong Markham, ON
2 O Ray Jotcham Scarborough, ON Richard Chan Markham, ON Edward Xu North York, ON Yan Wang Richmond Hill, ON
3 A Peter Stein Hillsborough, NJ Stephen Arshan Jackson, NJ Richard Ross Highland Park, NJ Donna Dulet Ocean, NJ Ron Nelken Clifton, NJ Himanshu Joshi Chester, NJ
3 B Phil Waxberg Teaneck, NJ George Mann Long Beach Twp, NJ Martin Gilbert Glen Rock, NJ Subrata Ghosh Paramus, NJ John Hodge Oakland, NJ Sue Hodge Oakland, NJ
3 C Bruce Esposito Ridgewood, NJ Paula Esposito Ridgewood, NJ Peri Namerow Mahwah, NJ Julie Zinzi Franklin Lakes, NJ
3 O Alexander Allen Annandale, NJ Brady Richter Summit, NJ Eugene Saxe Briarcliff, NY Will Ehlers West Orange, NJ Abe Pineles Jackson, NJ
4 A Peter Kyper West Chester, PA Elaine Clair Gwynedd Valley, PA Mark Henderson Wilmington, DE Jeffrey Billheimer West Chester, PA
4 B J Brill Voorhees, NJ Larry Plotkin Elkins Park, PA Peter Schulman Bala Cynwyd, PA Steve White Broomall, PA
4 C John Ferranti Lancaster, PA Tim Sumner Ephrata, PA Matt Sherman Mechanicsburg, PA Keith Ordemann Mohnton, PA
4 O Jay Apfelbaum Philadelphia, PA Meyer Kotkin Cherry Hill, NJ Daniel Boye Farmington, NY Douglas Ross Pittsford, NY Bob Glasson Pennington, NJ Joann Glasson Pennington, NJ
5 A Philip Goulding Wexford, PA Alan Leaver Mars, PA Ronald Franck Pittsburgh, PA Craig Biddle Pittsburgh, PA Michael Creager Bedford, OH
5 B Kevin Robertson Beachwood, OH Sharon Robertson Beachwood, OH Barbara Greenspan Beachwood, OH Joan Waletzky Shaker Heights, OH
5 C Kathleen Claunch Erie, PA Mary Tseng Erie, PA David Szymanowski Erie, PA Paul Valinsky Erie, PA
5 O Bernie Greenspan Beachwood, OH Fred Schenker Pittsburgh, PA Dan Roseberry Dover, OH Brian Ellis Beachwood, OH Don Sulgrove Twinsburg, OH Kathleen Sulgrove Twinsburg, OH
6 A Marc Warner Crozier, VA Mark Rosenbloom Glen Allen, VA Robert Pustilnik Richmond, VA Franklin Price Glen Allen, VA Joe Wallen Glen Allen, VA
6 B Leah Shao Harrisonburg, VA Will Colmer Arlington, VA Adam Gann Arlington, VA Hakan Berk Potomac, MD
6 C Michael Corrigan Reston, VA James Mosley Herndon, VA Harry Potter Herndon, VA Jeffrey Yutzler Alexandria, VA Richard Padgett Reston, VA Jennifer Colmer Arlington, VA
6 O Leo LaSota Glen Burnie, MD David Ruderman Burtonsville, MD Mark Chen Oak Hill, VA Brad Theurer Gaithersburg, MD
7 A Mike Rice Chapel Hill, NC Rosalind Lin Chapel Hill, NC Jui Wang Durham, NC Andre Asbury Brookhaven, GA Jon Rice Garner, NC Doug Dey Madison, CT
7 B Lina Clark Ladson, SC Kathryn Dunn Charleston, SC Barbara McGee Charleston, SC Mike Smith Charleston, SC
7 C Burt Grayman Flat Rock, NC William Huff Hendersonville, NC Pegg Doody Hendersonville, NC Mark Gensterblum Hendersonville, NC
7 O Bob Jones Marietta, GA Varghese George Martinez, GA James Gentry Jr North Augusta, SC David Macrae Smyrna, GA Patricia Tucker Atlanta, GA Kevin Collins Dunwoody, GA
8 A Clay Cuthbertson Quincy, IL Mark Zellmer Creve Coeur, MO Debra Romero Clarkson Valley, MO Mark Boswell Clarkson Valley, MO
8 B Charles Young Peoria, IL Patrick Moos Peoria, IL Rich Pestien Peoria, IL Alin Olaru Peoria, IL
8 C Kenneth Eiger Saint Louis, MO Judith Wagner Belleville, IL Ken Deutch Saint Louis, MO David Stein Carlyle, IL
8 O Tom Kniest Brentwood, MO Jonathan Weinstein Saint Louis, MO Ron Ashbacher Saint Louis, MO Kenneth Bland Saint Louis, MO
9 A Edward Schusler Lady Lake, FL Albert Simpson The Villages, FL David Treitel Miami, FL James Scott Wellington, FL Juan Castillo Fort Lauderdale, FL Saul Gross Miami Beach, FL
9 B Mark Raphaelson Davenport, FL Lance Marrou Orlando, FL Cabot Jaffee Jr Maitland, FL Ping Chen Winter Springs, FL
9 C Lynn Chapman Jacksonville, FL Charles Schubiger Jacksonville, FL Bijoy Telivala Jacksonville, FL Girish Joglekar Jacksonville, FL
9 O Warren Spector Palm Beach, FL Michael Becker Boca Raton, FL Eric Rodwell Clearwater, FL Jeff Meckstroth Clearwater Bch, FL David Berkowitz Boca Raton, FL Gary Cohler Delray Beach, FL
10 A Visanji Gala Germantown, TN Risa Campbell Brownsville, TN Tom Dixon Germantown, TN Joyce McMonagle Cordova, TN Clair Berry Germantown, TN
10 B Larry Jackson Memphis, TN Barbara Johnson Memphis, TN Daniel Lustig Germantown, TN Lyn Yukon Memphis, TN Lisa Harris Memphis, TN
10 C Douglas Riley Vestavia Hills, AL Shannon Sloan Nashville, TN Matthew Morgan Nashville, TN Sheryl Riley Vestavia Hills, AL Mechel Frost Nashville, TN
10 O Bryan Howard Nashville, TN Jim Foster Birmingham, AL Larry Sealy Huntsville, AL Jim Munday Southaven, MS
11 A E Bruce Neikirk Louisville, KY Joseph Rice Winchester, KY Susan Bullard Lexington, KY H Gordon Lexington, KY
11 B Arun Goyal West Chester, OH Rachna Fuerst West Chester, OH Mike Ma Cincinnati, OH Vijay Vasudevan Cincinnati, OH Stuart Petersen Dayton, OH William Nicolai Westfield, IN
11 C Kevin Henry Cincinnati, OH Julian Kurtzman Cincinnati, OH Joy Singerman Cincinnati, OH Barry Wauligman Hamilton, OH
11 O Bob Lyon Fishers, IN Peter Whipple Mason, OH Ryan Schultz Dayton, OH Craig Satersmoen Huber Heights, OH
12 A Kurt Dasher Petersburg, MI Dennis Carman Plainwell, MI Grant Petersen Taylor, MI Michael Kraut Royal Oak, MI Zachary Wasserman Farmington Hls, MI Frank Sensoli St Clair Shores, MI
12 B Bob Rasmussen Ann Arbor, MI Timur Aydin Bloomfield Hls, MI David Aderente Ann Arbor, MI Wilbur Argersinger Ann Arbor, MI Ching-Po Wang Troy, MI Cristina Tita Northville, MI
12 C Tengyun Tony Cao Troy, MI Henry Zhang Novi, MI Chun Zhou Bloomfield Hls, MI Yanping Zhang Livonia, MI Yu Chen Novi, MI Tan Yang Canton, MI
12 O Jonathan Fleischmann Bloomfield, MI Martin Hirschman Ann Arbor, MI Jordan Kaye West Bloomfield, MI Howard Perlman Franklin, MI Allan Falk Okemos, MI Frank Treiber III Toledo, OH
13 A Bob Marheine Waukesha, WI Mark Kinzer New Berlin, WI Michael Selchert Fitchburg, WI Richard Nordeng Waunakee, WI Paul Karas Elm Grove, WI Eric Mane Milwaukee, WI
13 B Charles Alexander Northbrook, IL Donald Joseph Glencoe, IL Robert Block Deerfield, IL William Anspach Chicago, IL Cory Perkers Chicago, IL
13 C Paul Prez Chicago, IL Susan Stromberg Homewood, IL Caron Espinosa Mokena, IL Nishat Chishti Kenosha, WI
13 O Jeffrey Wolfson Chicago, IL Steve Garner Chicago, IL Eldad Ginossar Chicago, IL Nikolay Demirev Arlington Hgts, IL
14 A Bruce Boje Chanhassen, MN Mark Patton Dubuque, IA Vern Swing Minneapolis, MN Michael Roush Iowa City, IA
14 B Eric McKee Iowa City, IA Elizabeth McKee Iowa City, IA Eli Jolley Iowa City, IA Scott Spitze Iowa City, IA Harry Sapienza Minnetonka, MN Paul Nesvig Inver Grove, MN
14 C Alexander Frieden Brookline, MA Sean McNally Minneapolis, MN Jeffrey Boitnott Hanover, NH Thomas Scruggs Berkeley, CA
14 O Cynthia Balderson Eden Prairie, MN Bob Balderson Jr Eden Prairie, MN Paul Meerschaert Long Lake, MN Robert Schachter Eden Prairie, MN
15 A Paul Chan Columbia, MO Lily Chan Columbia, MO Ding-Hwa Hsieh Kirksville, MO Lin-Huan Chen Kirksville, MO
15 B Gregory Barnes Jefferson City, MO Mark De Garcia Columbia, MO Krishna Saha Overland Park, KS Sitaraman Sathiamoorthy Olathe, KS
15 O Robert Adams Oklahoma City, OK Jo Woolery Oklahoma City, OK Ann Aliotta Edmond, OK Joann Court Oklahoma City, OK
16 A Gerry McKim Garland, TX John Schwartz Plano, TX Milton Neher Richardson, TX Daniel Jackson Spring, TX Mike Doyle Katy, TX David Pearlman Southlake, TX
16 B Thomas Rush Houston, TX Wes Peirce The Woodlands, TX Kim Brinkman Flower Mound, TX David Ticen Victoria, TX Scott Nason Dallas, TX Jeff Dater Dallas, TX
16 C Jack Dean Houston, TX Jeanette Dean Houston, TX Robert Burridge Houston, TX Marsha Doyle Houston, TX
16 O Dan Morse Houston, TX Nagy Kamel Plano, TX Thomas Peters Grapeland, TX Ira Hessel San Antonio, TX Venkatrao Koneru San Antonio, TX Kenneth Schutze Austin, TX
17 A Burke Snowden New Haven, CT Larry Matheny Fort Collins, CO Robert Sherman Lafayette, CO Varis Carey Superior, CO Neil Petrie Fort Collins, CO Gregory Herman Fort Collins, CO
17 B Edward Yosses Aurora, CO Scott Needham Boulder, CO Don Little Broomfield, CO Roger Miller Highlands Ranch, CO
17 C Justin Browning Cheyenne, WY Daniel Zwonitzer Cheyenne, WY Robin Elliott Boulder, CO Gregory Newcomb Boulder, CO
17 O Joshua Donn Las Vegas, NV Roger Lee Las Vegas, NV Daniel Korbel Las Vegas, NV Sylvia Shi Las Vegas, NV
18 B Deirdre Nickel Salt Lake City, UT Ann Morin Park City, UT Lee Sporleder North Salt Lake, UT Cindy Zimmerman Salt Lake City, UT
18 C Nancy Larson Draper, UT Yinghan Ding Salt Lake City, UT Scott Rosenbush Salt Lake City, UT Xiaobin Sun Park City, UT
19 A Nicholas Stock North Vancouver, BC Monica Angus West Vancouver, BC Jack Lee Richmond, BC Alex Hong West Vancouver, BC Brad Bart Coquitlam, BC
19 B Rex Tu Bellevue, WA Jack Yuan Bellevue, WA Chris Pesce Seattle, WA Christopher Jarvis Seattle, WA
19 C Jordan Tessarolo Victoria, BC Ryley Breiddal Vancouver, BC Marc Furnemont Victoria, BC Janice Soutar Victoria, BC
19 O Ray Miller Seattle, WA Stanford Christie Kirkland, WA Henry Lortz Seattle, WA Michael Christensen Seattle, WA Ken Scholes Bellevue, WA Harry Steiner Seattle, WA
20 A Joel Datloff Vancouver, WA Mike Redden Lake Oswego, OR Charlene Martindale Boise, ID Craig Jones Boise, ID David Brower Portland, OR Linda Wiener Vancouver, WA
20 B Rick Prouser Portland, OR Ray Robert Portland, OR Charles Swart Portland, OR Jim Wiser Portland, OR
20 C Kevin Marnell Portland, OR Frank Straulemann Portland, OR Roger Thomas West Linn, OR Jon Gassaway Beaverton, OR Andrew Nuxoll Portland, OR Dan Edelstein Vancouver, WA
20 O John Lusky Portland, OR S James Elliott Portland, OR John Ashton Portland, OR Randy Pickett Portland, OR Marc Zwerling Portland, OR Dennis Metcalf Vancouver, WA
21 A Jessica Lai Oakland, CA Dmitri Shabes San Ramon, CA Gregory Vance Pacifica, CA Andrew Hoskins Burlingame, CA Len Vishnevsky San Francisco, CA Erwin Linzner Santa Rosa, CA
21 B Yu Chang Milpitas, CA Bin Liang Union City, CA Jiang Chen Cupertino, CA Wanwan Ren Sunnyvale, CA Renjun Guo Dublin, CA Jim Liu Saratoga, CA
21 C Ying Liu Palo Alto, CA Jesse Liu Fremont, CA Douglas Schmickrath Los Altos Hills, CA Jung Hu San Jose, CA Qing Lu San Jose, CA Leila Mattinger Cupertino, CA
21 O Chip Martel Davis, CA Lew Stansby Dublin, CA JoAnna Stansby Dublin, CA Kit Woolsey Kensington, CA Adam Kaplan Stanford, CA Kevin Rosenberg Sunnyvale, CA
22 A Fran White Fallbrook, CA Rick Kerbel Murrieta, CA Dorn Bishop San Diego, CA Michael Crawford San Diego, CA Jim Johnsen San Diego, CA Richard Gold Oceanside, CA
22 B Tanaaz Timblo Vista, CA Jayendu Patel Vista, CA Kenny Pan Irvine, CA Alberto Feilhaber Irvine, CA
22 C Emma Kolesnik Ventura, CA Finn Kolesnik Ventura, CA Alvan Silverberg Dana Point, CA Trisha Silverberg Dana Point, CA Luke Williams San Diego, CA Jake Williams San Diego, CA
22 O Joe Houde Vista, CA Andrew Loh Solana Beach, CA Cameron Cotton Chula Vista, CA Greg House San Diego, CA
23 A Gerard Geremia La Verne, CA Robert Perlsweig Woodland Hills, CA Joseph Viola III Altadena, CA Peter Knee Canyon Country, CA
23 B R Turner Los Angeles, CA Murat Veysoglu Cypress, CA James Perkins Los Angeles, CA Alyssa Kennedy Marina Del Rey, CA Steve Ramos Jr Seal Beach, CA Basant Shah Los Angeles, CA
23 C Yunkai Song El Monte, CA Zu Ming Cheng Pasadena, CA Sophia Chang San Gabriel, CA Lucy Zhang Arcadia, CA Yueqiang Xue Los Angeles, CA Andy Zhang Arcadia, CA
23 O John Ramos Los Angeles, CA Viktor Anikovich Los Angeles, CA Roberto Scaramuzzi Woodland Hills, CA Alexander Kolesnik Los Angeles, CA Mitch Dunitz Sherman Oaks, CA Iftikhar Baqai Irvine, CA
24 A Sandrea Friedman Flushing, NY Jane Dillenberg New York, NY Alene Friedman New York, NY Michael Rosen New York, NY
24 C Lee Lin New York, NY James Keiger New York, NY Jing Zhang New York, NY Christopher Moh New York, NY
24 O Raluca Dobrescu Woodside, NY Sandra Rimstedt New York, NY Shane Blanchard New York, NY Robert Barrington New York, NY Dana Berkowitz New York, NY Radu Nistor Woodside, NY
25 A Michael Smith Newington, CT Susan Smith Newington, CT Jeffrey Goldman Norwalk, CT Brett Adler Norwalk, CT Russell Friedman Wilton, CT Allan Wolf North Haven, CT
25 B Gloria McDevitt Medford, MA Brian Weiner Duran Medford, MA Ivanie Yeo Merrimack, NH Lon Sunshine Merrimack, NH
25 C Shen Duan Andover, MA Meiyan Duan Andover, MA Cecil T C Chan Wellesley, MA Jianqiao Gu Lexington, MA
25 O Douglas Doub West Hartford, CT Franklin Merblum Bloomfield, CT Walter Lee Sudbury, MA James Streisand Wayland, MA Adam Grossack Newton, MA