2016-17 GNT Nationals Finals Team Roster


District
Flight
Filter
Players

District Flight Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
1 A Karl Hicks Dominion, NS Denis Murphy Coldbrook, NS Gerardo Malazdrewicz Amherst, NS Trisha Malazdrewicz Amherst, NS Jim Mathers Williamswood, NS Bilgin Batman Bridgewater, NS
1 B Josette Levesque Montreal, QC Chantal Dube Montreal, QC Jean Bellemarre Montreal, QC Jean La Traverse Montreal, QC
1 C Margaret Dodson Pictou, NS Robert Braedley Truro, NS Irene Szabla Pictou, NS Gordon Young Pictou, NS
1 O Kamel Fergani Montreal, QC Frederic Pollack Laval, QC Jeffrey Smith Ottawa, ON John Zaluski Orleans, ON
2 A Peter Wong North York, ON Terry Du North York, ON Mike Xiao-Fang Xue Markham, ON Kole Meng Richmond Hill, ON
2 B Milt Payne Hamilton, ON Paul Beischlag Port Dover, ON Gerald Edge St Williams, ON Douglas Cote Woodstock, ON
2 C Li Zhang Yang Scarborough, ON Ronald Baecker Toronto, ON William Ju Waterloo, ON Jake Liu Waterloo, ON Tong Chen Waterloo, ON Roy Song Waterloo, ON
2 O Ray Jotcham Scarborough, ON Richard Chan Markham, ON Jordan Cohen Thornhill, ON Stephen Cooper Toronto, ON Doug Baxter Toronto, ON David Lindop Toronto, ON
3 A Dori Byrnes Morris Plains, NJ Ron Nelken Clifton, NJ Robert Stayman New Rochelle, NY John Boyer Hastings Hudson, NY Stephen Arshan Jackson, NJ Richard Ross Highland Park, NJ
3 B Richard Rosenthal Katonah, NY Jason Fuhrman Yonkers, NY Ruth Yeselson Highland Park, NJ George Browne West Orange, NJ Timothy Baird White Plains, NY
3 C Bobby Willig Princeton, NJ Ginny Mason Princeton, NJ Lois Shindelman Princeton, NJ Jane Yarian Princeton, NJ
3 O Abe Pineles Jackson, NJ Alexander Allen Annandale, NJ Brady Richter Summit, NJ Eugene Saxe Briarcliff, NY
4 A Douglas Dye Wyndmoor, PA Everett Young Lafayette Hill, PA Estelle Ronderos Plymouth Meetng, PA Alvaro Ronderos Plymouth Meetng, PA
4 B Andrew Rosenberg Philadelphia, PA Wayne Rosenberger Philadelphia, PA Judy Robbins Narberth, PA Helen Leibowitz-Hoyer Philadelphia, PA Allison Brandt Philadelphia, PA Mike Giesler Philadelphia, PA
4 C James Xiong King of Prussia, PA Mark Xue Berwyn, PA Michael Xiong Devon, PA Jerry Jia Berwyn, PA
4 O Bob Glasson Pennington, NJ Joann Glasson Pennington, NJ Martin Rabinowitz Garnet Valley, PA Rick Rowland Wilmington, DE Daniel Boye Farmington, NY Meyer Kotkin Cherry Hill, NJ
5 A Michael Creager Bedford, OH Greg Michaels Cleveland, OH Stan Dub Shaker Heights, OH Hao Ge Westlake, OH
5 B Philip Goulding Wexford, PA Craig Biddle Pittsburgh, PA Russell Sheldon Pittsburgh, PA James Fox Canonsburg, PA
5 O Bernie Greenspan Beachwood, OH Brian Ellis Beachwood, OH Fred Schenker Pittsburgh, PA Dan Roseberry Dover, OH Don Sulgrove Twinsburg, OH Kathleen Sulgrove Twinsburg, OH
6 A Ellen Cherniavsky Silver Spring, MD Clyde Kruskal College Park, MD Hal Hindman Centreville, VA Robin Taylor Gaithersburg, MD Kenton Schoen Alexandria, VA David Genne Washington, DC
6 B Adam Gann Arlington, VA Alexander Prairie Arlington, VA Matthew Lahut Rockville, MD Zachary Madden Bethesda, MD
6 C Joseph Lebaron Mc Lean, VA Michael Corrigan Reston, VA Robbie Lloyd Silver Spring, MD Carole Stringer Bethesda, MD Barbara Teng Bethesda, MD Jeffrey Yutzler Alexandria, VA
6 O Michael Gill Columbia, MD Noble Shore Germantown, MD William Pettis Silver Spring, MD Ai-Tai Lo Reston, VA Beth Palmer Chevy Chase, MD Sylvia Shi Rockville, MD
7 A Gayle Covey Hendersonville, NC Steven Devico Hendersonville, NC Jerry Tinsley Brevard, NC Richard Maybin Hendersonville, NC
7 B Robert Hale Greensboro, NC Donald Folger Clemmons, NC Rhett Inabinet Clemmons, NC John Kimel Jr Advance, NC
7 C Tim Hemphill Granite Falls, NC Bill Bumbarger Hickory, NC Paul Schroeder Hickory, NC Steven Corder Hickory, NC
7 O Jerry Helms Charlotte, NC Samuel Marks Atlanta, GA Olin Hubert Atlanta, GA Peter J Boyd-Bowman Greensboro, NC Alex Hudson Raleigh, NC Kevin Wilson Knoxville, TN
8 A Richard Blumenthal Crystal Lake, IL Michael Halvorsen Champaign, IL Arthur Seltzer Saint Louis, MO Tod Moses Saint Louis, MO
8 B Cindy Moore Bloomington, IL Lori Moore Bloomington, IL Jeffrey Furler Bloomington, IL Eunice Patton Bloomington, IL
8 C Judith Wagner Belleville, IL Barbara Constance Belleville, IL Paul Bridges Swansea, IL Mary Shaw Carlinville, IL
8 O Will Engel Rockford, IL Bob Fashingbauer Belvidere, IL Mark Kessler Springfield, IL Colby Vernay Lacon, IL James Ward Champaign, IL Karen Walker Champaign, IL
9 A David Treitel Miami, FL James Scott Wellington, FL Edward Schusler Lady Lake, FL Bruce Lang West Palm Beach, FL John Moschella Winter Springs, FL Michael Wolf Fort Lauderdale, FL
9 B Regina Sooey Jacksonville, FL Clive Morgan Jacksonville, FL Mark Kessler Ponte Vedra, FL Bill Page Jacksonville, FL
9 C Michael Scher Tampa, FL Athena Gordon Tampa, FL Bruce Maier Tampa, FL Trisha Muniz Tampa, FL
9 O Richard Coren Boca Raton, FL Russell Ekeblad Portsmouth, RI Kevin Bathurst Palm Bch Gdns, FL Kevin Dwyer Melbourne, FL Eric Rodwell Clearwater, FL Jeff Meckstroth Clearwater Bch, FL
10 B Jay Lucas Little Rock, AR Becky Bien Little Rock, AR Ti Davis Little Rock, AR Frank Swan Little Rock, AR
10 C Susan Ray Germantown, TN Deborah Harrington Memphis, TN Linda Thompson Memphis, TN Robert Williams, Jr Memphis, TN
10 O Larry Sealy Huntsville, AL Jim Munday Southaven, MS Jim Foster Birmingham, AL Bryan Howard Nashville, TN Paul Munafo Huntsville, AL
11 A Siraj Haji Columbus, OH Ryan Schultz Dayton, OH Craig Satersmoen Huber Heights, OH Peter Whipple Mason, OH
11 B Ambrish Bansal West Chester, OH Nalin Mehta Cincinnati, OH John Altman Cincinnati, OH John Altman Cincinnati, OH
11 C Kevin Henry Cincinnati, OH Julian Kurtzman Cincinnati, OH Barry Wauligman Hamilton, OH John Williams Cincinnati, OH Reeta Brendamour Cincinnati, OH
11 O Vickie Sebastian Beavercreek, OH Sudheer Pimputkar Galena, OH Russell Shoup Dayton, OH Marc Low Centerville, OH
12 A Jerrold Grossman Rochester Hills, MI Dennis Kasle Bloomfield, MI Mark Bendure Grosse Pointe, MI Jonathan Fleischmann Bloomfield, MI Kurt Dasher Petersburg, MI Daniel Marcus West Bloomfield, MI
12 B Grant Petersen Taylor, MI Zachary Wasserman Farmington Hls, MI Michael Kraut Royal Oak, MI Thomas Thomson Warren, MI Ching-Po Wang Troy, MI Xingyu Zhang Ypsilanti, MI
12 C Tengyun Tony Cao Troy, MI Xiaoping Wu Bloomfield Hls, MI Yanping Zhang Livonia, MI Henry Zhang Novi, MI
12 O Suzy Burger West Bloomfield, MI Chuck Burger West Bloomfield, MI Martin Hirschman Southfield, MI Allan Falk Okemos, MI
13 A Mark Friedlander Deerfield, IL Richard Fellars Deerfield, IL Bill Goldberg Skokie, IL James Diebel Wood Dale, IL Howard Engle Highland Park, IL Mark Weisman Glenview, IL
13 B Steve Brown Highland Park, IL Caryl Brown Highland Park, IL Tom Fogarty Chicago, IL Kenneth Wolf Libertyville, IL
13 C William Omdahl Madison, WI Christine Priest Madison, WI Geoffrey Priest Madison, WI Charles Vierthaler Monroe, WI
13 O Stephen McConnell Evanston, IL Larry Robbins Deerfield, IL Drew Becker Chicago, IL Jeff Schuett Riverwoods, IL Ron Smith Chicago, IL Oren Kriegel Chicago, IL
14 A Joseph Pieper Dubuque, IA Mark Patton Dubuque, IA Bruce Boje Chanhassen, MN Vern Swing Minneapolis, MN
14 B Eric McKee Iowa City, IA Scott Spitze Iowa City, IA Eli Jolley Coralville, IA Elizabeth Gotlund Cedar Rapids, IA
14 C Sally Meixner Panora, IA Betty Torgerson Urbandale, IA Brad Albers Windsor Heights, IA Katie Albers Windsor Heights, IA
14 O John Koch Saint Cloud, MN Cynthia Balderson Eden Prairie, MN Bob Balderson Jr Eden Prairie, MN Paul Meerschaert Saint Paul, MN Carole Miner Rochester, MN Peggy Kaplan Minnetonka, MN
15 B Gregory Barnes Jefferson City, MO Krishna Saha Overland Park, KS Mark De Garcia Columbia, MO Sitaraman Sathiamoorthy Olathe, KS
16 A Daniel Jackson Spring, TX Mike Doyle Katy, TX James Breihan Houston, TX Anton (Tony) Haddad Houston, TX
16 B Stan Pushkarsky Austin, TX Sandy Potts Austin, TX John Moore Austin, TX Roxann Swenson Austin, TX
16 C Gary Anderson Austin, TX Jerry Barrett Austin, TX Jarek Langer Austin, TX Julianne McKenna Austin, TX
16 O Eddie Wold Houston, TX Bart Bramley Dallas, TX Chris Compton Dallas, TX Mike Passell Plano, TX Bob Hamman Dallas, TX
17 A Kenneth Titow Scottsdale, AZ Joanne Titow Scottsdale, AZ Vic Quiros Scottsdale, AZ Kenneth Klein Scottsdale, AZ Audrius Mizeikis Scottsdale, AZ
17 B Edward Yosses Aurora, CO Robert Vetter Aurora, CO Sheryl Siegel Greenwood Vlg, CO Roger Miller Highlands Ranch, CO Mel Fineberg Las Vegas, NV Evelyn Dahl Las Vegas, NV
17 C Raymond Cole Boulder, CO Elizabeth Cole Boulder, CO Michael Renbarger Superior, CO Lynnette Renbarger Superior, CO
17 O Sheri Winestock Las Vegas, NV Danny Sprung Las Vegas, NV Fred Gitelman Las Vegas, NV Joann Sprung Las Vegas, NV Geoff Hampson Las Vegas, NV Marc Jacobus Las Vegas, NV
18 A James Flesher Salt Lake City, UT Alene Wrobel Farr West, UT Buzz Farnes Midvale, UT Uri Loewenstein Salt Lake City, UT
18 B Bryant Town Edmonton, AB Andrew Speers Edmonton, AB Garry Karst Edmonton, AB Jason Dufault Edmonton, AB
18 C Richard Piette Calgary, AB Ryan Clark Calgary, AB Jay Newington Calgary, AB Brent Muir Calgary, AB
19 A Jeffrey Ford Redmond, WA Kim Eng Issaquah, WA Kevin Bolan Snohomish, WA William O'Brien Mountlake Ter, WA
19 B Christopher Jarvis Seattle, WA Chris Pesce Seattle, WA Corneliu Galer Mercer Island, WA Adam Ruprecht Seattle, WA
19 C Craig Ruden Kirkland, WA Craig Von Land Seattle, WA Gene Gousie Seattle, WA Katheryn McMullen Seattle, WA
19 O Larry Pocock Vancouver, BC Brad Bart Coquitlam, BC Nicholas Stock North Vancouver, BC Jack Lee Richmond, BC Kai Zhou Burnaby, BC Thomas Carmichael Mill Creek, WA
20 A Dewitt (Hal) Montgomery III Portland, OR Bruce Cuthbertson Vancouver, WA David Brower Portland, OR Mike Redden Lake Oswego, OR Joel Datloff Vancouver, WA Linda Wiener Vancouver, WA
20 B Rick Prouser Lake Oswego, OR Ray Robert Portland, OR Jim Wiser Portland, OR Charles Swart Portland, OR
20 C Roger Thomas West Linn, OR Benjamin Levy Vancouver, WA Jon Gassaway Beaverton, OR Beverly Walker Vancouver, WA
20 O John Lusky Portland, OR John Ashton Portland, OR Randy Pickett Portland, OR Marc Zwerling Portland, OR Dennis Metcalf Vancouver, WA S James Elliott Portland, OR
21 A Lynn Shannon Campbell, CA Michael Bodell Santa Clara, CA Stephen Tu Milpitas, CA Steve Chen San Jose, CA
21 B Peter Sun San Jose, CA Jun Shi Palo Alto, CA Ethan Liu Fremont, CA Qiang Zhang Dublin, CA Jim Liu Saratoga, CA
21 C Max Schireson Stanford, CA Olivier Chapelle Sunnyvale, CA Cadir Lee Los Gatos, CA Aravind Alwan Milpitas, CA Michael Hu San Jose, CA Arthur Zhou San Jose, CA
21 O Jo Anna Stansby Dublin, CA Lew Stansby Dublin, CA Chip Martel Davis, CA Kit Woolsey Kensington, CA David Grainger Etobicoke, ON Debbie Rosenberg Cupertino, CA
22 A Weishu Wu Irvine, CA Sudheer Helekar Irvine, CA Jay Helekar Orange, CA Xiao-Yan Gong Laguna Niguel, CA
22 B Shailesh Gupta Aliso Viejo, CA Harvey Jaffe Huntington Bch, CA Ian Wilson Irvine, CA Dustin Stout Huntington Bch, CA
22 C N Dennis Berg Santa Barbara, CA Dawn Ligon Santa Barbara, CA David Roe Santa Barbara, CA Arthur Levine Goleta, CA
22 O Warren Cederborg Visalia, CA Leo Bell Carlsbad, CA Aaron Jones Oceanside, CA Joseph Kivel Newport Coast, CA
23 A Edward Piken Palos Verdes Pn, CA Mark Leonard Long Beach, CA Robert Kent Marina Del Rey, CA Paul Markarian Lancaster, CA
23 B Alex Chen Arcadia, CA Frank Shih Arcadia, CA Thompson Jin Alhambra, CA Liang Fan Downey, CA
23 C Rae Yan Manhattan Beach, CA Andrew Rottenbacher South Pasadena, CA Joerg Rottenbacher Arcadia, CA Wenjia Yan Cerritos, CA
23 O Ron Feldman Petaluma, CA Viktor Anikovich Los Angeles, CA Mitch Dunitz Sherman Oaks, CA Iftikhar Baqai Irvine, CA William Schreiber Valley Glen, CA
24 A Michael Radin New York, NY Jane Dillenberg New York, NY Michael Rosen New York, NY Alene Friedman New York, NY Sandrea Friedman Flushing, NY Ljudmila Kamenova South Setauket, NY
24 B Bruce Neiger Merrick, NY Melissa Sloan New York, NY Howard Sloan New York, NY Warren Chang Flushing, NY
24 C Scott McDermott New York, NY Alan Davidson New York, NY Yoko Glubok Sobel Brooklyn, NY Daniel Lev New York, NY
24 O Alison Wilson New York, NY Aaron Silverstein New York, NY John Hurd New York, NY Chris Willenken New York, NY Andrew Rosenthal New York, NY Joel Wooldridge Astoria, NY
25 A Barry Bragin Prospect, CT Gary Miyashiro West Redding, CT Weiling Zhao Brookfield, CT Michael Hess Wilton, CT Susan Smith Newington, CT Michael Smith Newington, CT
25 B R Muggia Andover, MA Daniel Jablonski Stoneham, MA Dan Morgenstern Brunswick, ME Jack Mahoney Brunswick, ME Lon Sunshine Merrimack, NH Ivanie Yeo Merrimack, NH
25 C Margaret Fanning Hartland, VT Michael Morris Norwich, VT Art Young Hanover, NH Deirdre Ellerson Sharon, VT
25 O Mark Aquino Jamaica Plain, MA Richard Budd Portland, ME Steve Becker Old Greenwich, CT Larry Bausher West Haven, CT Adam Grossack Newton, MA Zachary Grossack Newton, MA