2015-16 GNT Nationals Finals Team Roster


District
Flight
Filter
Players

District Flight Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
1 A Marc Lachapelle Saint-Laurent, QC Pascale Gaudreault Montreal, QC Xavier Combey Dol-Des-Ormeaux, QC Jeffrey Blond Brossard, QC
1 B Marjorie Wandler Italy Cross, NS David Wandler Italy Cross, NS Lydia Prange Wolfville, NS Frances DeLong Kingston, NS
1 C Jean-Pierre Becotte Montreal, QC Zhongyuan Tang Montreal, QC Simon-Pierre Goulet Montreal, QC Brett Fisher Montreal, QC
1 O Kamel Fergani Montreal, QC Frederic Pollack Laval, QC Jeffrey Smith Ottawa, ON John Zaluski Orleans, ON
2 A David Deaves Ripley, ON Peter Hambly Hanover, ON Doug Andrews Etobicoke, ON Colin Lafferty Ajax, ON Ina Demme Maple, ON Bill Kertes York, ON
2 B
2 C Ron Ellis Fergus, ON Bernice Muma Guelph, ON Stephen Carpenter Conestogo, ON Raymond Procwat Hamilton, ON
2 O Ray Jotcham Scarborough, ON James Priebe Mississauga, ON Stephen Mackay Markham, ON Andy Altay Toronto, ON
3 A Peter Stein Hillsborough, NJ Donna Dulet Ocean, NJ Stephen Arshan Jackson, NJ Richard Ross Highland Park, NJ Ron Nelken Clifton, NJ
3 B Eric Sit Jersey City, NJ Cho-Wei Sit Watchung, NJ Gregory Gorshkov Somerville, NJ Neil Jaffe Belle Mead, NJ
3 C Bharat Shah Freehold, NJ Pramod Khanna East Windsor, NJ Prem Gupta Monroe Township, NJ Arvind Sharma Princeton Jct, NJ Michael Lo Bedminster, NJ Teresa Chek Bedminster, NJ
3 O Abe Pineles Jackson, NJ Alexander Allen Annandale, NJ Brady Richter Summit, NJ Eugene Saxe Briarcliff, NY
4 A Walter Bell Orefield, PA David Meyer Scranton, PA Marlene Meyer Scranton, PA David Kresge Spinnerstown, PA
4 B Alan Fierverker Kingston, PA George Mansour Scranton, PA Stephen Mansour Scranton, PA Stephen Tillman Shavertown, PA
4 C Lisa Mita Berwyn, PA Susan Morse Flourtown, PA Claire Rolin Philadelphia, PA Alison Shoemaker Wyndmoor, PA
4 O Jay Apfelbaum Philadelphia, PA Andrew Markowitz Lahaska, PA Richard Popper Wilmington, DE Louis Glasthal Berwyn, PA
5 A David Hemmer East Amherst, NY Saleh Fetouh Buffalo, NY Fred Schenker Pittsburgh, PA Charlie Garrod Pittsburgh, PA
5 B Kevin Robertson Beachwood, OH Sharon Robertson Beachwood, OH Joan Waletzky Shaker Heights, OH Philip Goulding Wexford, PA Barbara Greenspan Beachwood, OH Craig Biddle Pittsburgh, PA
5 C Arlene Cullen Pittsburgh, PA Karen Shipkovitz Pittsburgh, PA Robert Flynn Mc Donald, PA June Threlkeld Bridgeville, PA
5 O Jan Assini Pittsburg, PA Warren Oberfield Pittsburgh, PA Frank Cymerman Pittsburgh, PA Bernard Fudor Murrysville, PA Kenneth Kranyak Bay Village, OH
6 A Alexander Prairie Arlington, VA Stephen Drodge Mc Lean, VA Sylvia Shi Rockville, MD Jian-Jian Wang Clarksville, MD
6 B Robert Burgess Grafton, VA Jian-Ping Chen Yorktown, VA Leah Shao Harrisonburg, VA Owen Byer Harrisonburg, VA
6 C Rick Bingham Fairfax, VA Jeffrey Yutzler Alexandria, VA Michael Corrigan Reston, VA James Metzger Chevy Chase, MD
6 O Noble Shore Germantown, MD Michael Gill Columbia, MD Ai-Tai Lo Reston, VA Alan Schwartz Fairfax, VA Mark Chen Oak Hill, VA William Cole Silver Spring, MD
7 A Francine Moring Columbia, SC Ovunc Yilmaz Columbia, SC Richard Smith Spartanburg, SC George Russell Moore, SC
7 B Glen Anderson Raleigh, NC Peggy Haigler Raleigh, NC Thomas Roberg Raleigh, NC Collis Jackson Cary, NC
7 C Robert Thorstad Atlanta, GA Benjamin Kompa Chapel Hill, NC Kenneth Ramaley Greenville, SC Hunter McClain Fort Mill, SC
7 O Jenni Carmichael Kennesaw, GA Thomas Carmichael Kennesaw, GA Kevin Wilson Knoxville, TN Olin Hubert Atlanta, GA Jerry Helms Charlotte, NC Samuel Marks Atlanta, GA
8 A Richard Whitsitt Rockford, IL Lucille Jenkins Rockford, IL Meyer Abarbanel Belvidere, IL David Jenkins Rockford, IL
8 B Terry Goodykoontz Champaign, IL Melissa Maloney Champaign, IL Brian Maloney Champaign, IL John Maloney Champaign, IL
8 C Wesley Seitz Champaign, IL Robert Shoop Normal, IL Larry Ziegler Bloomington, IL William Strauss Urbana, IL
8 O Tom Kniest Brentwood, MO Kenneth Bland Saint Louis, MO Jonathan Weinstein Saint Louis, MO Ron Ashbacher Saint Louis, MO
9 A John Lewis Wilton Manors, FL Lee Bukstel Boca Raton, FL Michael Wolf Fort Lauderdale, FL Saul Gross Miami Beach, FL
9 B Theo Lichtenstein Tallahassee, FL Tansu Aksu Orlando, FL Cece Lichtenstein Atlantic Beach, FL Mark Raphaelson Orlando, FL
9 C Mike Jacobs St Petersburg, FL Lydia Jacobs St Petersburg, FL Herbert Gould St Petersburg, FL Martin Fleischman Tampa, FL
9 O Richard Coren Highland Beach, FL Michael Seamon Boca Raton, FL Kevin Bathurst Palm Bch Gdns, FL Michael Kamil Spartanburg, SC
10 A Patrick Williams Greenbrier, TN Anne Martin Nashville, TN David Birnbaum Pegram, TN Richard Roiseman Nashville, TN
10 B Michael Reeslund Nashville, TN Connie Spector Franklin, TN Kevin Clark Franklin, TN Chris Panagopoulos Franklin, TN
10 C Lisa Harris Memphis, TN Larry Jackson Memphis, TN Deborah Harrington Memphis, TN Susan Ray Germantown, TN Peter Marvin Little Rock, AR
10 O Jim Munday Southaven, MS Jim Foster Birmingham, AL Bryan Howard Nashville, TN Larry Sealy Huntsville, AL
11 A John Hinton Greenwood, IN Peter Whipple Mason, OH Craig Satersmoen Huber Heights, OH Ryan Schultz Dayton, OH
11 B Michael Gladfelter Columbus, OH Mary Jane Gladfelter Columbus, OH Isaac Stephani Cincinnati, OH Vijay Vasudevan Cincinnati, OH A J Stephani Cincinnati, OH Bob Fisk Cincinnati, OH
11 C Julian Kurtzman Cincinnati, OH John Williams Cincinnati, OH Pam Campbell Fairfield, OH Barry Wauligman Hamilton, OH
11 O Marc Low Centerville, OH Robert Sulgrove Centerville, OH Scott Gates Miamisburg, OH Russell Shoup Dayton, OH William Higgins Cincinnati, OH Yauheni Siutsau Loveland, OH
12 A Robert Houtrow Delton, MI Lowell Seyburn Portage, MI Dennis Carman Plainwell, MI Joanne Molt Grand Rapids, MI John Molt Jr Grand Rapids, MI
12 B Grant Petersen Taylor, MI Robert Korten Frankfort, MI Ching-Po Wang Troy, MI Xingyu Zhang Ypsilanti, MI Bob Rasmussen Ann Arbor, MI David Harty Ann Arbor, MI
12 C Tengyun Tony Cao Troy, MI Xiaoping Wu Bloomfield Hls, MI Tan Yang Canton, MI Anne Ye Canton, MI
12 O Joe Monro Beverly Hills, MI Owen Lien Detroit, MI Michael McDonald Rochester Hills, MI Zachary Wasserman Farmington Hls, MI Frank Treiber III Toledo, OH Jonathan Fleischmann Bloomfield, MI
13 A Bob Marheine Waukesha, WI Eric Mane Milwaukee, WI Mark Kinzer New Berlin, WI Michael Selchert Fitchburg, WI
13 B Brian Beecher, Sr Matteson, IL Stacy Jacobs Hinsdale, IL Jeff Cianci Chicago, IL Jordan Karol Chicago, IL Steve Kreiner Chicago, IL Greg Lawler Chicago, IL
13 C Alexander Okamoto Chicago, IL Jihong Song Chicago, IL Kelly Mao Chicago, IL Julian Manasse-Boetani Chicago, IL
13 O Claude Vogel Chicago, IL L James Phillips Chicago, IL Muhammad Abedi Chicago, IL Muhammad Hakim Chicago, IL Fawad Hakim Niles, IL Richard Strauss Northbrook, IL
14 A Eric Hendrickson Minneapolis, MN Michael Howland Minneapolis, MN Paul Gutterman Eagan, MN Andrew Caranicas Saint Paul, MN Richard Lawson Plymouth, MN Kerry Holloway Bloomington, MN
14 B William Voedisch Marine, MN Dennis Cerkvenik Minnetonka, MN Jonathan Cohn Elkhorn, NE Andrew Clements La Vista, NE
14 C James Peterson Edina, MN Patricia Myser Mendota Heights, MN Nicholas Erpelding Minnetonka, MN David Scharfbillig Plymouth, MN
14 O Terry Beckman Brooklyn Park, MN John Koch Saint Cloud, MN Michael Cassel II Roseville, MN Barry Purrington Eagan, MN
15 A Elizabeth Jankord Manhattan, KS James Masilamani Topeka, KS Amit Chakrabarti Manhattan, KS Atul Rai Wichita, KS
15 B Douglas Fjare Ponca City, OK J Sanders Tulsa, OK Becky Lowe Bartlesville, OK Alan Hierseman Olathe, KS
15 C
15 O
16 A Hua Yang Plano, TX Yan Song Plano, TX Tiger King Plano, TX Danny Feng Cedar Park, TX Ying Peng Austin, TX
16 B Kathleen Carr Garland, TX James Richman Dallas, TX Robert Schmidt Murphy, TX Ari Sippola Irving, TX
16 C James Rider Dallas, TX Cheryl Rider Dallas, TX Kristen Onsgard Dallas, TX Stefanie Scott Little Elm, TX Jerry Barrett Austin, TX James Moody Austin, TX
16 O J Gittelman Houston, TX Robert Whitcher Cedar Park, TX Gary King Houston, TX Anthony Bianchi Houston, TX Phillip Grothus Houston, TX Mildred Breed Cypress, TX
17 A Tom West Shelby, MI Loie West Shelby, MI Bonnie Janzen Lakewood, CO David Warner Thornton, CO
17 B Gregory Herman Fort Collins, CO Gregory Foltz Fort Collins, CO Dawn Foltz Fort Collins, CO Burke Snowden Fort Collins, CO Mark Robertson Phoenix, AZ Audrius Mizeikis Scottsdale, AZ
17 C Justin Browning Cheyenne, WY Daniel Zwonitzer Cheyenne, WY Jeanette Roberts Delta, CO Michael Thorpe Montrose, CO
17 O Sheri Winestock Las Vegas, NV Fred Gitelman Las Vegas, NV Robert Levin Henderson, NV Jill Levin Henderson, NV Ishmael DelMonte Las Vegas, NV Roger Lee Las Vegas, NV
18 A James Flesher Salt Lake City, UT Alene Wrobel Farr West, UT William Aeschbacher Park City, UT Massoud Tahmassebipour Holladay, UT
18 B Michael Farebrother Calgary, AB Ellen Kuiper Calgary, AB Douglas Mann Calgary, AB Crystal Mann Calgary, AB
18 C Larry Bonnette Bountiful, UT Sandy Haughey Murray, UT Paul Lund Salt Lake City, UT Scott Rosenbush Salt Lake City, UT
19 A William Ge Burnaby, BC Ben Takemori Burnaby, BC Amy Gao Richmond, BC Eric Pan Burnaby, BC James Wu Surrey, BC
19 B Yinsheng Tu Vancouver, BC Xiangdong Meng Surrey, BC Dong Yan Sammamish, WA Xiang Tu Bellevue, WA
19 C Marc Furnemont Victoria, BC Ryley Breiddal Vancouver, BC Daniel Lyder Victoria, BC Anne Katrichak Richmond, BC
19 O Dan Jacob Vancouver, BC Ken Scholes Bellevue, WA Bryan Maksymetz Vancouver, BC Michael Hargreaves Victoria, BC Michael Roche Victoria, BC Rock Shi Yan Richmond, BC
20 A Dewitt (Hal) Montgomery III Portland, OR Atul Khare Portland, OR Ed Freeman Corvallis, OR David Straube Vancouver, WA
20 B Chip Dombrowski Memphis, TN Jake Olsen Portland, OR July Ratley Redding, CA Bob Wierman Anderson, CA Dawn Campbell Portland, OR Amy Casanova Portland, OR
20 C Roy Wilkinson Portland, OR Kevin Marnell Portland, OR David Muller Vancouver, WA Louis-Amaury Beauchet Sherwood, OR
20 O Eric Stoltz Portland, OR Roger McNay Beaverton, OR Jeff Roman Bend, OR Huub Bertens Bend, OR
21 A Robert Thomson San Rafael, CA Bill Heid Pacifica, CA Bruce Tuttle Berkeley, CA Mark Moss Piedmont, CA
21 B Ken Rosenfeld San Jose, CA Joel Koransky Saratoga, CA Marcus Ballinger Burlingame, CA Eugene Sor Richmond, CA
21 C Chin Huang Foster City, CA Ming-Xiang Li Fremont, CA Donghui Lu San Jose, CA Michael Yang Palo Alto, CA Chun Chang Palo Alto, CA Frank Xie Sunnyvale, CA
21 O Chip Martel Davis, CA Kit Woolsey Kensington, CA Lew Stansby Dublin, CA Jo Anna Stansby Dublin, CA Debbie Rosenberg Cupertino, CA David Grainger Roseville, CA
22 A Jay Helekar Orange, CA Weidong Pei Brea, CA Aaron Jones Escondido, CA Xiao-Yan Gong Laguna Niguel, CA Weishu Wu Irvine, CA
22 B Ian Wilson Irvine, CA Gregory Thorpe Brea, CA Joseph Mack III Laguna Woods, CA Steve Hirsch Brea, CA
22 C Joe Albert Garcia Fullerton, CA Winston Chang Irvine, CA Neil Nobuo Ogura Irvine, CA Wayne Gorski Mission Viejo, CA Kenny Pan Irvine, CA
22 O Henri Farhi Chula Vista, CA Norman Schwartz Carlsbad, CA Phil Clayton Huntington Bch, CA Anant Rathi San Francisco, CA
23 A Edward Piken Palos Verdes Pn, CA Ron Feldman Redondo Beach, CA William Schreiber Valley Glen, CA Viktor Anikovich Los Angeles, CA Robert Kent Marina Del Rey, CA
23 B Om Chokriwala Sherman Oaks, CA Frederick Upton Van Nuys, CA Zheng Zhang Arcadia, CA Nolan Chang San Gabriel, CA Jack Chang San Gabriel, CA James Perkins Los Angeles, CA
23 C Sophia Chang San Gabriel, CA Lucy Zhang Arcadia, CA Alex Chen Arcadia, CA Yunkai Song Downey, CA Kai Liu Diamond Bar, CA
23 O Mitch Dunitz Sherman Oaks, CA Billy Cohen Sherman Oaks, CA Ed Davis Seal Beach, CA Jill Meyers Santa Monica, CA
24 A Bill Begert New York, NY Jess Jurkovic New York, NY David Yoon Bayside, NY Lorraine Cable Elmhurst, NY Kerry Kappell Astoria, NY Magnus Olafsson New York, NY
24 B Bill Dinner Port Washington, NY Michael Fishman Great Neck, NY Alan Kudisch East Norwich, NY Abbott Feren Westbury, NY Charles Bilich Hewlett, NY
24 C Yoko Glubok Sobel Brooklyn, NY Daniel Lev New York, NY Matthew Rudary New York, NY L Allison Rudary New York, NY
24 O Alison Wilson New York, NY Andrew Rosenthal New York, NY Aaron Silverstein New York, NY Chris Willenken New York, NY Joel Wooldridge Astoria, NY John Hurd New York, NY
25 A Pamela Miller Cambridge, MA James Rasmussen Cambridge, MA Dean Panagopoulos Lynn, MA Ronald Mak Manchester, NH Yiji Starr Wayland, MA Glenn McIntyre Bedford, MA
25 B Greg Chang Lexington, MA Syed Kausar Amjad Ashland, MA Michael Smith Newington, CT Susan Smith Newington, CT
25 C Ashok Rao Cambridge, MA Allen Nitschelm Acton, MA E Roman Boxborough, MA James Buss Harwich Port, MA
25 O Douglas Doub West Hartford, CT Franklin Merblum Bloomfield, CT Adam Grossack Newton, MA Zachary Grossack Newton, MA