Montrose, CO

Black Canyon Sectional Masterpoint Winners

Sep 21, 2018 - Sep 23, 2018

Total masterpoints: 424.74 earned by 78 players. Total Tables: 106

Click here for Tournament Overalls

Players

Rank mps Name
1 20.81 En Hay Highlands Ranch, CO
2 20.81 Allen Kane Highlands Ranch, CO
3 17.49 Robert McKenzie Aurora, CO
4 17.49 Andrea Johnson Longmont, CO
5 15.76 Joan Curran Castle Pines, CO
6 15.76 Alice Kinningham Denver, CO
7 14.99 Shirley Scott Colorado Spgs, CO
8 14.99 Fred Herring Aurora, CO
9 11.76 Larry Anderson Farmington, NM
10 11.76 Bruce Gantner Farmington, NM
11 11.50 Jeanette Roberts Delta, CO
12 11.50 Michael Thorpe Montrose, CO
13 10.82 Patricia Fisher Ridgway, CO
14 10.82 Douglas Feisler Montrose, CO
15 10.07 Marilyn McLaughlin Grand Junction, CO
16 10.07 Carolyn Wiley Grand Junction, CO
17 9.88 William Schultz Moab, UT
18 9.88 Betty Jacobson Grand Junction, CO
19 7.53 Richard Houston Durango, CO
20 7.53 Don Squires Durango, CO
21 6.30 Cheryl Spray Grand Junction, CO
22 6.30 Helen Bledsoe Grand Junction, CO
23 6.05 Scott Needham Boulder, CO
24 6.05 Martyn Cooper Gunnison, CO
25 5.00 David Kuker Oro Valley, AZ
26 5.00 Jani Kuker Oro Valley, AZ
27 4.88 Belinda Stuart Dallas, TX
28 4.88 Debra Duncan Edmond, OK
29 4.63 Leah Williams Crested Butte, CO
30 4.63 Fred Seipp Dallas, TX
31 4.45 Jeffrey Phillips Grand Junction, CO
32 4.45 Judith Tirpack Grand Junction, CO
33 4.16 Beverly Loehrke Fort Collins, CO
34 4.16 Earl Edwards Fort Collins, CO
35 3.95 Tom Koehler Montrose, CO
36 3.95 Alicia Conroyd Oro Valley, AZ
37 3.83 Michael Hamilton Montrose, CO
38 3.83 Gail Hamilton Montrose, CO
39 3.68 Roger France Buena Vista, CO
40 3.68 Mary France Buena Vista, CO
41 3.65 Linda Deaton Fruita, CO
42 3.65 Linda Scibienski Grand Junction, CO
43 3.44 Wesley Suzuki Westminster, CO
44 3.44 Bette Suzuki Westminster, CO
45 3.42 Linda Hayden Salida, CO
46 3.42 Phyllis Miley Howard, CO
47 3.13 Laura Manassa Powderhorn, CO
48 2.96 Howard Fink Aventura, FL
49 2.96 Rose Fink Aventura, FL
50 2.74 Virginia Bollinger Montrose, CO
51 2.74 N Malone Montrose, CO
52 2.41 Lucille Steiner Fort Collins, CO
53 2.41 Debe Nelson Timnath, CO
54 2.14 Daniel Tullius Colorado Spgs, CO
55 2.14 Arden Anderson Gunnison, CO
56 1.98 Thelma Jenkins Montrose, CO
57 1.97 Jim May Montrose, CO
58 1.80 Laurene Barnett Montrose, CO
59 1.58 William Brooks Broomfield, CO
60 1.58 Gena Brooks Broomfield, CO
61 1.40 Dianne Jones Cedaredge, CO
62 1.40 Dick Jones Cedaredge, CO
63 1.37 David Simpson Farmington, NM
64 1.37 Bill Longfellow South Fork, CO
65 1.20 Jim Churchill Montrose, CO
66 1.20 Annee Laird Montrose, CO
67 1.16 Irwin Borof Montrose, CO
68 1.16 Linda Borof Montrose, CO
69 1.10 Margot Levy Crested Butte, CO
70 1.10 Lucy Hecker Crested Butte, CO
71 0.60 John Wolf Fort Collins, CO
72 0.60 Dona Garretson Loveland, CO
73 0.53 Mary Politz Montrose, CO
74 0.45 Keith Nichols Crawford, CO
75 0.45 Heidi Schoenstein Grand Junction, CO
76 0.45 Jacquelyn Gannon Paonia, CO
77 0.28 Gail Hanson Fort Collins, CO
78 0.28 Michael Innis Fort Collins, CO