Edina, MN

D14 NAP District Final Masterpoint Winners

Oct 07, 2017 - Oct 08, 2017

Total masterpoints: 658.06 earned by 98 players. Total Tables: 118

Click here for Tournament Overalls

Players

Rank mps Name
1 36.00 Bob Balderson Jr Eden Prairie, MN
2 36.00 Cynthia Balderson Eden Prairie, MN
3 27.00 Terry Beckman Brooklyn Park, MN
4 27.00 John Koch Saint Cloud, MN
5 24.00 Erwin Heisler Minneapolis, MN
6 24.00 Gary Knippenberg Golden Valley, MN
7 20.25 Peggy Kaplan Minnetonka, MN
8 20.25 Kurt Schaeffer Lakeville, MN
9 18.00 Kurt Zhang College Station, TX
10 18.00 Gerald Burdeski Moorhead, MN
11 16.00 Michael Flader Eagan, MN
12 16.00 Barry Purrington Eagan, MN
13 15.00 Jennifer Peterson Golden Valley, MN
14 15.00 Elliot Eskin Edina, MN
15 14.40 Andrew Caranicas Saint Paul, MN
16 14.40 Richard Lawson Plymouth, MN
17 13.50 Grant Boadwine Preston, MN
18 13.50 Judy Hansen Eagan, MN
19 11.25 Nicholas Erpelding Minnetonka, MN
20 11.25 John Schlundt Eden Prairie, MN
21 10.67 Joseph Koester Brooklyn Park, MN
22 10.67 Paul Nesvig Inver Grove, MN
23 9.60 John Dunstan Bloomington, MN
24 9.60 Betty Triliegi Richfield, MN
25 8.73 Jamie Radcliffe Lincoln, NE
26 8.73 Matthew Campbell Lincoln, NE
27 8.44 Sylvester Sterioff Rochester, MN
28 8.44 Yvonne Sterioff Rochester, MN
29 8.00 Jeffrey Buckwalter Papillion, NE
30 8.00 Rick Ackermann Omaha, NE
31 7.38 Kimberly Hayward Bayport, MN
32 7.38 Sandy Casey Saint Paul, MN
33 6.67 John Scheafer Sioux Falls, SD
34 6.67 Anne Hajek Sioux Falls, SD
35 6.00 David Nelmark Urbandale, IA
36 6.00 Brad Albers Windsor Heights, IA
37 5.45 John Doty Greenwood, MN
38 5.45 Louis Tesler Prior Lake, MN
39 5.00 Bob Buck Eloy, AZ
40 5.00 Bonnie Sipkins Minneapolis, MN
41 4.62 Bill Wallace des Moines, IA
42 4.62 Dana Terndrup Boise, ID
43 4.29 Pat Buttweiler Saint Cloud, MN
44 4.29 Tom Buttweiler Saint Cloud, MN
45 3.69 Paul Meerschaert Long Lake, MN
46 3.69 Robert Schachter Eden Prairie, MN
47 3.69 Mark Krusemeyer Northfield, MN
48 3.69 Patti Stuhlman Minneapolis, MN
49 3.46 Michael Howland Minneapolis, MN
50 3.46 Kerry Holloway Bloomington, MN
51 3.26 Sandra Hatch Saint Cloud, MN
52 3.26 David Boushek Waite Park, MN
53 3.17 Jim Stepnes Richfield, MN
54 3.17 William Voedisch Marine, MN
55 3.06 Lois Leistiko Peoria, AZ
56 3.06 Shirley Billigmeier Long Lake, MN
57 2.87 Phil Schwarz Lakeville, MN
58 2.87 Judy Schwarz Lakeville, MN
59 2.49 Jerry Bartlett Lindstrom, MN
60 2.49 Cynthia Schield Fort Myers, FL
61 2.08 Carol Saunders Saint Paul, MN
62 2.08 Barbara Qualey Oakdale, MN
63 2.06 John Ryder Rochester, MN
64 2.06 Valerie McGrath Wabasha, MN
65 1.98 Sandy Fisher Long Lake, MN
66 1.98 Sandy Nelson Minneapolis, MN
67 1.88 James Essex St Louis Park, MN
68 1.88 James Peterson Edina, MN
69 1.88 Michael Holm Minnetonka, MN
70 1.88 Tom Juntunen Minneapolis, MN
71 1.57 Keith Connolly Saint Paul, MN
72 1.57 Harry Sapienza Minnetonka, MN
73 1.53 Mark McGree Bloomington, MN
74 1.53 James Ashley Burnsville, MN
75 1.36 Sean McNally Minneapolis, MN
76 1.36 Morgan Johnstone Minneapolis, MN
77 1.12 Larry Henson Minnetonka, MN
78 1.12 Diane Henson Minnetonka, MN
79 0.94 Christine Greenberg Byron, MN
80 0.94 Carrie Kaplan Hudson, WI
81 0.94 Susan Sanger St Louis Park, MN
82 0.94 Angela Minto Apple Valley, MN
83 0.94 Amy Dutton Mendota Heights, MN
84 0.94 Joyce Lewis Rochester, MN
85 0.88 Vern Swing Minneapolis, MN
86 0.88 Bruce Boje Chanhassen, MN
87 0.82 Sid Parham Rochester, MN
88 0.82 Sheri French Pine Island, MN
89 0.79 David Trevor Bloomington, MN
90 0.79 Mark Lasoff Minneapolis, MN
91 0.76 Robert Weber Tucson, AZ
92 0.76 Carol Weber Tucson, AZ
93 0.66 Gene Brandl Apple Valley, MN
94 0.66 Del Swanson Apple Valley, MN
95 0.55 Bernice Blaske Osseo, MN
96 0.55 Leslie Nelson The Villages, FL
97 0.35 Charles Head Saint Cloud, MN
98 0.35 Lois Head Saint Cloud, MN