Casper, WY

Platte River Regional Masterpoint Winners

Jul 10, 2017 - Jul 16, 2017

Total masterpoints: 2773.97 earned by 192 players. Total Tables: 459

Click here for Tournament Overalls

Players

Rank mps Name
1 107.91 Shan Huang Melbourne, FL
2 107.91 David Sabourin Ottawa, ON
3 107.91 Joan Millens Kingston, NY
4 107.91 Kevin Dwyer Melbourne, FL
5 65.60 Steven Smolen San Francisco, CA
6 65.60 Samuel Kuang Elmhurst, NY
7 63.83 Sudhakar Divakaruni Scottsdale, AZ
8 63.83 Mark Itabashi Murrieta, CA
9 47.91 James Milam Idaho Falls, ID
10 47.91 Bill Bradshaw Billings, MT
11 47.91 Suzanne St Thomas Boise, ID
12 47.91 Tanya McCully Whitefish, MT
13 43.06 Howard Epley Kent, WA
14 43.06 Karen Epley Kent, WA
15 37.59 Allen Kane Highlands Ranch, CO
16 37.59 En Hay Highlands Ranch, CO
17 36.88 Alene Wrobel Farr West, UT
18 35.57 Rosalee Gardner Salt Lake City, UT
19 35.57 Estelle Kevitch Salt Lake City, UT
20 35.25 Lyle Kinsey Roundup, MT
21 34.61 Joseph Barrett Billings, MT
22 30.44 Anita Heitler Englewood, CO
23 30.44 Don Heitler Englewood, CO
24 25.79 James Flesher Salt Lake City, UT
25 24.57 Lon Doll Billings, MT
26 24.57 Ann Zorn Billings, MT
27 23.26 Carole Odenreider Phoenix, AZ
28 23.26 Sue Robinson Gilbert, AZ
29 22.12 Vandana Jhawar Layton, UT
30 22.12 Pradeep Jhawar Layton, UT
31 18.40 Kathy Swaine Valencia, CA
32 18.40 Rand Pinsky Valencia, CA
33 18.31 Margaret Glasner Yuma, AZ
34 18.31 Jack Stone Yuma, AZ
35 17.80 Audrey Perra Regina, SK
36 17.80 Robert Loewen Regina, SK
37 17.54 Patricia Logan Casper, WY
38 17.54 John Logan Casper, WY
39 17.50 Ethelyn Brannan Mesa, AZ
40 17.50 Mattie Costantino Mesa, AZ
41 17.49 Robert Donaldson Ogden, UT
42 17.49 Vera Dodson Freeland, WA
43 17.47 Becky Shreeve Ogden, UT
44 16.44 Susan Fallon Estes Park, CO
45 16.44 Linda W Langer Estes Park, CO
46 16.32 Tom Broumley Casper, WY
47 16.32 Janet Boulanger Casper, WY
48 16.24 Susan Hines Rapid City, SD
49 16.24 Kathy Denholm Rapid City, SD
50 16.14 Mary Primeau Oro Valley, AZ
51 16.14 John McKethen Tucson, AZ
52 15.76 Berniece Turner Jackson, WY
53 15.76 Elizabeth McKay Pavillion, WY
54 15.67 Vernon Hoover Tempe, AZ
55 15.67 Dale Sweetwood Tempe, AZ
56 14.62 Marcia Walker Casper, WY
57 14.42 Don Elliott Mesa, AZ
58 14.09 Richard Gardner Denver, CO
59 14.09 Susan Marshall Denver, CO
60 14.08 James Bauer Casper, WY
61 13.80 Robert McKenzie Aurora, CO
62 13.80 Robert Vetter Aurora, CO
63 13.65 Philip Hinds Evansville, WY
64 13.61 Arjun Singh Lakewood, CO
65 13.20 Nancy Murray Denver, CO
66 13.20 Skip Carson Denver, CO
67 12.80 Kristin Hornberger Casper, WY
68 12.73 Arthur Nelson II Rawlins, WY
69 12.73 Barbara Skidgel Rawlins, WY
70 12.11 Patricia Sheldon La Jolla, CA
71 12.11 Jerome Sheldon La Jolla, CA
72 11.83 Terry Waterman Saint George, UT
73 11.83 David Waterman Saint George, UT
74 11.75 Polly Schoning Wichita, KS
75 11.75 Marietta Miller Gothenburg, NE
76 11.22 R Odegard Yuma, AZ
77 11.22 Lana Odegard Yuma, AZ
78 11.20 Robbie Humble Casper, WY
79 11.09 Irene Monical Layton, UT
80 11.09 Coleen Cronin Holladay, UT
81 10.48 Dorothy Reimann Casper, WY
82 10.44 Brian Wood Arvada, CO
83 10.15 Guy Padgett Casper, WY
84 10.06 Julianne Adair Midvale, UT
85 10.06 Gail Cizek Marco Island, FL
86 10.06 Jean Paradis Bonita Springs, FL
87 10.06 Doug Adair Midvale, UT
88 8.92 Joyce Hambrick Casper, WY
89 8.68 Carl Walsh Casper, WY
90 8.67 Thomas Carne Bozeman, MT
91 8.67 Joyce Carne Bozeman, MT
92 8.54 Mary Peet Billings, MT
93 8.54 Walter Peet Billings, MT
94 8.18 Patricia Scott Taos, NM
95 8.18 Dennis Scott Taos, NM
96 8.05 Barbara Lombardy Billings, MT
97 8.05 Diane Paszkowski Billings, MT
98 7.80 Ann Morin Park City, UT
99 7.80 Bill Aeschbacher Park City, UT
100 7.79 Alan Sparrow Salt Lake City, UT
101 7.79 Nancy Sparrow Salt Lake City, UT
102 7.44 Loretta Chadderdon Casper, WY
103 7.42 Brenda Glaze Anchorage, AK
104 7.34 Karen Allen Laurel, MT
105 7.34 Linda Capser Billings, MT
106 7.16 Harold Farnsworth Park City, UT
107 7.16 Barbara Lundy Park City, UT
108 7.12 Barbara Parsons Rawlins, WY
109 7.12 William Parsons Rawlins, WY
110 7.03 Beverly Hadley Butte, MT
111 7.03 Robert Hadley Butte, MT
112 6.97 Barbara Osborne Rawlins, WY
113 6.97 Carol Alameda Rawlins, WY
114 6.88 Victoria Hess Jackson, WY
115 6.58 Barbara Bottomley Lafayette, CA
116 6.58 Forrest Bottomley Lafayette, CA
117 6.51 Paul Johnson Billings, MT
118 6.51 Alice Kaye Guyer Boise, ID
119 6.39 Cora Raugutt Casper, WY
120 6.38 Lee Sporleder North Salt Lake, UT
121 6.32 Lisa Lombardy Billings, MT
122 6.32 Diane Lusin Billings, MT
123 6.26 Julie Wertz Fort Collins, CO
124 6.26 Susy Smith Fort Collins, CO
125 5.95 Pam Padgett Casper, WY
126 5.95 Randal Gentillon Idaho Falls, ID
127 5.95 Ray Fink Jackson, WY
128 5.70 Jim Lucas Idaho Falls, ID
129 5.70 Nelle Lucas Idaho Falls, ID
130 5.52 Douglas Smith Steamboat Spgs, CO
131 5.52 Joanne Smith Steamboat Spgs, CO
132 5.45 David Driggers Casper, WY
133 5.41 Pierre Jomini Billings, MT
134 5.41 Sandy Jomini Billings, MT
135 5.29 Mary Hedges Casper, WY
136 5.22 Joan Murphy Casper, WY
137 5.10 Philip Schweitzer Scottsbluff, NE
138 5.10 Guy Wylie Scottsbluff, NE
139 5.02 Janiese Arends Scottsbluff, NE
140 5.02 Georgiann Harris Mitchell, NE
141 5.01 Debra Raugutt Casper, WY
142 4.99 Cecilia Fondren Casper, WY
143 4.99 Mary Walsh Mesquite, NV
144 4.99 Alice Northey El Mirage, AZ
145 4.94 Mella-Dee Mayberry Payette, ID
146 4.94 Philip Mayberry Payette, ID
147 4.79 Donna Murray Larkspur, CO
148 4.79 Richard Murray, Jr Larkspur, CO
149 4.47 Norman Knox Billings, MT
150 4.47 Susan Knox Billings, MT
151 4.14 Susan Driggers Casper, WY
152 3.94 Jean Norgaard Cheyenne, WY
153 3.94 Gordy Vondrak Cheyenne, WY
154 3.93 Brian Brady Nampa, ID
155 3.93 Bruce Thornburgh Boise, ID
156 3.85 Kathy Feeney Tucson, AZ
157 3.85 Richard Bryant Tucson, AZ
158 3.75 Patricia Stuehler Ellicott City, MD
159 3.75 Jerry Eggleston Breckenridge, CO
160 3.74 Andrew Sauter Eloy, AZ
161 3.74 Carolyn Toews Casper, WY
162 3.28 Jeanette Porter Worland, WY
163 3.28 Carolyn Walton Greybull, WY
164 3.18 Nadine Sutter Sun Lakes, AZ
165 3.04 Miki Paskett Orem, UT
166 3.04 Sid Paskett Orem, UT
167 2.89 Marilyn Crull Casper, WY
168 2.89 Thomas Crull Casper, WY
169 2.78 Erik Ogaard La Grande, OR
170 2.63 Rex Clothier Thermopolis, WY
171 2.63 George Mc Clellan Worland, WY
172 2.45 Justin Browning Cheyenne, WY
173 2.45 Daniel Zwonitzer Cheyenne, WY
174 2.16 Erik Hansen Caldwell, ID
175 2.16 Anita Hansen Caldwell, ID
176 2.00 Leon Zaczek The Villages, FL
177 2.00 Judy Haynes Salt Lake City, UT
178 1.85 Bonnie Harrison Cheyenne, WY
179 1.85 Diane McKillip Cheyenne, WY
180 1.33 Sue Farmer Casper, WY
181 1.30 Karen Renne Missoula, MT
182 1.30 John Sears Bonney Lake, WA
183 1.23 Janeen Legerski Casper, WY
184 1.23 Vicki Cathey Casper, WY
185 1.20 Robert Hine Albuquerque, NM
186 1.20 Roberta Hine Albuquerque, NM
187 1.11 Veronica Schadegg Casper, WY
188 1.11 David Zwonitzer Cheyenne, WY
189 1.11 Kym Zwonitzer Cheyenne, WY
190 1.11 Shelley Landon Casper, WY
191 0.70 Janice Clemons Casper, WY
192 0.57 Ferne Freiberg Casper, WY