Dec 13, 2016 - Tuesday 10:00 am

Tue-Wed Knockouts III Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
11.77 Gold|Red 1 Marilyn CohenPalm Bch Gdns, FL Nancy BrookmanPalm Bch Gdns, FL Chuck SchneidermanPalm Bch Gdns, FL Elyse SchneidermanPalm Bch Gdns, FL
8.24 Gold|Red 2 Carolyn AtkinsMarco Island, FL Loretta CapwellNaples, FL Myrna SadowskyNaples, FL Clifford HordlowNaples, FL
4.71 Gold|Red 3/4 Germain PerronOrleans, ON Renee HetuOttawa Orleans, ON Diane AudetOttawa, ON Raymond AudetOttawa, ON
4.71 Gold|Red 3/4 Judith FarberMiami, FL Etta SklarSunny Isles Bch, FL Eva RyanGlen Rock, NJ Robert RyanGlen Rock, NJ

Recaps

Section 000

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Linda Burke Bonnie Swartz Judy Cohen Elaine Lazarus A - - - - - - -0.01 0.00 0.59 Red
11 Art Hartstein Geri Elias Marianne Guerra Ronnie Glassman A - - - - - - -0.01 0.00 0.59 Red
10 Marilyn Cohen Nancy Brookman Chuck Schneiderman Elyse Schneiderman A 1 - - - - - -0.01 0.00 11.77 Gold|Red
9 Eugenia Weaver Marianne Ruefenacht Ana Selechnik Betty Battles A - - - - - - -0.01 0.00
8 Judith Farber Etta Sklar Eva Ryan Robert Ryan A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.71 Gold|Red
7 Daniel Rosenblatt Rocco Maruca Harriet Petropoulos Lucy Fendig A - - - - - - -0.01 0.00 1.18 Red
6 Germain Perron Renee Hetu Diane Audet Raymond Audet A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.71 Gold|Red
5 Susan Morris Frances Freyman Marty Schindler Zee Jay Greenspan A - - - - - - -0.01 0.00
4 Susan Wallace Ruth Wirth MaBel Yunis Ada Korson A - - - - - - -0.01 0.00 1.18 Red
3 Carolyn Atkins Loretta Capwell Myrna Sadowsky Clifford Hordlow A 2 - - - - - -0.01 0.00 8.24 Gold|Red
2 Ann-Marie Cavrich Jill Randell Carolyn LaCombe Helen Newmark A - - - - - - -0.01 0.00
12 C. Susan Coleman Rubin Gruber Sharon Kristich Susan Dugas A - - - - - - -0.01 0.00 0.59 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results