Jul 18, 2019 - Thursday 7:30 pm

SHEINWOLD GRAND NATIONAL TEAMS FLIGHT B Event Summary

Session

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
70.00 Gold 1 Thomas RushHouston, TX Wes PeirceThe Woodlands, TX Pawel HanusCarrollton, TX Bill McCartySan Antonio, TX Suvabrata BiswasKaty, TX Ari SippolaRichardson, TX
52.50 Gold 2 Kenny PanIrvine, CA Xiao-Yan GongLaguna Niguel, CA Harvey JaffeHuntington Bch, CA Dustin StoutHuntington Bch, CA
35.00 Gold 3/4 Jordan LampeNew York, NY Stefano MerloBrooklyn, NY Ettore BianchiDobbs Ferry, NY Robert ForsterLittle Neck, NY
35.00 Gold 3/4 Kevin MarnellPortland, OR Justin BeckSherwood, OR Bruce PetersonAloha, OR Ben BomberVancouver, WA Amy CasanovaPortland, OR
15.75 Gold 5/8 Ching-Po WangTroy, MI Xingyu ZhangYpsilanti, MI Henry ZhangAnn Arbor, MI Yanping ZhangAnn Arbor, MI Cristina TitaNorthville, MI Timur AydinBloomfield Hls, MI
15.75 Gold 5/8 Stephane TurcotteSaint-Laurent, QC Yunjiang DongMontreal, QC Robert GuerardBrossard, QC Benoit LessardMontreal, QC
15.75 Gold 5/8 Robert GriffithsElora, ON Mircea GiurgeuPetersburg, ON Mike PengWaterloo, ON Peter PengNorth York, ON Bruce RobertsIngersoll, ON Casey VandeputteDundas, ON
15.75 Gold 5/8 J Michael HillColumbus, OH Thomas KoralewskiAvon, IN Mae HillColumbus, OH Alex KhrakovskyColumbus, OH Tom BishelColumbus, OH Howard SandersHilliard, OH

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Ching-Po Wang Xingyu Zhang Henry Zhang Yanping Zhang Cristina Tita Timur Aydin A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 15.75 Gold
15 Douglas Mann Alex Heron Jr Gamil Tadros Helen Dillen A - - - - - - -0.01 0.00 2.07 Red
14 Gloria McDevitt Brian Weiner Duran Ivanie Yeo Lon Sunshine A - - - - - - -0.01 0.00 1.84 Red
13 Kenny Pan Xiao-Yan Gong Harvey Jaffe Dustin Stout A 2 - - - - - -0.01 0.00 52.50 Gold
12 J Michael Hill Thomas Koralewski Mae Hill Alex Khrakovsky Tom Bishel Howard Sanders A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 15.75 Gold
11 R Turner Carol Frank Alyssa Kennedy Sumit Daftuar Frederick Upton W Reynolds A - - - - - - -0.01 0.00 1.38 Red
10 Robert Griffiths Mircea Giurgeu Mike Peng Peter Peng Bruce Roberts Casey Vandeputte A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 15.75 Gold
9 Kevin Marnell Justin Beck Bruce Peterson Ben Bomber Amy Casanova A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 35.00 Gold
8 Bo Xiao Sarah Chen Rory Xiao Jianming Zhang Brent Xiao Cornelius Duffie A - - - - - - -0.01 0.00 1.84 Red
7 Mark Stein Blake Harrop Stephen Donahue Philip Moss David Joyce Kenneth Tatz A - - - - - - -0.01 0.00 1.38 Red
6 Thomas Rush Wes Peirce Pawel Hanus Bill McCarty Suvabrata Biswas Ari Sippola A 1 - - - - - -0.01 0.00 70.00 Gold
5 Krishna Saha Gregory Barnes Sitaraman Sathiamoorthy Mark De Garcia A - - - - - - -0.01 0.00 2.30 Red
4 Justin Graver Diane Henson Larry Henson Jeffrey Buckwalter A - - - - - - -0.01 0.00 2.30 Red
3 Stephane Turcotte Yunjiang Dong Robert Guerard Benoit Lessard A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 15.75 Gold
2 Jordan Lampe Stefano Merlo Ettore Bianchi Robert Forster A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 35.00 Gold
16 Becky Lowe Marilyn LaFleur J Sanders David Koble A - - - - - - -0.01 0.00 1.84 Red

Bracket

Bracket available from ACBL

Bracket available from Fast Results