Jul 18, 2019 - Thursday 7:30 pm

GOLDMAN GRAND NATIONAL TEAMS FLIGHT A Event Summary

Session

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
85.00 Gold 1 David TreitelMiami, FL Saul GrossMiami Beach, FL Juan CastilloFort Lauderdale, FL James ScottWellington, FL Edward SchuslerLady Lake, FL Bruce LangWest Palm Beach, FL
63.75 Gold 2 Davis BennettSan Diego, CA Jim JohnsenSan Diego, CA Fran WhiteFallbrook, CA Rick KerbelMurrieta, CA
42.50 Gold 3/4 Colin LaffertyKitchener, ON J Melvin NortonBurlington, ON Roland LaframboiseThunder Bay, ON John StevensSt Catharines, ON Keith HeckleyHamilton, ON Doug AndrewsEtobicoke, ON
42.50 Gold 3/4 Joann CourtOklahoma City, OK Ann AliottaEdmond, OK Eric GenheimerEdmond, OK Joe VealOklahoma City, OK
19.13 Gold 5/8 Hua YangPlano, TX Yan SongPlano, TX James ZhanSugar Land, TX Lunhui LinDickinson, TX
19.13 Gold 5/8 Edward PikenPalos Verdes Pn, CA Joseph Viola IIIAltadena, CA Mark LeonardLong Beach, CA Robert ShoreLos Angeles, CA Kevin LaneLong Beach, CA
19.13 Gold 5/8 Jimmy PayneSalt Lake City, UT Lee PayneSalt Lake City, UT Buzz FarnesMidvale, UT Uri LoewensteinSalt Lake City, UT
19.13 Gold 5/8 Michael SmithNewington, CT Susan SmithNewington, CT Allan WolfNorth Haven, CT Russell FriedmanWilton, CT Brett AdlerNorwalk, CT Jeffrey GoldmanNorwalk, CT

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Davis Bennett Jim Johnsen Fran White Rick Kerbel A 2 - - - - - -0.01 0.00 63.75 Gold
15 Mark Laken Richard Baum Gregory Bright Barry Ko Hal Hindman Joseph Trapani A - - - - - - -0.01 0.00 1.82 Red
14 Bruce Tuttle Tien-Chun Yang Rajeev Gupta Stephen Tu A - - - - - - -0.01 0.00 2.34 Red
13 Paul Amer Elaine Clair Peter Kyper David Venetianer A - - - - - - -0.01 0.00 1.56 Red
12 Mike Giacaman Richard Haacke Stephen Zenk Mark Boswell A - - - - - - -0.01 0.00 2.08 Red
11 John Hinton James Cunningham John Bridgewater II Kay Beck A - - - - - - -0.01 0.00 1.56 Red
10 David Treitel Saul Gross Juan Castillo James Scott Edward Schusler Bruce Lang A 1 - - - - - -0.01 0.00 85.00 Gold
9 Michael Smith Susan Smith Allan Wolf Russell Friedman Brett Adler Jeffrey Goldman A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 19.13 Gold
8 Alex Hong Monica Angus Sidney Yang Kai Zhou A - - - - - - -0.01 0.00 2.08 Red
7 Eric Hendrickson Andrew Caranicas Paul Gutterman Richard Lawson Robert Schachter Mark Krusemeyer A - - - - - - -0.01 0.00 3.12 Red
6 Joann Court Ann Aliotta Eric Genheimer Joe Veal A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 42.50 Gold
5 Colin Lafferty J Melvin Norton Roland Laframboise John Stevens Keith Heckley Doug Andrews A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 42.50 Gold
4 Jimmy Payne Lee Payne Buzz Farnes Uri Loewenstein A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 19.13 Gold
3 Edward Piken Joseph Viola III Mark Leonard Robert Shore Kevin Lane A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 19.13 Gold
2 Hua Yang Yan Song James Zhan Lunhui Lin A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 19.13 Gold
16 Michael Ryan Eugene Harvey Judy Graf James Gullo A - - - - - - -0.01 0.00 1.56 Red

Bracket

Bracket available from ACBL

Bracket available from Fast Results