Jul 20, 2019 - Saturday 1:00 pm

Sat-Sun Knockout Teams 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
62.71 Gold 1 Chen ZhaoGreenbelt, MD Jing LiuStanford, CA Linlin Hu Yinghao LiuHoboken, NJ
43.90 Gold 2 Brenda JacobusLas Vegas, NV Marc JacobusLas Vegas, NV Bronia JenkinsVero Beach, FL Giorgio Duboin Benedicte Cronier Philippe Cronier
25.08 Gold 3/4 Alan WatsonLexington, MA Rick BinderWaltham, MA Lew GamermanRandolph, MA Sheila GabayNewton, MA
25.08 Gold 3/4 Jeff RomanBend, OR Ralph BuchalterSouth Orange, NJ Alan TenenbaumRockville, MD Andrew GofreedLa Plata, MD

Recaps

Section 01

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Kay Enfield Walter Schafer Jr Jovanka Smederevac Greg Hinze A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
15 Jeff Roman Ralph Buchalter Alan Tenenbaum Andrew Gofreed A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 25.08 Gold
14 Mary Ann Berg Jason Feldman Grzegorz Narkiewicz Krzysztof Buras Wojciech Gawel Rafal Jagniewski A - - - - - - -0.01 0.00
13 Jim Mahaffey Joris van Lankveld Berend Van Den Bos Sam Lev Daniel Lev A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
12 Mike Rippey Benito Garozzo Leonardo Cima Kamil Nowak Woaciech Strzemecki Alessandro Gandoglia A - - - - - - -0.01 0.00
11 Bart Nab Patricia Cayne Dano De Falco Tim Verbeek Bob Drijver A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
10 Chen Zhao Jing Liu Linlin Hu Yinghao Liu A 1 - - - - - -0.01 0.00 62.71 Gold
9 James Cayne Alan Sontag Lorenzo Lauria Alfredo Versace Massimiliano Di Franco Andrea Manno A - - - - - - -0.01 0.00
8 Lou Ann O'Rourke Dennis Clerkin Jerry Clerkin John Mohan Roger Bates Ron Smith A - - - - - - -0.01 0.00
7 Alan Watson Rick Binder Lew Gamerman Sheila Gabay A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 25.08 Gold
6 Brenda Jacobus Marc Jacobus Bronia Jenkins Giorgio Duboin Benedicte Cronier Philippe Cronier A 2 - - - - - -0.01 0.00 43.90 Gold
5 Victor Markowicz Piotr Bizon Asaf Yekutieli Ami Zamir A - - - - - - -0.01 0.00
4 Steven Cooper Kitty Cooper Matt Granovetter Lynne Feldman A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
3 Les Bart Gloria Bart John Rengstorff Nancy Schwantes A - - - - - - -0.01 0.00
2 Emory Whitaker Steven Huhman Michael Kovacich Robert White A - - - - - - -0.01 0.00
16 Steve Gross Ellen Anten Jeffrey Goldsmith Paul Markarian A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results