Mar 28, 2019 - Thursday 1:00 pm

2 Thu-Fri Knockout Teams 1 Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
57.79 Gold 1 Joyce HillSaint Augustine, FL Kevin DwyerMelbourne, FL Kevin BathurstPalm Bch Gdns, FL Justin LallLittle Elm, TX Shan HuangMelbourne, FL
40.45 Gold 2 James CayneBoca Raton, FL Alan SontagGaithersburg, MD Massimiliano Di Franco Andrea Manno Lorenzo Lauria Alfredo Versace
23.12 Gold 3/4 Phyllis FiremanChestnut Hill, MA Jenny WolpertPalm Bch Gdns, FL Marion Michielsen Per-Ola Cullin Mikael Rimstedt Ola Rimstedt
23.12 Gold 3/4 Gaylor KasleBoca Raton, FL Apolinary Kowalski Jacek Romanski P Drew CannellDol-Des-Ormeaux, QC Wlodzimierz Starkowski Michal Kwiecien

Recaps

Section 01

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Joyce Hill Kevin Dwyer Kevin Bathurst Justin Lall Shan Huang A 1 - - - - - -0.01 0.00 57.79 Gold
14 James Cayne Alan Sontag Massimiliano Di Franco Andrea Manno Lorenzo Lauria Alfredo Versace A 2 - - - - - -0.01 0.00 40.45 Gold
13 Justine Cushing Melih Ozdil Sadik Arf Xiaojing Wang Meng Kang A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
12 Paul Street Nicolas L'Ecuyer Thomas Bessis Frederic Volcker Tom Hanlon John Carroll A - - - - - - -0.01 0.00
11 Vinita Gupta Billy Miller Fredrik Nystrom Johan Upmark Jan Jansma Zia Mahmood A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
10 Mike Rippey Benito Garozzo Alessandro Gandoglia Kamil Nowak Woaciech Strzemecki Leonardo Cima A - - - - - - -0.01 0.00
9 Gaylor Kasle Apolinary Kowalski Jacek Romanski P Drew Cannell Wlodzimierz Starkowski Michal Kwiecien A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 23.12 Gold
8 Michael Polowan Adam Wildavsky Fu Zhong Jie Li A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
7 Pierre Zimmermann Franck Multon Piotr Gawrys Michal Klukowski Andrew Gromov Aleksander Dubinin A - - - - - - -0.01 0.00
6 Geeske Joel William Watson Daniela von Arnim Roland Rohowsky A - - - - - - -0.01 0.00
5 Chen Zhao Jing Liu Simon De Wijs Bauke Muller A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
4 Mary Ann Berg Jason Feldman Grzegorz Narkiewicz Krzysztof Buras Wojciech Gawel Rafal Jagniewski A - - - - - - -0.01 0.00
3 Phyllis Fireman Jenny Wolpert Marion Michielsen Per-Ola Cullin Mikael Rimstedt Ola Rimstedt A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 23.12 Gold
2 G Venkatesh Anil Padhye Sundarram Srinivatan P Sridhar Raju Tolani Ajay Khare A - - - - - - -0.01 0.00
15 Eric Leong Peter Gill Ulf Nilsson Adam Stokka A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results