Nov 27, 2018 - Tuesday 1:00 pm

Waialae Bridge Club Tue-Wed Knockout Teams 1 Event Summary

Session 2

14.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
51.13 Gold 1 Vinita GuptaWoodside, CA Billy MillerLas Vegas, NV Fredrik Nystrom Johan Upmark Jan Jansma
35.79 Gold 2 Jim MahaffeyWinter Park, FL Sam LevNew York, NY Gary CohlerDelray Beach, FL Billy CohenSherman Oaks, CA Joris van Lankveld Berend Van Den Bos
20.45 Gold 3/4 Debbie BennerFairfield, CT Arthur CrystalFairfield, CT Curtis CheekLas Vegas, NV Ishmael Del'MonteLas Vegas, NV
20.45 Gold 3/4 Jack ZhaoBoca Raton, FL Xiao Yang Lu Xueliang Cao Xiao Shi Xinli Gan Yu Zhang

Recaps

Section 01

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Debbie Benner Arthur Crystal Curtis Cheek Ishmael Del'Monte A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 20.45 Gold
13 Lou Ann O'Rourke John Mohan Dennis Clerkin Jerry Clerkin Roger Bates Ron Smith A - - - - - - -0.01 0.00
12 Gaylor Kasle Drew Casen James Krekorian P Drew Cannell Michal Kwiecien Wlodzimierz Starkowski A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
11 Patti Stuhlman Glenna Shannahan William McFall Peter Clark A - - - - - - -0.01 0.00
10 James Cayne Alan Sontag Marc Bompis Alfredo Versace Mustafa Cem Tokay Lorenzo Lauria A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
9 Donald Sache Jadwiga Polujan E Elaine Stewart Tina Gokturk A - - - - - - -0.01 0.00
8 Fred Chasalow Donald Dalpe Anthony Barre Merle Stetser A - - - - - - -0.01 0.00
7 Jack Zhao Xiao Yang Lu Xueliang Cao Xiao Shi Xinli Gan Yu Zhang A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 20.45 Gold
6 Mary Ann Berg Jason Feldman Wojciech Gawel Rafal Jagniewski Krzysztof Buras Grzegorz Narkiewicz A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
5 Jim Mahaffey Sam Lev Gary Cohler Billy Cohen Joris van Lankveld Berend Van Den Bos A 2 - - - - - -0.01 0.00 35.79 Gold
4 Peter Bertheau Daniel Zagorin Malcolm Morris John Herriot A - - - - - - -0.01 0.00
3 Kotomi Asakoshi Shugo Tanaka Yumiko Oda Junko Tsubaki A - - - - - - -0.01 0.00
2 Vinita Gupta Billy Miller Fredrik Nystrom Johan Upmark Jan Jansma A 1 - - - - - -0.01 0.00 51.13 Gold
14 Lei Jun Yong Xue Xinguo Fang Yumin Liu A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results