Jul 22, 2017 - Saturday 1:00 pm

Sat-Sun Afternoon/Evening Knockout Teams 2 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
48.15 Gold 1 Paul StreetDelray Beach, FL Nicolas L'EcuyerMontreal, QC Thomas Bessis Jean Quantin Frederic Volcker Cedric Lorenzini
33.71 Gold 2 Judith GartaganisCalgary, AB Nicholas GartaganisCalgary, AB Zygmunt MarcinskiWestmount, QC Bryan MaksymetzVancouver, BC
19.26 Gold 3/4 Joan CreminParadise Valley, AZ Ulf Nilsson Tadashi Yoshida Ida Groenkvist
19.26 Gold 3/4 Linda MarshallBethesda, MD Meyer KotkinCherry Hill, NJ Steven SchatzowWashington, DC Larry SunserSyracuse, NY

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Sarah Bell Marusa Basa Paul Gipson Alex Gipson A - - - - - - -0.01 0.00
15 Thomas Carmichael Bryan Delfs Ron Ashbacher Richard Vatter A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
14 Ji Chen Fu Zhong Xu Hou Rock Shi Yan A - - - - - - -0.01 0.00
13 Judith Gartaganis Nicholas Gartaganis Zygmunt Marcinski Bryan Maksymetz A 2 - - - - - -0.01 0.00 33.71 Gold
12 Bernard Yomtov Allen Hawkins Jr Mark Cohen Stasha Cohen A - - - - - - -0.01 0.00
11 Paul Street Nicolas L'Ecuyer Thomas Bessis Jean Quantin Frederic Volcker Cedric Lorenzini A 1 - - - - - -0.01 0.00 48.15 Gold
10 Erika Rodin Emanuel Unge Christina Madsen Mark Donovan A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
9 Jun Ning Peng Guo Shan Wang Jing-Hui Wang A - - - - - - -0.01 0.00
8 Linda Marshall Meyer Kotkin Steven Schatzow Larry Sunser A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 19.26 Gold
7 Joel Datloff Roger McNay Mike Redden Robert Johnson A - - - - - - -0.01 0.00
6 Martin Harris Jacob Morgan Miriam Harris-Botzum John Botzum A - - - - - - -0.01 0.00
5 Joan Cremin Ulf Nilsson Tadashi Yoshida Ida Groenkvist A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 19.26 Gold
4 Ishmael DelMonte Sam Dinkin Lynn Baker Ken Bercuson A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
3 David Rosenberg Allen Kahn Alan Watson Rick Binder Ira Herman G. Margie Gwozdzinsky A - - - - - - -0.01 0.00
2 Ranald Davidson David Willis Marc-Andre Fourcaudot Ronald Carriere Jeffrey Blond Susan Cooper A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
16 Carlos Pellegrini Vesa Fagerlund Kauko Koistinen Hansa Narasimhan A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results