Jul 21, 2017 - Friday 1:00 pm

Fri-Sat Afternoon/Evening Knockout Teams 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
59.48 Gold 1 Bart NabTilburg, DK Bob Drijver Danny Molenaar Patricia CayneBoca Raton, FL Dano De Falco Tim Verbeek
41.64 Gold 2 Jim MahaffeyWinter Park, FL Sam LevNew York, NY Michael RosenbergCupertino, CA Roger LeeLas Vegas, NV Michal Klukowski Piotr Gawrys
23.79 Gold 3/4 Richard SchwartzLords Valley, PA Jerry Stamatov Diyan Danailov David GoldReading, Great Britain Alexander Hydes Thomas PaskeHereford, England
23.79 Gold 3/4 Bill EisenbergPerris, CA Massimiliano Di Franco Andrea Manno Choon Chou Loo Hua Poon Connie GoldbergGladwyne, PA

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Hansa Narasimhan Carlos Pellegrini Vesa Fagerlund Kauko Koistinen A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
15 James Cayne Alan Sontag Giovanni Donati Alfredo Versace Lorenzo Lauria A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
14 Bill Eisenberg Massimiliano Di Franco Andrea Manno Choon Chou Loo Hua Poon Connie Goldberg A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 23.79 Gold
13 Jacek Pszczola Josef Blass Sjoert Brink Jacek Kalita Michal Nowosadzki Bas Drijver A - - - - - - -0.01 0.00
12 Mike Rippey Jeremi Stepinski Benito Garozzo Kamil Nowak Piotr Jurek Woaciech Strzemecki A - - - - - - -0.01 0.00
11 Bart Nab Bob Drijver Danny Molenaar Patricia Cayne Dano De Falco Tim Verbeek A 1 - - - - - -0.01 0.00 59.48 Gold
10 Lou Ann O'Rourke John Mohan Joshua Donn Wojciech Gawel Rafal Jagniewski A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
9 Douglas Doub James Krekorian Linda Lewis Paul Lewis A - - - - - - -0.01 0.00
8 Jim Mahaffey Sam Lev Michael Rosenberg Roger Lee Michal Klukowski Piotr Gawrys A 2 - - - - - -0.01 0.00 41.64 Gold
7 Hemant Lall Reese Milner Frederic Wrang Johan Sylvan A - - - - - - -0.01 0.00
6 Gaylor Kasle Simon Hult Neil Chambers Simon Ekenberg A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
5 Rose Meltzer Nikolay Demirev Valdimir Marashev Ivan Tsoutchev Rosen Gunev Kalin Karaivanov A - - - - - - -0.01 0.00
4 Richard Schwartz Jerry Stamatov Diyan Danailov David Gold Alexander Hydes Thomas Paske A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 23.79 Gold
3 Paul Street Nicolas L'Ecuyer Cedric Lorenzini Jean Quantin Frederic Volcker Thomas Bessis A - - - - - - -0.01 0.00
2 Mary Ann Berg Jason Feldman Krzysztof Buras Grzegorz Narkiewicz Andrew Gromov Aleksander Dubinin A - - - - - - -0.01 0.00
16 Sylvia Moss Allan Graves Nicolas Dechelette Francois Conbescure Maarten Schollaardt Tom Van Overbeeke A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results