Mar 17, 2016 - Thursday 1:00 pm

Thurs-Fri Bracketed KO Teams 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
58.48 Gold 1 Bartosz ChmurskiLomianky, Poland Josef BlassChapel Hill, NC Marcin LesniewskiZakopane, Poland Piotr TuczynskiPoznan, Poland Boguslaw GierulskiElblag, Poland Jerzy SkrzypczakMragowo, Poland
40.94 Gold 2 Mary Ann BergAtherton, CA Grzegorz NarkiewiczChapel Hill, NC Aleksander DubininMoscow, Russia Krzysztof BurasWarszawa, Poland Andrew GromovMoscow, Russia Mark LairCanyon, TX
23.39 Gold 3/4 Lou Ann O'RourkePortola Valley, CA Marc JacobusLas Vegas, NV Mike PassellPlano, TX Apolinary KowalskiWarsaw, Poland Chris ComptonDallas, TX Jacek RomanskiLublin, Poland
23.39 Gold 3/4 G VenkateshLos Altos, CA Jyotindra ShahMumbai, India Adam MesburDublin, Ireland Nicholas FitzgibbonDublin, Ireland P SridharChennai, India Sundarram SrinivatanChennai Tamil, India

Recaps

Section 11

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Andrea Manno Bill Eisenberg Massimiliano Di Franco Connie Goldberg A - - - - - - -0.01 0.00
15 Rose Meltzer John Mohan Gabriel Chagas Steve Garner Ron Smith Miguel Villas-Boas A - - - - - - -0.01 0.00
14 G Venkatesh Jyotindra Shah Adam Mesbur Nicholas Fitzgibbon P Sridhar Sundarram Srinivatan A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 23.39 Gold
13 Judy Ruehl Margaret Young Dallas Moore Brian Ross A - - - - - - -0.01 0.00
12 G S Jade Barrett Donna Lombardini Yatindra Sahae Pam Stratton A - - - - - - -0.01 0.00
11 Mary Ann Berg Grzegorz Narkiewicz Aleksander Dubinin Krzysztof Buras Andrew Gromov Mark Lair A 2 - - - - - -0.01 0.00 40.94 Gold
10 Lou Ann O'Rourke Marc Jacobus Mike Passell Apolinary Kowalski Chris Compton Jacek Romanski A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 23.39 Gold
9 Justine Cushing Melih Ozdil Benito Garozzo Kauko Koistinen Vesa Fagerlund A - - - - - - -0.01 0.00
8 Alfred Tuckman Susan Gilison Siegfried Konig Peter Wallis A - - - - - - -0.01 0.00
7 Morten Bilde Dennis Bilde Vinita Gupta Billy Miller Fredrik Nystrom Johan Upmark A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
6 Jonathan Fleischmann Kurt Dasher Robert Korten Robert Houtrow Ray Jotcham Stephen Mackay A - - - - - - -0.01 0.00
5 Mike Levine Eddie Wold Jerry Clerkin Dennis Clerkin A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
4 Eric Leong Ulf Nilsson P Drew Cannell Peter Gill A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
3 Paul Street Nicolas L'Ecuyer Ishmael DelMonte Curtis Cheek Jean Quantin Cedric Lorenzini A - - - - - - -0.01 0.00
2 Bartosz Chmurski Josef Blass Marcin Lesniewski Piotr Tuczynski Boguslaw Gierulski Jerzy Skrzypczak A 1 - - - - - -0.01 0.00 58.48 Gold
16 May Sakr Jacek Pszczola Krzysztof Martens Jarosleaw Cieslak Dominik Filipowicz A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results