Feb 09, 2020 - Sunday 9:30 am

Bracketed Swiss Teams 8 Event Summary

Session 2

14.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
6.18 Gold|Red 1 120.00 Ronald KunkelLeander, TX Martin HrachovyHouston, TX Cheri GrossAustin, TX Charlene CoorAustin, TX
4.64 Gold|Red 2 110.00 Miriam CooperHouston, TX Danuta ParzychHouston, TX Ying PanHouston, TX Charlotte HowellHouston, TX
3.48 Gold|Red 3 90.00 William ShepherdTomball, TX Brian DudleySpring, TX Utako TomoedaHouston, TX Ronald PerkowskiHouston, TX
2.61 Gold|Red 4 86.00 Judy AlpertAustin, TX Mark AlpertAustin, TX Tom BellAustin, TX Cindy BellAustin, TX
2.06 Gold|Red 5 85.00 Sherry TaylorKaty, TX Gary HerculesKaty, TX Craig HowardHouston, TX Wanda WisniewskaHouston, TX

Recaps

Section 08

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A A
10 Ronald Kunkel Martin Hrachovy Cheri Gross Charlene Coor A 1 - - - - - 120.00 0.00 120.00 6.18 Gold|Red
3 Miriam Cooper Danuta Parzych Ying Pan Charlotte Howell A 2 - - - - - 110.00 0.00 110.00 4.64 Gold|Red
11 William Shepherd Brian Dudley Utako Tomoeda Ronald Perkowski A 3 - - - - - 90.00 0.00 90.00 3.48 Gold|Red
2 Judy Alpert Mark Alpert Tom Bell Cindy Bell A 4 - - - - - 86.00 0.00 86.00 2.61 Gold|Red
8 Sherry Taylor Gary Hercules Craig Howard Wanda Wisniewska A 5 - - - - - 85.00 0.00 85.00 2.06 Gold|Red
4 Paula Daly Connie Conover Diane O Neill Geri Noel A - - - - - - 83.00 0.00 83.00 0.63 Red
13 Francis Gay Nada Wood June Poplack Elizabeth Giroir A - - - - - - 83.00 0.00 83.00 0.70 Red
9 Jeff Armstrong Robert Mott Nancy Reingold Patricia Freeman A - - - - - - 80.00 0.00 80.00 0.56 Red
7 Lynn Gamblin Margaret Zadouri Kiran Oberoi C Jane Lacy A - - - - - - 77.00 0.00 77.00 0.42 Red
5 Larry Wadler Nancy Shomette Kathleen Pflueger Weston Frazier A - - - - - - 74.00 0.00 74.00 0.42 Red
12 Pam Johnson Bradley Etnyre B Haznedar Linda Drake A - - - - - - 73.00 0.00 73.00 0.49 Red
1 Suzanne Noerager Lorita Tipton Roslyn Wallace Donna Watkins A - - - - - - 65.00 0.00 65.00 0.42 Red
14 John Magyari Janece Tucker Rebecca Barton Janice Hardcastle A - - - - - - 55.00 0.00 55.00 0.28 Red
6 Otilia Magee Judith Boyce Margaret Sample Karen Jones A - - - - - - 39.00 0.00 39.00 0.14 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results