Nov 08, 2019 - Friday 7:30 pm

Gold Rush Choice Pairs Recaps

Session


Section
Direction
Filter
Players

Section Y - NS

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
7 E F 7 E F
20 Gabriel Peretz Valy Lev 7 2/3 - - - - - 0.00 60.49 60.49 4.82 Gold Scores
14 Sharon Jane Goggins Mary Reiss E 2/3 2 - - - - 0.00 60.49 60.49 4.82 Gold Scores
13 Ann Martin Fran Fey 7 5 - - - - - 0.00 57.83 57.83 2.85 Gold|Red Scores
8 Ronny Baker Judy Rolfe 7 8 - - - - - 0.00 54.73 54.73 2.00 Gold Scores
17 Nancy Dugan Joel Youngs E 11 5 - - - - 0.00 53.40 53.40 1.62 Gold|Red Scores
1 Woody Haynes Thomas Walsh E - 6 - - - - 0.00 53.32 53.32 1.44 Red Scores
18 Wilma Tunick Carol Caplan 7 - - - - - - 0.00 53.27 53.27 0.36 Red Scores
11 Rene Ortman Juliet(Jill) Bergner E - - - - - - 0.00 53.20 53.20 0.82 Red Scores
19 Patrice Princehorn Caron Espinosa 7 - - - - - - 0.00 52.43 52.43 1.27 Red Scores
4 Leah Creswell Maggie Dugan E - - - - - - 0.00 50.83 50.83 0.76 Red Scores
2 Larry Heidemann Louis Gaspardo 7 - - - - - - 0.00 50.75 50.75 1.27 Red Scores
5 Victor Nora Steve Lowe E - - - - - - 0.00 50.32 50.32 1.06 Red Scores
7 Robert Smith Bob Kell E - - - - - - 0.00 49.80 49.80 0.72 Red Scores
16 Diane Treslo Martha Harris 7 - - - - - - 0.00 49.36 49.36 0.36 Red Scores
15 Trichinopoly Thayumanasundar Mohamed Agha F - - 3 - - - 0.00 48.92 48.92 1.48 Red Scores
9 Richard Cohen Shelley Pilon 7 - - - - - - 0.00 47.57 47.57 Scores
3 Michael Tabor Daniel Kuhn F - - - - - - 0.00 46.72 46.72 0.88 Red Scores
6 Bonnie Rothenberg Jenny Schwartz 7 - - - - - - 0.00 44.78 44.78 Scores
21 Sharon Doeseckle Jerry Blake F - - - - - - 0.00 43.22 43.22 0.65 Red Scores
10 Thomas Finch Leo Zinanni F - - - - - - 0.00 41.17 41.17 Scores
12 Karen Girardy Barbara Nuckles 7 - - - - - - 0.00 37.49 37.49 Scores
23 John Groenewold Dave McCarty F - - - - - - 0.00 0.00 0.64 Red Scores
22 Yang Xu Kunal Pujara F - - - - - - 0.00 0.00 1.15 Gold Scores

Section Y - EW

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
7 E F 7 E F
4 Douglas Giloy William Boline E 1 1 - - - - 0.00 61.62 61.62 7.35 Gold Scores
17 Monte Lamb Michael Dunn 7 4 - - - - - 0.00 59.95 59.95 3.15 Gold Scores
11 Robert Judd Mark Langer 7 6 - - - - - 0.00 57.11 57.11 2.45 Gold Scores
3 Lela Lowe John Bassett F 7 3 1 - - - 0.00 55.64 55.64 2.63 Gold|Red Scores
20 Paul Klein Nancy Klein 7 9 - - - - - 0.00 53.61 53.61 1.84 Gold Scores
16 Tom Drouin Doug Shuman F 10 4 2 - - - 0.00 53.46 53.46 1.97 Gold|Red Scores
15 Frances Lyne Carolyn Parmelee E - - - - - - 0.00 53.24 53.24 0.76 Red Scores
21 Kathleen Allen Anne Kelley 7 - - - - - - 0.00 52.93 52.93 0.32 Red Scores
8 Alan Atherly Dean Ulrichson 7 - - - - - - 0.00 51.39 51.39 1.23 Red Scores
12 Genny Cesario Anna Bianchi 7 - - - - - - 0.00 51.19 51.19 0.89 Red Scores
22 Thomas Young James Schultz 7 - - - - - - 0.00 50.83 50.83 0.28 Red Scores
6 Jan Summers Jeanne Kowalski 7 - - - - - - 0.00 50.78 50.78 0.42 Red Scores
9 Gail Torgersen Linda Murphy 7 - - - - - - 0.00 50.71 50.71 0.27 Red Scores
10 Mary Phillips Myrtis Meyer E - - - - - - 0.00 49.58 49.58 1.06 Red Scores
2 Vincent DeConti Ruta Smulkstys 7 - - - - - - 0.00 49.45 49.45 Scores
18 Michael Chakoian Karen Ann Miller E - - - - - - 0.00 49.24 49.24 0.55 Red Scores
5 Susan Salzinski David Kempner F - - 4 - - - 0.00 48.00 48.00 1.13 Red Scores
7 Margaret Parsons Paula Slesar E - - - - - - 0.00 46.13 46.13 Scores
14 Deborah Monks Deborah Zimmermann F - - - - - - 0.00 44.95 44.95 Scores
19 Jean Grande Linda Schiller E - - - - - - 0.00 40.35 40.35 Scores
13 Patricia Kosinski Barbara Strand F - - - - - - 0.00 39.22 39.22 Scores
1 James O Donnell Jill Hurwitz F - - - - - - 0.00 37.99 37.99 Scores