Nov 10, 2019 - Sunday 12:30 pm

Swiss 2 Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.58 Silver 1 70.00 Genny RiceRochester, MN Greg CaucuttRochester, MN George BleskachekEau Claire, WI Tony AmesMinnetonka, MN
3.44 Silver 2 53.00 Adam GewissElk Mound, WI Terry ByrneWausau, WI Arthur FlashinskiWausau, WI Paolo RanaldiEau Claire, WI
2.82 Silver 3 1 50.00 Caroline PieperWausau, WI Mary Ann RombergNew London, WI James BloedornLa Crosse, WI Michael SaegerSaint Paul, MN
2.12 Silver 4 2 1 46.00 Joyce LewisRochester, MN Jan MorrisRochester, MN Layne VinjeRochester, MN Michael SalscheiderRochester, MN
1.59 Silver 5 3 2 44.00 Jeri SeboLa Crosse, WI Henry ThibaultLa Crosse, WI Laurie GabrielsonOnalaska, WI Mardi DemlLa Crosse, WI
1.19 Silver 4 41.00 Mollie FreierMarquette, MI Karen ReeseMarquette, MI Cerona StevensMarquette, MI Emalyn NikstadWausau, WI
1.02 Silver 3 39.00 Jack HaaseLa Crescent, MN Ann HaaseLa Crescent, MN Mary PetersonLa Crescent, MN Lowell PetersonLa Crescent, MN

Recaps

Section BB

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
9 Genny Rice Greg Caucutt George Bleskachek Tony Ames A 1 - - - - - 70.00 0.00 70.00 4.58 Silver
8 Adam Gewiss Terry Byrne Arthur Flashinski Paolo Ranaldi A 2 - - - - - 53.00 0.00 53.00 3.44 Silver
4 Caroline Pieper Mary Ann Romberg James Bloedorn Michael Saeger B 3 1 - - - - 50.00 0.00 50.00 2.82 Silver
5 Joyce Lewis Jan Morris Layne Vinje Michael Salscheider C 4 2 1 - - - 46.00 0.00 46.00 2.12 Silver
13 Jeri Sebo Henry Thibault Laurie Gabrielson Mardi Deml C 5 3 2 - - - 44.00 0.00 44.00 1.59 Silver
15 Thomas Smith Rita Xistris Ann Nordeng Richard Nordeng A - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.58 Silver
6 Mollie Freier Karen Reese Cerona Stevens Emalyn Nikstad B - 4 - - - - 41.00 0.00 41.00 1.19 Silver
2 Jack Haase Ann Haase Mary Peterson Lowell Peterson C - - 3 - - - 39.00 0.00 39.00 1.02 Silver
14 William Omdahl David Raitt Fran Drewes Jeffrey Copsey B - - - - - - 38.00 0.00 38.00 0.46 Silver
10 Dave Drewes Charles Robinson Fred Ahlstrom Rod Lakowske C - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.23 Silver
12 Gregg Underheim Carol Konrad Steven Bina Marge Jones B - - - - - - 33.00 0.00 33.00 0.23 Silver
3 David Melin Martin Glenz Maria Roswall Sharon Miller C - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.46 Silver
11 Susan Tompkins-Law Robert Malanic Joan Welda Nancy Arens C - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.12 Silver
7 Marla Engbloom Mary Bolen Janet Munson John Munson C - - - - - - 26.00 0.00 26.00 0.23 Silver
1 Valerie McGrath Gloria Georger Marie Nelson Mary Funk C - - - - - - 24.00 0.00 24.00 0.12 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results