Nov 10, 2019 - Sunday 9:00 am

Swiss 1 Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.58 Silver 1 65.00 Adam GewissElk Mound, WI Terry ByrneWausau, WI Arthur FlashinskiWausau, WI Paolo RanaldiEau Claire, WI
3.44 Silver 2 57.00 Thomas SmithPlymouth, MN Rita XistrisPlymouth, MN Ann NordengWaunakee, WI Richard NordengWaunakee, WI
2.58 Silver 3 55.00 Genny RiceRochester, MN Greg CaucuttRochester, MN George BleskachekEau Claire, WI Tony AmesMinnetonka, MN
2.82 Silver 4 1 1 47.00 Jeri SeboLa Crosse, WI Henry ThibaultLa Crosse, WI Laurie GabrielsonOnalaska, WI Mardi DemlLa Crosse, WI
1.86 Silver 5/6 2/3 2/3 43.00 Joyce LewisRochester, MN Jan MorrisRochester, MN Michael SalscheiderRochester, MN Layne VinjeRochester, MN
1.86 Silver 5/6 2/3 2/3 43.00 Marla EngbloomLa Crosse, WI Mary BolenLa Crosse, WI Janet MunsonOnalaska, WI John MunsonOnalaska, WI
1.19 Silver 4 39.00 Valerie McGrathWabasha, MN Marie NelsonRochester, MN Gloria GeorgerRochester, MN Mary FunkWabasha, MN

Recaps

Section AA

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
8 Adam Gewiss Terry Byrne Arthur Flashinski Paolo Ranaldi A 1 - - - - - 65.00 0.00 65.00 4.58 Silver
15 Thomas Smith Rita Xistris Ann Nordeng Richard Nordeng A 2 - - - - - 57.00 0.00 57.00 3.44 Silver
9 Genny Rice Greg Caucutt George Bleskachek Tony Ames A 3 - - - - - 55.00 0.00 55.00 2.58 Silver
13 Jeri Sebo Henry Thibault Laurie Gabrielson Mardi Deml C 4 1 1 - - - 47.00 0.00 47.00 2.82 Silver
5 Joyce Lewis Jan Morris Michael Salscheider Layne Vinje C 5/6 2/3 2/3 - - - 43.00 0.00 43.00 1.86 Silver
7 Marla Engbloom Mary Bolen Janet Munson John Munson C 5/6 2/3 2/3 - - - 43.00 0.00 43.00 1.86 Silver
1 Valerie McGrath Marie Nelson Gloria Georger Mary Funk C - 4 - - - - 39.00 0.00 39.00 1.19 Silver
2 Jack Haase Mary Peterson Lowell Peterson Ann Haase C - - - - - - 38.00 0.00 38.00 0.23 Silver
10 Ann Van Ryn Barb Zipoy Jane Trahms Ann House B - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.46 Silver
3 David Melin Martin Glenz Maria Roswall Sharon Miller C - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.46 Silver
12 Gregg Underheim Carol Konrad Steven Bina Marge Jones B - - - - - - 35.00 0.00 35.00 0.46 Silver
4 Caroline Pieper Mary Ann Romberg James Bloedorn Michael Saeger B - - - - - - 29.00 0.00 29.00 0.23 Silver
11 Susan Tompkins-Law Robert Malanic Joan Welda Nancy Arens C - - - - - - 27.00 0.00 27.00 0.23 Silver
14 William Omdahl David Raitt Charlene Gundersen Jerome Gundersen C - - - - - - 26.00 0.00 26.00 0.23 Silver
6 Mollie Freier Karen Reese Cerona Stevens Emalyn Nikstad B - - - - - - 22.00 0.00 22.00

Bracket

Bracket available from Fast Results