Nov 01, 2019 - Friday 2:30 pm

Fri Aft Open Teams Event Summary

Session 1

26.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C Overall Score Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.68 Silver 1 16.50 George BleskachekEau Claire, WI Michele GrindalMinneapolis, MN Tony AmesMinnetonka, MN Keith ThompsonSaint Paul, MN
6.36 Silver 2/3 1/2 16.00 Reid ShawWayzata, MN Kerry HollowayBloomington, MN Jack HuieMinneapolis, MN Andrew CaranicasSaint Paul, MN
6.36 Silver 2/3 1/2 16.00 Paski PaskaradevanNewport, MN Joseph BrowanMaplewood, MN David GustafsonStillwater, MN Janet WilliamsSaint Paul, MN
3.57 Silver 4/5 3 1 15.00 Robert BonineMendota Heights, MN Jane CurtisClear Lake, MN David NewhallMahtomedi, MN Theresa KornwolfElk River, MN
3.57 Silver 4/5 15.00 Peg MitchellMinneapolis, MN Robert SchachterEden Prairie, MN Peg WallerEdina, MN Paul MeerschaertLong Lake, MN
1.60 Silver 6/9 14.50 Thomas SmithPlymouth, MN Sam LarsonEden Prairie, MN Rita XistrisPlymouth, MN Jim CraigBloomington, MN
1.60 Silver 6/9 14.50 Jeffrey WalkerEagan, MN Michael CasselRoseville, MN William BolineMinneapolis, MN Carol RyndersSaint Paul, MN
1.60 Silver 6/9 4 14.50 Jeanine HallCottage Grove, MN Al LaTendresseOsseo, MN Thomas BaruthShoreview, MN William StoltzmannPlymouth, MN
1.60 Silver 6/9 14.50 Nadejda DrenskaMinneapolis, MN Erwin HeislerMinneapolis, MN John DotyGreenwood, MN Ronald DeHarpporteMinneapolis, MN
1.16 Silver 5 13.00 Marylou DoerrieCoon Rapids, MN Michael FladerEagan, MN Ann HouseMinneapolis, MN Joel KramerMinneapolis, MN
1.42 Silver 2 11.00 Angela MintoApple Valley, MN James LairSaint Paul, MN Alexis CampbellStillwater, MN David KlevanSaint Paul, MN
0.82 Silver 3/5 9.00 Maureen WeimanEden Prairie, MN Laurie KramerMinneapolis, MN Jesse CraneWoodbury, MN Kay ProvineSaint Paul, MN
0.82 Silver 3/5 9.00 Robert WeberTucson, AZ Paula DeSantoChamplin, MN Carol WeberTucson, AZ Brad PetersonEden Prairie, MN
0.82 Silver 3/5 9.00 Peter SolbergRoseville, MN Monty MartinMaplewood, MN Grayce HartmanWoodbury, MN Daniel McIntyreSaint Paul, MN

Recaps

  • Select a section:
  • AA
  • BB

Section AA

NS

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
3 George Bleskachek Michele Grindal Tony Ames Keith Thompson A 1 - - 1 - - 16.50 68.75 16.50 9.68 Silver
4 Reid Shaw Kerry Holloway Jack Huie Andrew Caranicas B 2/3 1/2 - 2 1 - 16.00 66.67 16.00 6.36 Silver
12 Robert Bonine Jane Curtis David Newhall Theresa Kornwolf C 4/5 3 1 3 2 1 15.00 62.50 15.00 3.57 Silver
1 Thomas Smith Sam Larson Rita Xistris Jim Craig A 6/9 - - 4 - - 14.50 60.42 14.50 1.60 Silver
2 Joanne Skunberg Ann Nordeng Robin Wasko Richard Nordeng A - - - 5/6 - - 13.00 54.17 13.00 0.43 Silver
9 Marylou Doerrie Michael Flader Ann House Joel Kramer B - 5 - 5/6 3 - 13.00 54.17 13.00 1.16 Silver
7 Paul Sitz Kay Johnson Wayne Reynolds Jane Trahms B - - - - 4 - 12.50 52.08 12.50 0.47 Silver
8 Linda Brammer Sandy Nelson Barb Zipoy Elizabeth Hughes B - - - - - - 11.50 47.92 11.50
5 Norma Gordon Barry Purrington Keith Gordon David Collins A - - - - - - 9.50 39.58 9.50
6 Maureen Weiman Laurie Kramer Jesse Crane Kay Provine C - - 3/5 - - - 9.00 37.50 9.00 0.82 Silver
13 Robert Weber Paula DeSanto Carol Weber Brad Peterson C - - 3/5 - - - 9.00 37.50 9.00 0.82 Silver
11 Doug Hubbard Gene Brandl Betty Salber Del Swanson B - - - - - - 8.50 35.42 8.50
10 Sherry Hansen Diane Fansler Shelly Husebo Carol Ann Paulson B - - - - - - 8.00 33.33 8.00