Nov 01, 2019 - Friday 10:00 am

Fri Morn Open Teams Event Summary

Session 1

26.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C Overall Score Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
10.69 Silver 1 17.50 Michael FladerEagan, MN George BleskachekEau Claire, WI Joel KramerMinneapolis, MN Tony AmesMinnetonka, MN
7.02 Silver 2/3 1 15.50 David NewhallMahtomedi, MN Shelly HuseboEden Prairie, MN Robert BonineMendota Heights, MN Sherry HansenMinneapolis, MN
7.02 Silver 2/3 15.50 Angela MintoApple Valley, MN Robert SchachterEden Prairie, MN Alexis CampbellStillwater, MN Paul MeerschaertLong Lake, MN
4.51 Silver 4 15.00 William VoedischMarine, MN Michael OrstedStillwater, MN Barry PurringtonEagan, MN Carolyn LeysStillwater, MN
3.38 Silver 5 2 1 14.50 Keith ThompsonSaint Paul, MN Sam LarsonEden Prairie, MN Michele GrindalMinneapolis, MN Jim CraigBloomington, MN
2.22 Silver 6/7 14.00 Kay JohnsonEdina, MN Dennis CerkvenikMinnetonka, MN Jane TrahmsEden Prairie, MN Brian CrossleyBurnsville, MN
2.22 Silver 6/7 3 2 14.00 Marylou DoerrieCoon Rapids, MN Reid ShawWayzata, MN Ann HouseMinneapolis, MN Jack HuieMinneapolis, MN
1.55 Silver 4 13.50 Al LaTendresseOsseo, MN David GustafsonStillwater, MN William StoltzmannPlymouth, MN Paski PaskaradevanNewport, MN
1.02 Silver 5/6 13.00 Jeanine HallCottage Grove, MN Thomas BottenPrior Lake, MN Thomas BaruthShoreview, MN Joyce JohnsonNew Prague, MN
1.02 Silver 5/6 13.00 Peggy OpatzBloomington, MN Jerry JohnsonEagan, MN Avis Von EschenBloomington, MN Rick MattsonEagan, MN

Recaps

  • Select a section:
  • AA
  • BB

Section AA

NS

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
3 Michael Flader George Bleskachek Joel Kramer Tony Ames A 1 - - 1 - - 17.50 72.92 17.50 10.69 Silver
9 David Newhall Shelly Husebo Robert Bonine Sherry Hansen B 2/3 1 - 2 1 - 15.50 64.58 15.50 7.02 Silver
8 Keith Thompson Sam Larson Michele Grindal Jim Craig C 5 2 1 3 2 1 14.50 60.42 14.50 3.38 Silver
6 Al LaTendresse David Gustafson William Stoltzmann Paski Paskaradevan C - 4 - 4 3 - 13.50 56.25 13.50 1.55 Silver
13 Thomas Smith David Collins Rita Xistris Danny Collins A - - - 5/6 - - 13.00 54.17 13.00 0.43 Silver
2 Bob Balderson Jr Keith Gordon Cynthia Balderson Norma Gordon A - - - 5/6 - - 13.00 54.17 13.00 0.43 Silver
7 Judy Hansen Elaine Hassinger Mary Sass Kathy Crockett B - - - - - - 12.00 50.00 12.00
4 Kerry Holloway Dave Hellwig Andrew Caranicas John Dunstan A - - - - - - 12.00 50.00 12.00
11 Paul Sitz Joseph Browan Wayne Reynolds Janet Williams A - - - - - - 11.00 45.83 11.00
5 Jim Skonnord Judith Holderbach Elaine Prebonich Joseph Kivel B - - - - - - 9.50 39.58 9.50
12 Scott Eller Gene Brandl Joseph Dixon Del Swanson B - - - - - - 9.50 39.58 9.50
1 Doug Hubbard Robert Otto Betty Salber Thomas Flanders A - - - - - - 9.50 39.58 9.50
10 Kay Provine Carol Ann Paulson Laurie Kramer Diane Fansler C - - - - - - 5.50 22.92 5.50