Oct 29, 2019 - Tuesday 9:00 am

Tue-Wed Compact Knockout 2 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
10.15 Gold 1 Franklyn CaineWeston, MA Rebecca AmesWeston, MA Gregory EyerlyWinnabow, NC Ben ReischerLeland, NC
7.11 Gold 2 Gretchen EastonCharlotte, NC Marshall DanielCharlotte, NC Mary Kay ScarboroughCharlotte, NC Marsha McCroryCharlotte, NC
4.57 Gold 3 Steven KralMuskegon, MI David SmithApex, NC Steve BarsbyCary, NC Alice GrayHuntersville, NC
3.55 Gold 4 Jerry WoodardWilson, NC Woodie GoddardBowling Green, OH Virginia JonesNew Bern, NC Jamie Sue SchmidtEmerald Isle, NC

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 M. Clint Doss Tim Jones Peter Martin Nora Oliver A - - - - - - -0.01 0.00
15 Steven Kral David Smith Steve Barsby Alice Gray A 3 - - - - - -0.01 0.00 4.57 Gold
14 Dianne Kiehl Rosemary Lindler Wynn Cook Constance Galanti A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
13 Steven Corder Bill Bumbarger Jo Murray Jo Ann Massey A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
12 John Glass Gemma Min Kim Imada Susan Zamuto A - - - - - - -0.01 0.00
11 Barbara Fleming Barbara Goldman Lana Imerman Sheryl Sack A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
10 Gretchen Easton Marshall Daniel Mary Kay Scarborough Marsha McCrory A 2 - - - - - -0.01 0.00 7.11 Gold
9 Tom Skaar Kaye Threatt Susan Wesley Howard Hochman A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
8 Franklyn Caine Rebecca Ames Gregory Eyerly Ben Reischer A 1 - - - - - -0.01 0.00 10.15 Gold
7 Gail Perry Kathryn Miller Susan Wright Louisa Cameron A - - - - - - -0.01 0.00
6 Deborah Leach Patricia Cunningham Kathryn Dunn Marcia Lindstrom A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
5 Rebecca Vassar Louise Garcia Trude McCarty Daryl Adams A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
4 Mary Parker Frances Jilcott Sissy Weil Sandy Craft A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
3 Jerry Woodard Woodie Goddard Virginia Jones Jamie Sue Schmidt A 4 - - - - - -0.01 0.00 3.55 Gold
2 Peggy Bologna Sarah Wright Patsy Jourdan June Satterfield A - - - - - - -0.01 0.00 1.02 Red
16 Carol Clemenz Melinda Young Lauren Alexander Carolyn Cromer A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results