Oct 28, 2019 - Monday 1:00 pm

Witches Bracketed Knockout 6 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
13.67 Gold|Red 1 Madeleine KayeKiawah Island, SC Rosalie MislowskyJohns Island, SC Marilyn GiannosSeabrook Island, SC Nancy FinnoJohns Island, SC
9.57 Gold|Red 2 Donna DavisHendersonville, NC Dianne MooreHendersonville, NC Mickey BrandstadterLynn, NC Grace MajorBrevard, NC
5.47 Gold|Red 3/4 Jerri HvastkovsWinterville, NC Mary Alice YarbroughGreenville, NC Heather PierceWinterville, NC Helen WaldropOcracoke, NC
5.47 Gold|Red 3/4 Vickie ImhoffBluffton, SC Richard DistlerathBluffton, SC Edith ReaBluffton, SC Meg CanfieldBluffton, SC

Recaps

Section F

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Donna Davis Dianne Moore Mickey Brandstadter Grace Major A 2 - - - - - -0.01 0.00 9.57 Gold|Red
15 Madeleine Kaye Rosalie Mislowsky Marilyn Giannos Nancy Finno A 1 - - - - - -0.01 0.00 13.67 Gold|Red
14 Madeline Morgan Montyne Winokur Peggy Yountz Mary Anne Larson A - - - - - - -0.01 0.00 1.37 Red
13 John Brubaker John Tracy Pickup Samuel Whitten III Jakki Whitten A - - - - - - -0.01 0.00
12 Vickie Imhoff Richard Distlerath Edith Rea Meg Canfield A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 5.47 Gold|Red
11 Susan Williford Donald Bosken W Borden Hooks Jr Barbara Hooks A - - - - - - -0.01 0.00
10 Jerri Hvastkovs Mary Alice Yarbrough Heather Pierce Helen Waldrop A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 5.47 Gold|Red
9 Judy Mendenhall Sandra Kroovand Simon Brigman Sally Davis A - - - - - - -0.01 0.00
8 Danette Parker Brenda Garzia Penny Barham Lois Burdette A - - - - - - -0.01 0.00
7 Elizabeth King Barbara Ward Lesley Hively Doris Ruffner A - - - - - - -0.01 0.00 1.37 Red
6 Carol Skowvron Pamela Jones Rhona Jacobson Priscilla Bernstein A - - - - - - -0.01 0.00 1.37 Red
5 Leslie Blair Sue Little Gayle Edwards Susan Overcash A - - - - - - -0.01 0.00
4 Joan Fittz Kenneth Fittz Karla Arnold Edward Barra A - - - - - - -0.01 0.00 1.37 Red
3 Bill Malin Sue Malin Robert Shippy Sandra Shippy A - - - - - - -0.01 0.00
2 Elizabeth Demers Linda Jones Arlene Tauber Sue Jackson A - - - - - - -0.01 0.00
16 M. Clint Doss Tim Jones Juliet Light Connie Lyons A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results