Oct 13, 2019 - Sunday 9:30 am

B/C/D Swiss Teams Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C D VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.36 Silver 1 1 85.00 Jan GrayFranklin, TN Jan IliffFranklin, TN Tom CoopGoodlettsville, TN Karen CoopGoodlettsville, TN
4.02 Silver 2 77.00 Linda MurdockNashville, TN Alison GembarNashville, TN Carmon Lee WoodleyBonita Springs, FL Jonathan YoungManchester, TN
3.02 Silver 3 75.00 Betsi TunnellNashville, TN Christine ClarkNashville, TN Marie RobinsonNashville, TN Margia McCullochNashville, TN
2.85 Silver 4 2 71.00 Marcy EhrlichFranklin, TN Pam DonofrioBrentwood, TN Tonya JonesNashville, TN Margaret HogsheadNashville, TN
2.14 Silver 5 3 70.00 Thomas MasonNolensville, TN Peggy BurkhalterNashville, TN Pat AlbrechtMurfreesboro, TN Clifford Kent JrNashville, TN
1.44 Silver 4/5 69.00 James WynalekFranklin, TN Betsy KeelingNashville, TN Jeffrey TomanFranklin, TN Mary TomanFranklin, TN
1.44 Silver 4/5 69.00 David Alan SmithfieldClarksville, TN Nancy SmithfieldClarksville, TN Mike SmithfieldNashville, TN John FordFranklin, TN
2.20 Silver 1 68.00 Richard ChalalFranklin, TN Robert DietrickBrentwood, TN Merrie AlexanderNashville, TN Jim SoutherlandFranklin, TN
1.65 Silver 2 57.00 Maureen WynalekFranklin, TN Sara HelfrichNashville, TN Carol SchnaarsNashville, TN Janice Pat RobichauxMount Juliet, TN

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C D B C D
16 Jan Gray Jan Iliff Tom Coop Karen Coop C 1 1 - - - - 85.00 0.00 85.00 5.36 Silver
10 Linda Murdock Alison Gembar Carmon Lee Woodley Jonathan Young B 2 - - - - - 77.00 0.00 77.00 4.02 Silver
15 Betsi Tunnell Christine Clark Marie Robinson Margia McCulloch B 3 - - - - - 75.00 0.00 75.00 3.02 Silver
11 Marcy Ehrlich Pam Donofrio Tonya Jones Margaret Hogshead C 4 2 - - - - 71.00 0.00 71.00 2.85 Silver
6 Thomas Mason Peggy Burkhalter Pat Albrecht Clifford Kent Jr C 5 3 - - - - 70.00 0.00 70.00 2.14 Silver
13 David Alan Smithfield Nancy Smithfield Mike Smithfield John Ford C - 4/5 - - - - 69.00 0.00 69.00 1.44 Silver
7 James Wynalek Betsy Keeling Jeffrey Toman Mary Toman C - 4/5 - - - - 69.00 0.00 69.00 1.44 Silver
1 Richard Chalal Robert Dietrick Merrie Alexander Jim Southerland D - - 1 - - - 68.00 0.00 68.00 2.20 Silver
12 Joanne Minnick Marlyn McBroom Diane Wright K Baxter C - - - - - - 64.00 0.00 64.00 0.69 Silver
4 Maureen Wynalek Sara Helfrich Carol Schnaars Janice Pat Robichaux D - - 2 - - - 57.00 0.00 57.00 1.65 Silver
9 Thomas Wilson Shannon Sloan Nat Harris Sarah Thompson C - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.92 Silver
5 Mickey Wilson Mary Ruth Smith Janice Naftilan Anne Slosky D - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.46 Silver
8 Nancy Erwin M Paulina Anderson Michael Weinzimer Valerie Smith D - - - - - - 49.00 0.00 49.00 0.46 Silver
2 Charles Chase Carole Chase James Cappellino Sylvia Cappellino D - - - - - - 47.00 0.00 47.00 0.23 Silver
3 Gale Srulevich Herbert Dotzauer Hilary Hart-Brown Joy Conkwright C - - - - - - 30.00 0.00 30.00 0.23 Silver
14 Peggy Crawford Kathryn Keenan Catherine Torrence Suzanne Torrence D - - - - - - 23.00 0.00 23.00 0.23 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results