Aug 25, 2019 - Sunday 9:30 am

A/X/Y SWISS Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X Y VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
15.40 Gold 1 1 116.00 George BleskachekEau Claire, WI Genny RiceRochester, MN Greg CaucuttRochester, MN Rochelle AndressChippewa Falls, WI
11.55 Gold 2 101.00 Adam GewissElk Mound, WI Paolo RanaldiEau Claire, WI Arthur FlashinskiWausau, WI Lee PrellwitzRipon, WI Terry ByrneWausau, WI
8.66 Gold 3 2 98.00 Thomas SmithPlymouth, MN Rita XistrisPlymouth, MN Richard NordengWaunakee, WI Ann NordengWaunakee, WI
6.50 Gold 4 3 91.00 Michael FladerEagan, MN Nivin MacMillanWayzata, MN Jill FladerSaint Paul, MN Jay OlsonEagan, MN
5.13 Gold 5 4 1 86.00 Carol GoodeEdina, MN Mary McDougallEau Claire, WI Deborah RidenourEau Claire, WI Maura NashEau Claire, WI
3.08 Gold 5 84.00 Thomas KiteEau Claire, WI Carol BuhlmanEau Galle, WI Gene BrandlApple Valley, MN Del SwansonApple Valley, MN
3.81 Gold 2 81.00 Duane OyenEau Claire, WI Jeff PriceReston, VA Frances PriceEau Claire, WI Susan KleinEau Claire, WI
2.86 Gold 3 79.00 Marla EngbloomLa Crosse, WI Mary BolenLa Crosse, WI Dean WhitewayLa Crosse, WI Henry ThibaultLa Crosse, WI
2.14 Gold 4 77.00 James BloedornLa Crosse, WI Michael SaegerSaint Paul, MN Michael SalscheiderRochester, MN Layne VinjeRochester, MN

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X Y A X Y
2 George Bleskachek Genny Rice Greg Caucutt Rochelle Andress X 1 1 - - - - 116.00 0.00 116.00 15.40 Gold
5 Adam Gewiss Paolo Ranaldi Arthur Flashinski Lee Prellwitz Terry Byrne A 2 - - - - - 101.00 0.00 101.00 11.55 Gold
7 Thomas Smith Rita Xistris Richard Nordeng Ann Nordeng X 3 2 - - - - 98.00 0.00 98.00 8.66 Gold
3 Michael Flader Nivin MacMillan Jill Flader Jay Olson X 4 3 - - - - 91.00 0.00 91.00 6.50 Gold
14 Carol Goode Mary McDougall Deborah Ridenour Maura Nash Y 5 4 1 - - - 86.00 0.00 86.00 5.13 Gold
6 Thomas Kite Carol Buhlman Gene Brandl Del Swanson X - 5 - - - - 84.00 0.00 84.00 3.08 Gold
4 Duane Oyen Jeff Price Frances Price Susan Klein Y - - 2 - - - 81.00 0.00 81.00 3.81 Gold
10 Marla Engbloom Mary Bolen Dean Whiteway Henry Thibault Y - - 3 - - - 79.00 0.00 79.00 2.86 Gold
11 James Bloedorn Michael Saeger Michael Salscheider Layne Vinje Y - - 4 - - - 77.00 0.00 77.00 2.14 Gold
9 Terry McCloskey Kaye McCardle Nyla Jean Schroeder Florence Erickson Y - - - - - - 72.00 0.00 72.00 1.33 Red
15 Betty Santa Karen Siegfried Louis Tesler Steven Seiler Y - - - - - - 70.00 0.00 70.00 1.14 Red
1 Cerona Stevens Karen Reese Roman Rommelfanger Joan Kilger X - - - - - - 68.00 0.00 68.00 1.33 Red
13 Karen Patrow David McCall Terese McCall Jan Kneer Y - - - - - - 64.00 0.00 64.00 1.14 Red
8 Marge Jones Karen Boller John Jones Patricia Mathie Y - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.38 Red
12 Janet Welk Norbert Gross Susan Schomburg Rodney Waterman Y - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.95 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results