Aug 22, 2019 - Thursday 9:30 am

Stratiflighted Swiss Teams Event Summary

Session 2

20.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X Y VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
19.25 Gold 1 87.00 Paul KarasElm Grove, WI Joanne MatchetteVero Beach, FL Robert SteuerGlendale, WI James Marsh SternbergPalm Bch Gdns, FL
14.44 Gold 2 83.00 Stephen DonahueRiverwoods, IL David JoyceKenilworth, IL Donald WeilGlencoe, IL Ming ShengNorthbrook, IL
9.48 Gold 3/4 82.00 Marlene KonikHighland Park, IL David LangerBuffalo Grove, IL Kerry SmithMilwaukee, WI Marc PassmanSkokie, IL
9.48 Gold 3/4 82.00 Ilan WolffGreat Neck, NY Jack OestChicago, IL Cynthia HuangChicago, IL Dick BrunoDes Plaines, IL
6.42 Gold 5 73.00 Suzanne DunawayOak Park, IL Michael KutskaLa Grange Park, IL Tamas SzaboOconomowoc, WI William McFallNew Berlin, WI
7.94 Gold 6 1 68.00 David BogolubDeerfield, IL Rick SchoenfieldWestchester, IL Robert MaxsonRiver Forest, IL Jerry PoliquinGurnee, IL
5.22 Gold 2/3 1/2 62.00 Valerie MaragosGlenview, IL Eric KraskianGurnee, IL Mark LangerRacine, WI Maryjoy MadrigranoKenosha, WI
5.22 Gold 2/3 1/2 62.00 Edward MarguliesHighland Park, IL Ronald FeingoldHighland Park, IL Nancy RachmanLincolnshire, IL Jill RandellNorthbrook, IL
3.35 Gold 4 59.00 Harry KollmanMequon, WI Gerald HaigGlendale, WI Mary Lou FindleyHartland, WI Susan ZlotochaHartland, WI
2.27 Gold 3 55.00 Julia DouglasSuamico, WI Judy NiesingDe Pere, WI William AndersonDe Pere, WI Ronald NiesingDe Pere, WI

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X Y A X Y
5 Paul Karas Joanne Matchette Robert Steuer James Marsh Sternberg A 1 - - - - - 87.00 0.00 87.00 19.25 Gold
14 Stephen Donahue David Joyce Donald Weil Ming Sheng A 2 - - - - - 83.00 0.00 83.00 14.44 Gold
2 Marlene Konik David Langer Kerry Smith Marc Passman A 3/4 - - - - - 82.00 0.00 82.00 9.48 Gold
4 Ilan Wolff Jack Oest Cynthia Huang Dick Bruno A 3/4 - - - - - 82.00 0.00 82.00 9.48 Gold
16 Suzanne Dunaway Michael Kutska Tamas Szabo William McFall A 5 - - - - - 73.00 0.00 73.00 6.42 Gold
13 David Bogolub Rick Schoenfield Robert Maxson Jerry Poliquin X 6 1 - - - - 68.00 0.00 68.00 7.94 Gold
17 Bob Marheine Bud Stein Gabriel Tawil Georgia McGuire A - - - - - - 65.00 0.00 65.00 1.50 Red
10 Valerie Maragos Eric Kraskian Mark Langer Maryjoy Madrigrano Y - 2/3 1/2 - - - 62.00 0.00 62.00 5.22 Gold
12 Edward Margulies Ronald Feingold Nancy Rachman Jill Randell Y - 2/3 1/2 - - - 62.00 0.00 62.00 5.22 Gold
20 Adrienne Cohen Patt Quinn Colleen Treanor Carol Crossman A - - - - - - 62.00 0.00 62.00 1.25 Red
3 John Russell Meyer Abarbanel Yvette Neary David Spicuzza A - - - - - - 60.00 0.00 60.00 1.50 Red
18 Harry Kollman Gerald Haig Mary Lou Findley Susan Zlotocha X - 4 - - - - 59.00 0.00 59.00 3.35 Gold
15 Donald Scholz Ronald Gould George Friedman Daniel Dennehy X - - - - - - 55.00 0.00 55.00 0.50 Red
11 George Urquhart John Winter Donald Urquhart Paul Schroeder A - - - - - - 55.00 0.00 55.00 1.50 Red
8 Julia Douglas Judy Niesing William Anderson Ronald Niesing Y - - 3 - - - 55.00 0.00 55.00 2.27 Gold
7 Mary Emory Mary Goulet Nancy Burke Joanne Kelly X - - - - - - 48.00 0.00 48.00 1.00 Red
1 Suzanne Haidinger Monica Ansay Sharon May Marlene Backus Y - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.75 Red
19 Dianne Kiehl Joanne Behling Maxine Cohn Sandy Palmer Y - - - - - - 39.00 0.00 39.00 1.00 Red
9 Vicki Sosnay Winona Wilson Barbara Schuelke Marlene Feldman Y - - - - - - 36.00 0.00 36.00 1.00 Red
6 Ronny Baker Judy Rolfe Gail Salinger Nancy Reinberg Y - - - - - - 24.00 0.00 24.00 0.50 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results