Aug 09, 2019 - Friday 6:00 pm

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.58 Silver 1 68.00 Dennis CarmanPlainwell, MI Susan BaileyCarmanPlainwell, MI Larry SimonPortland, MI Walter CasperGrand Rapids, MI
3.44 Silver 2 1 62.00 Jagjit SinghEast Lansing, MI Tom AldermanLaingsburg, MI Stanley StolzOkemos, MI Margaret StolzOkemos, MI
2.58 Silver 3 2 59.00 Chris GrantHaslett, MI Rebecca BellingerLeslie, MI Nancy HouseEast Lansing, MI Sue BerryBath, MI
1.69 Silver 4/5 3 49.00 Richard JohnsOkemos, MI David SheedyLansing, MI Gary TheisWilliamston, MI Gerald AveryDewitt, MI
1.69 Silver 4/5 49.00 Suzanne BakerEast Lansing, MI Robert ChristensenDewitt, MI Kenneth KosloskiHolt, MI Katherine JerniganEaton Rapids, MI
1.05 Silver 4 41.00 Rich OomKentwood, MI Sharon OomKentwood, MI Michael BirdWyoming, MI Donna BirdWyoming, MI
1.54 Silver 1 40.00 Gerald SteinDewitt, MI Regina SteinDewitt, MI Elaine LafaveLansing, MI Mary StewartEast Lansing, MI
1.16 Silver 2 33.00 Judy TantEast Lansing, MI K Van Alstine JrEaton Rapids, MI Robert BellHillsdale, MI Fred PrasserJonesville, MI

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
14 Dennis Carman Susan BaileyCarman Larry Simon Walter Casper A 1 - - - - - 68.00 0.00 68.00 4.58 Silver
1 Jagjit Singh Tom Alderman Stanley Stolz Margaret Stolz B 2 1 - - - - 62.00 0.00 62.00 3.44 Silver
6 Chris Grant Rebecca Bellinger Nancy House Sue Berry B 3 2 - - - - 59.00 0.00 59.00 2.58 Silver
3 Richard Johns David Sheedy Gary Theis Gerald Avery B 4/5 3 - - - - 49.00 0.00 49.00 1.69 Silver
5 Suzanne Baker Robert Christensen Kenneth Kosloski Katherine Jernigan A 4/5 - - - - - 49.00 0.00 49.00 1.69 Silver
4 Michael Curley Robert Varty John Molt Jr Joanne Molt A - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.69 Silver
15 Rich Oom Sharon Oom Michael Bird Donna Bird B - 4 - - - - 41.00 0.00 41.00 1.05 Silver
2 Gerald Stein Regina Stein Elaine Lafave Mary Stewart C - - 1 - - - 40.00 0.00 40.00 1.54 Silver
8 Diane Schafer Helen Van Amburg Joseph Stephenson Charis Linklater A - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.23 Silver
11 Judy Tant K Van Alstine Jr Robert Bell Fred Prasser C - - 2 - - - 33.00 0.00 33.00 1.16 Silver
12 Loren Lemmen Kathy Stepanovich Chuck Theis Michael Swift C - - - - - - 30.00 0.00 30.00 0.23 Silver
13 Elizabeth Baer Carolyn Thurman Errol Goldman Candi Goldman C - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.23 Silver
10 Philip Malefyt Stephen Hu Mark Merritt Janice McHale C - - - - - - 25.00 0.00 25.00 0.23 Silver
9 Daniel Hakes Dennis Kwapis Gary Chaney Robert Enyeart B - - - - - - 21.00 0.00 21.00
7 Tina Van Dam Penny Pynnonen Warren Block James Bayson C - - - - - - 13.00 0.00 13.00 0.23 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results