Jun 22, 2019 - Saturday 10:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.70 Silver 1 106.00 Robert MendelsonTroy, MI Morrie KleinplatzWindsor, ON Bert NewmanWest Bloomfield, MI Brenda BryantFerndale, MI
5.78 Silver 2 97.00 Michael GiordanoCommerce Twp, MI Richard BecherBloomfield Hls, MI Debra EavesNorthville, MI Walter GoldsmithBloomfield, MI
4.33 Silver 3 93.00 Michael CraneFarmington Hls, MI Bob WebberWaterford, MI Sheldon KirschWest Bloomfield, MI Henry ShevitzBloomfield Hls, MI
4.13 Silver 4 1 1 81.00 Susan EvettAnn Arbor, MI Matthew EvettAnn Arbor, MI Graham PutnamDexter, MI James EganAnn Arbor, MI
2.39 Silver 5/6 80.00 Edward WhiteGrand Blanc, MI Martin HirschmanAnn Arbor, MI Susan ParnesFlint, MI Gordon ParnesFlint, MI
2.39 Silver 5/6 80.00 Steven WinokurRochester, MI Frank Treiber IIIToledo, OH Michael D AliotoBirmingham, MI Linda PerlmanMilan, MI
3.10 Silver 2 2 71.00 Jerrie SassonWest Bloomfield, MI Judith KaminsBloomfield Hls, MI Mike RoederTroy, MI Gary BoyersHamtramck, MI
2.32 Silver 3 67.00 Michael KaleelSterling Hgts, MI Arthur GolumbiaWest Bloomfield, MI Linda GolumbiaWest Bloomfield, MI John DreifusFarmington, MI
1.74 Silver 4 65.00 Larry LewisRochester, MI Naresh KapilaAuburn Hills, MI Lakshmi VoraBloomfield Hls, MI Arnold GottliebWest Bloomfield, MI

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
14 Robert Mendelson Morrie Kleinplatz Bert Newman Brenda Bryant A 1 - - - - - 106.00 0.00 106.00 7.70 Silver
16 Michael Giordano Richard Becher Debra Eaves Walter Goldsmith A 2 - - - - - 97.00 0.00 97.00 5.78 Silver
18 Michael Crane Bob Webber Sheldon Kirsch Henry Shevitz A 3 - - - - - 93.00 0.00 93.00 4.33 Silver
9 Susan Evett Matthew Evett Graham Putnam James Egan C 4 1 1 - - - 81.00 0.00 81.00 4.13 Silver
11 Steven Winokur Frank Treiber III Michael D Alioto Linda Perlman A 5/6 - - - - - 80.00 0.00 80.00 2.39 Silver
10 Edward White Martin Hirschman Susan Parnes Gordon Parnes A 5/6 - - - - - 80.00 0.00 80.00 2.39 Silver
7 Phyllis Cohn Sandy Goller Owen Lien Julie Arbit Jonathan Fleischmann A - - - - - - 78.00 0.00 78.00 1.04 Silver
12 Jerrie Sasson Judith Kamins Mike Roeder Gary Boyers C - 2 2 - - - 71.00 0.00 71.00 3.10 Silver
8 Michael Kaleel Arthur Golumbia Linda Golumbia John Dreifus B - 3 - - - - 67.00 0.00 67.00 2.32 Silver
5 Larry Lewis Naresh Kapila Lakshmi Vora Arnold Gottlieb B - 4 - - - - 65.00 0.00 65.00 1.74 Silver
4 Richard Temkin Irving Rosenstein Myles Maddox Mary Smith A - - - - - - 65.00 0.00 65.00 1.04 Silver
6 Ronna Galin Robert Raf Cheryl Bloom James Bloom B - - - - - - 64.00 0.00 64.00 0.78 Silver
17 Joe Monro Rhonda Monro Raj Patil Samir Zeine A - - - - - - 64.00 0.00 64.00 0.52 Silver
1 Satish Shah Song Lin Deepak Dighe Lynda Thal B - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.78 Silver
2 Chris Hill Ann Margosian Michael Fant Paul Tilly C - - - - - - 59.00 0.00 59.00 0.78 Silver
15 James Peresta Stephen Leist Bob Ondo Maria Conti C - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.78 Silver
3 Paul Chirgwin Pearl Lim Tyrone Loving Bridget Schipper C - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.65 Silver
13 Cassandra Rodger Jane Gardner David Cook Diana Cook C - - - - - - 24.00 0.00 24.00

Bracket

Bracket available from Fast Results