Jun 15, 2019 - Saturday 9:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

22.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.14 Silver 1/2 1 59.00 James SchnepfAvon, MN Connie NelsonAvon, MN Scott RichardsonSaint Joseph, MN Shirley RichardsonSaint Joseph, MN
5.14 Silver 1/2 59.00 Kory SolarzSaint Cloud, MN Dennis DufnerCoon Rapids, MN Robert BrowerSauk Centre, MN Scott KrupkeLittle Falls, MN
2.89 Silver 3/4 57.00 Carole MinerRochester, MN John KochSaint Cloud, MN Terry BeckmanBrooklyn Park, MN Kathy BeckmanBrooklyn Park, MN
2.89 Silver 3/4 57.00 Michael CasselRoseville, MN Carol RyndersSaint Paul, MN Daniel FinnSaint Cloud, MN David WarneSaint Cloud, MN
1.86 Silver 5 56.00 Chris ChampionColorado Spgs, CO Wendy TurkColorado Spgs, CO Mary OlsonAnnandale, MN Richard OlsonAnnandale, MN
1.98 Silver 6/7 2 46.00 Dan KnierWaite Park, MN Thomas KnierBurnsville, MN Mokhtar ElbassuniStroudsburg, PA Daniel McIntyreSaint Paul, MN
1.22 Silver 6/7 46.00 Gene BrandlApple Valley, MN Del SwansonApple Valley, MN Kathleen BredlieSaint Cloud, MN Rick BredlieSaint Cloud, MN
1.65 Silver 3 1 45.00 David HansonSaint Cloud, MN Beverly BergLake Wales, FL Tom ButtweilerSaint Cloud, MN Jan GembolClear Lake, MN
1.24 Silver 4 2 44.00 Wendy HennesSartell, MN Gregory NastromSaint Cloud, MN Sandra HatchSaint Cloud, MN Darlene NastromSaint Cloud, MN
0.93 Silver 5 3 43.00 Susan KnaussRockville, MN Roger KnaussRockville, MN Mark AndersonSt. Cloud, MN David HansonMora, MN

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
5 James Schnepf Connie Nelson Scott Richardson Shirley Richardson B 1/2 1 - - - - 59.00 0.00 59.00 5.14 Silver
9 Kory Solarz Dennis Dufner Robert Brower Scott Krupke A 1/2 - - - - - 59.00 0.00 59.00 5.14 Silver
18 Michael Cassel Carol Rynders Daniel Finn David Warne A 3/4 - - - - - 57.00 0.00 57.00 2.89 Silver
14 Carole Miner John Koch Terry Beckman Kathy Beckman A 3/4 - - - - - 57.00 0.00 57.00 2.89 Silver
22 Chris Champion Wendy Turk Mary Olson Richard Olson A 5 - - - - - 56.00 0.00 56.00 1.86 Silver
12 Dan Knier Thomas Knier Mokhtar Elbassuni Daniel McIntyre B 6/7 2 - - - - 46.00 0.00 46.00 1.98 Silver
2 Gene Brandl Del Swanson Kathleen Bredlie Rick Bredlie A 6/7 - - - - - 46.00 0.00 46.00 1.22 Silver
1 David Hanson Beverly Berg Tom Buttweiler Jan Gembol C - 3 1 - - - 45.00 0.00 45.00 1.65 Silver
16 Wendy Hennes Gregory Nastrom Sandra Hatch Darlene Nastrom C - 4 2 - - - 44.00 0.00 44.00 1.24 Silver
7 Susan Knauss Roger Knauss Mark Anderson David Hanson C - 5 3 - - - 43.00 0.00 43.00 0.93 Silver
13 Keith Thompson Maury Fjestad Michele Grindal Jan Masterson B - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.46 Silver
21 Charlene Thul Mark Stiegel Stephen White Jerry Westby A - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.46 Silver
11 Joseph Koester John Crouch Maurice Evans Vernon Evans A - - - - - - 38.00 0.00 38.00 0.46 Silver
4 John Melancon Herman Wittsack Paul Sitz Wayne Reynolds B - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.46 Silver
19 Barb Zipoy Mary Lemmons Judy Hansen Shelly Husebo A - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.69 Silver
17 Michael Leighton Jeff Leighton Steve Phelps Robert Leighton B - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.23 Silver
3 Eileen Johnsen Chuck Stenger Robert Nairn David Boushek C - - - - - - 32.00 0.00 32.00 0.46 Silver
6 Jane Curtis James Mustain Mary Labernik Amy Roske B - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.23 Silver
10 Rhonda Rossman Dale Simson Elizabeth Hammer Pat Yozamp C - - - - - - 26.00 0.00 26.00 0.23 Silver
20 Gary Rowland Bob Awde Jr Betty Gerberding Colette Stacey-Oda C - - - - - - 26.00 0.00 26.00 0.23 Silver
8 Betty Santa Steven Seiler Louis Tesler Tom Sneed C - - - - - - 14.00 0.00 14.00 0.12 Silver
15 Bernice Blaske Leslie Nelson Michael Margulies Thomas Botten C - - - - - - 11.00 0.00 11.00

Bracket

Bracket available from Fast Results