Jun 13, 2019 - Thursday 9:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

19.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.32 Silver 1 61.00 Richard OlsonAnnandale, MN Mary OlsonAnnandale, MN Chris ChampionColorado Spgs, CO Wendy TurkColorado Spgs, CO
3.99 Silver 2 60.00 Charlene ThulSaint Cloud, MN Stephen WhiteSartell, MN Jerry WestbyCold Spring, MN James MustainSaint Joseph, MN
2.62 Silver 3/4 1 53.00 Robert LeightonFoley, MN Jeff LeightonDetroit Lakes, MN Thomas KnierBurnsville, MN Daniel McIntyreSaint Paul, MN
2.62 Silver 3/4 53.00 Scott RichardsonSaint Joseph, MN Shirley RichardsonSaint Joseph, MN Wayne ReynoldsClearwater, MN Paul SitzRamsey, MN
1.82 Silver 5/6 2 50.00 Jan GembolClear Lake, MN Mauris MertensSpicer, MN Rick BredlieSaint Cloud, MN Dave HellwigMinneapolis, MN
1.47 Silver 5/6 50.00 Kory SolarzSaint Cloud, MN Scott KrupkeLittle Falls, MN Robert BrowerSauk Centre, MN Dennis DufnerCoon Rapids, MN
1.36 Silver 3 49.00 Joyce JohnsonNew Prague, MN Bernice BlaskeBrooklyn Park, MN Darlene NastromSaint Cloud, MN Gregory NastromSaint Cloud, MN Kimberly HaywardEdina, MN
1.47 Silver 4 1 46.00 Louis TeslerPrior Lake, MN Jeffrey WalkerEagan, MN William BolineMinneapolis, MN Peter BockApple Valley, MN
1.10 Silver 2 31.00 David BoushekWaite Park, MN Robert NairnSaint Cloud, MN Eileen JohnsenSaint Cloud, MN Marlene SchroederSartell, MN

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
4 Richard Olson Mary Olson Chris Champion Wendy Turk A 1 - - - - - 61.00 0.00 61.00 5.32 Silver
17 Charlene Thul Stephen White Jerry Westby James Mustain A 2 - - - - - 60.00 0.00 60.00 3.99 Silver
12 Scott Richardson Shirley Richardson Wayne Reynolds Paul Sitz A 3/4 - - - - - 53.00 0.00 53.00 2.62 Silver
11 Robert Leighton Jeff Leighton Thomas Knier Daniel McIntyre B 3/4 1 - - - - 53.00 0.00 53.00 2.62 Silver
10 Jan Gembol Mauris Mertens Rick Bredlie Dave Hellwig B 5/6 2 - - - - 50.00 0.00 50.00 1.82 Silver
15 Kory Solarz Scott Krupke Robert Brower Dennis Dufner A 5/6 - - - - - 50.00 0.00 50.00 1.47 Silver
19 Joyce Johnson Bernice Blaske Darlene Nastrom Gregory Nastrom Kimberly Hayward B - 3 - - - - 49.00 0.00 49.00 1.36 Silver
2 Louis Tesler Jeffrey Walker William Boline Peter Bock C - 4 1 - - - 46.00 0.00 46.00 1.47 Silver
14 James Schnepf Connie Nelson Daniel Finn David Hanson B - - - - - - 45.00 0.00 45.00 0.46 Silver
3 Steven Gaynor Jean Boettcher Michael Cassel Barry Purrington A - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.46 Silver
1 Maurice Evans Vernon Evans Joseph Koester John Crouch A - - - - - - 39.00 0.00 39.00 0.23 Silver
7 Beverly Berg Pat Yozamp Herman Wittsack John Melancon B - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.46 Silver
6 Susan Nielsen Carol Ross Tom Buttweiler Joan Pickard B - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.46 Silver
8 David Boushek Robert Nairn Eileen Johnsen Marlene Schroeder C - - 2 - - - 31.00 0.00 31.00 1.10 Silver
9 John Koch Carole Miner Terry Beckman Kathy Beckman A - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.23 Silver
18 Mark Anderson David Hanson Gene Petersen Susan Petersen C - - - - - - 25.00 0.00 25.00 0.23 Silver
5 Jane Curtis Theresa Kornwolf Susan Knauss Roger Knauss C - - - - - - 24.00 0.00 24.00 0.23 Silver
13 Rhonda Rossman Elizabeth Hammer Mary Labernik Amy Roske C - - - - - - 19.00 0.00 19.00 0.23 Silver
16 Wendy Hennes Saundra Fedor Judith Knutson Sandra Hatch C - - - - - - 16.00 0.00 16.00

Bracket

Bracket available from Fast Results