Jun 23, 2019 - Sunday 10:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

21.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
8.18 Silver 1/2 87.00 Richard MillerOgden, UT Michael BerggrenSalt Lake City, UT Alene WrobelFarr West, UT Bill BraunSalt Lake City, UT
8.18 Silver 1/2 87.00 Lee PayneSalt Lake City, UT Jimmy PayneSalt Lake City, UT Uri LoewensteinSalt Lake City, UT Buzz FarnesMidvale, UT
5.26 Silver 3 80.00 Judy StanfieldSalt Lake City, UT Rod OrgantSalt Lake City, UT Massoud TahmassebipourHolladay, UT Steve TownerSalt Lake City, UT
4.29 Silver 4 1 75.00 Yinghan DingSalt Lake City, UT Xiaobin SunPark City, UT Max AeschbacherSalt Lake City, UT Ankur RathiSan Francisco, CA
3.22 Silver 5 2 73.00 Randy GentillonIdaho Falls, ID Aaron CavenderSandy, UT Nancy LarsonDraper, UT Elias LatourAlhambra, CA
2.67 Silver 6 3 1 72.00 Joann OkumuraSalt Lake City, UT Paul LundSalt Lake City, UT Jeff PorterPark City, UT Joan ColesSalt Lake City, UT
1.81 Silver 4 66.00 Fred CoxeRiverton, UT Feng LiuSandy, UT Jacinda LiuSandy, UT Coleen CroninHolladay, UT Z VardenySalt Lake City, UT
1.33 Silver 5/6 63.00 Bryan BagleySalt Lake City, UT Wayne GardnerPark City, UT Gerald KnudsonSalt Lake City, UT Svetlana StojsicSalt Lake City, UT
1.33 Silver 5/6 63.00 Scott RosenbushSalt Lake City, UT Cindy ZimmermanSalt Lake City, UT Suzelle McCulloughPark City, UT Katherine MitchellPark City, UT

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
6 Richard Miller Michael Berggren Alene Wrobel Bill Braun A 1/2 - - - - - 87.00 0.00 87.00 8.18 Silver
13 Lee Payne Jimmy Payne Uri Loewenstein Buzz Farnes A 1/2 - - - - - 87.00 0.00 87.00 8.18 Silver
4 Judy Stanfield Rod Organt Massoud Tahmassebipour Steve Towner A 3 - - - - - 80.00 0.00 80.00 5.26 Silver
20 Yinghan Ding Xiaobin Sun Max Aeschbacher Ankur Rathi B 4 1 - - - - 75.00 0.00 75.00 4.29 Silver
18 Randy Gentillon Aaron Cavender Nancy Larson Elias Latour B 5 2 - - - - 73.00 0.00 73.00 3.22 Silver
5 Joann Okumura Paul Lund Jeff Porter Joan Coles C 6 3 1 - - - 72.00 0.00 72.00 2.67 Silver
10 Fred Coxe Feng Liu Jacinda Liu Coleen Cronin Z Vardeny C - 4 - - - - 66.00 0.00 66.00 1.81 Silver
12 Scott Rosenbush Cindy Zimmerman Suzelle McCullough Katherine Mitchell B - 5/6 - - - - 63.00 0.00 63.00 1.33 Silver
1 Bryan Bagley Wayne Gardner Gerald Knudson Svetlana Stojsic B - 5/6 - - - - 63.00 0.00 63.00 1.33 Silver
9 Anne Lemmon Myrtle Feller Carrie Fugett Katherine Niwa A - - - - - - 60.00 0.00 60.00 1.08 Silver
21 Hal Farnsworth Barbara Lundy Julie Adair Doug Adair A - - - - - - 57.00 0.00 57.00 1.08 Silver
8 Dee Nickel Ann Morin Bill Aeschbacher Dennis David B - - - - - - 56.00 0.00 56.00 1.08 Silver
19 Bob Donaldson Marian Subic Judy Nielsen Reese Nielsen A - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.72 Silver
17 Susan Anderson Irene Monical Pien Chang Tony Fugit B - - - - - - 56.00 0.00 56.00 1.08 Silver
15 Barbara Watkins Suzanne St Thomas Rosalee Gardner Jim Flesher A - - - - - - 54.00 0.00 54.00 0.72 Silver
11 Lee Sporleder Becky Shreeve Ruth Andersen Glenda Bradley B - - - - - - 54.00 0.00 54.00 0.72 Silver
3 Candice Ragsdale Judy Haynes Carmen von Bothmer David Moody C - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.72 Silver
2 Sherley Blodgett Marsene Patterson Daryl Francom Laurie Brown C - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.36 Silver
7 William Etnyre Mac Dalgleish Ben Suta Paul Gardner B - - - - - - 36.00 0.00 36.00 0.36 Silver
16 Pat Bramlage Terri Richards Norman Lean Mary Lean B - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.72 Silver
14 Pete Edwards Bonnie Edwards Estelle Kevitch Rhea Foulger B - - - - - - 23.00 0.00 23.00 0.36 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results