Jun 12, 2019 - Wednesday 9:00 am

Wed-Thu AM Open Swiss Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X Y VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
16.10 Gold 1 100.00 Stuart ChagrinIsle of Palms, SC Tina RaddingSummerville, SC Andrew HurdCharleston, SC Lina ClarkLadson, SC
12.08 Gold 2 88.00 Chuck SaidNashville, TN Hugh Brown JrGreenwood, SC Robert FendrickMarietta, GA Boyce RobbinsColumbus, NC
9.06 Gold 3 1 1 67.00 Jane WelchKingsport, TN Gloria FriedrichsKingsport, TN Anita ReillyKingsport, TN Gail DaltonBristol, VA
6.79 Gold 4 2 2 65.00 Deborah LeachClayton, GA Patricia CunninghamClayton, GA Marcia LindstromFranklin, NC Felicia LeaseLakemont, GA
5.37 Gold 5 3 3 64.00 Teresa NoaSarasota, FL Pam SzaboMarietta, GA Susan ZamutoMint Hil, NC Carmina DiazFort Mill, SC
2.72 Gold 4 62.00 Edith WalkerNashville, TN Kyle MooreNashville, TN Polly ArnoldRaleigh, NC Sidney StanleyBrentwood, TN
2.29 Gold 4 60.00 Bess LongWilmington, NC Jaca BaynesWilmington, NC Sue KimbrellWilmington, NC Jane CrenshawWilmington, NC

Recaps

Section Q

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X Y A X Y
8 Stuart Chagrin Tina Radding Andrew Hurd Lina Clark A 1 - - - - - 100.00 0.00 100.00 16.10 Gold
10 Chuck Said Hugh Brown Jr Robert Fendrick Boyce Robbins A 2 - - - - - 88.00 0.00 88.00 12.08 Gold
15 Jane Welch Gloria Friedrichs Anita Reilly Gail Dalton Y 3 1 1 - - - 67.00 0.00 67.00 9.06 Gold
5 Deborah Leach Patricia Cunningham Marcia Lindstrom Felicia Lease Y 4 2 2 - - - 65.00 0.00 65.00 6.79 Gold
1 Teresa Noa Pam Szabo Susan Zamuto Carmina Diaz Y 5 3 3 - - - 64.00 0.00 64.00 5.37 Gold
16 George Russell Nancy Russell E Michael McKee Betsy Stanton A - - - - - - 62.00 0.00 62.00 2.00 Red
2 Edith Walker Kyle Moore Polly Arnold Sidney Stanley X - 4 - - - - 62.00 0.00 62.00 2.72 Gold
9 Tom Schlossberg Kristi Menees Peggy Gibson Helen Pawlowski X - - - - - - 60.00 0.00 60.00 2.00 Red
6 Bess Long Jaca Baynes Sue Kimbrell Jane Crenshaw Y - - 4 - - - 60.00 0.00 60.00 2.29 Gold
4 Linda Smith Rosalyn Silverstein Robert Klein Lorraine Holub A - - - - - - 60.00 0.00 60.00 1.50 Red
13 Audree Newman Billie Brown Paula Robinson Albert Wieners X - - - - - - 57.00 0.00 57.00 2.00 Red
3 Robert McFarland Cristina Shannon Sam Maloy Barbara Young Y - - - - - - 55.00 0.00 55.00 1.00 Red
11 Gayle Cornwell Patricia Johnson Cookie Spiceland Linda Branum Y - - - - - - 49.00 0.00 49.00 1.00 Red
7 Joan Laibson Larry Laibson Barbara Gotsch Sue Jackson Y - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.75 Red
12 Suzy O'Connor Mike O'Connor Betsy Eidelsberg Nancy Haase Y - - - - - - 41.00 0.00 41.00 1.25 Red
14 Linford Snead Dave De Kraker Becky Smith Mary Leger Y - - - - - - 27.00 0.00 27.00

Bracket

Bracket available from Fast Results