Jun 11, 2019 - Tuesday 1:00 pm

Alice Manufacturing Knockout 2 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
23.83 Gold 1 Susan WinklerWake Forest, NC Carol HolihanPawley's Island, SC Sue TrippFuquay Varina, NC Caroline SoucyFuquay Varina, NC
16.68 Gold 2 Sue Lan MaKirtland Hills, OH Peter PetruzzellisScarborough, ON Tom BishelColumbus, OH John BishelColumbus, OH
9.53 Gold 3/4 Christopher WebbColumbia, SC Lee WebbColumbia, SC Joan SimonDataw Island, SC Janet La BelleHilton Head Is, SC
9.53 Gold 3/4 Will WilliamsRichmond, VA Nancy GoldenGlen Allen, VA Alan GodesNeedham, MA William BelanichGlen Allen, VA

Recaps

Section 22

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Karen Galleher Darrell Elder Gerald Berkman Richard Lanzarone A - - - - - - -0.01 0.00
11 Ann Hill Bruno Dellamea Martha Jo Jones Irby Jones A - - - - - - -0.01 0.00 1.19 Red
10 Anne Atwood Christine D Ambra Joy McKenzie-Smith Bill Wittmann A - - - - - - -0.01 0.00 1.19 Red
9 Tom Schlossberg Kristi Menees Helen Pawlowski Peggy Gibson A - - - - - - -0.01 0.00 1.19 Red
8 Tom Wight Mary May Sissy Macfie Donna Rait Jan Hirsh Wanda Moorman A - - - - - - -0.01 0.00 1.19 Red
7 Donald Baker Mason Barge O. Gordon Lien III Sandra Wirtz A - - - - - - -0.01 0.00 1.19 Red
6 Stephen Wiesenfeld Bert Hall Lloyd Weinerman Barbara Lehrer A - - - - - - -0.01 0.00 2.38 Red
5 Sue Lan Ma Peter Petruzzellis Tom Bishel John Bishel A 2 - - - - - -0.01 0.00 16.68 Gold
4 Julie Mackey Nancy Meade Linda O'Dell Burt O'Dell A - - - - - - -0.01 0.00
3 Will Williams Nancy Golden Alan Godes William Belanich A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 9.53 Gold
2 Christopher Webb Lee Webb Joan Simon Janet La Belle A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 9.53 Gold
12 Susan Winkler Carol Holihan Sue Tripp Caroline Soucy A 1 - - - - - -0.01 0.00 23.83 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results