Jun 15, 2019 - Saturday 1:00 pm

ZInfadel Compact KO 4 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
8.32 Gold 1 Linda BallVernon, BC Dana SammartinoColdstream, BC Don McKayVernon, BC Denise McKayVernon, BC
5.82 Gold 2 Norma ScottSan Miguel De A, GT Sharon GecseOsoyoos, BC Carol JohnsScottsdale, AZ Diane WeissmanFountain Hills, AZ
3.74 Gold 3 Nancy SpencerHalifax, NS Linda SmithHalifax, NS Helen ProwseHalifax, NS Kathryn MacIsaacHalifax, NS
2.91 Gold 4 William MillerEdmonton, AB Trevor HaightWest Kelowna, BC Adele LewchukEdmonton, AB Roberta StirlingEdmonton, AB

Recaps

Section D

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Nancy Spencer Linda Smith Helen Prowse Kathryn MacIsaac A 3 - - - - - -0.01 0.00 3.74 Gold
15 Margaret Glenn Mary Aveiro Sandra Grimes Stephanie Marsden A - - - - - - -0.01 0.00 0.83 Red
14 Vinette Howell Joy Wilson Rangie Sylvestre Richard Syrnyk A - - - - - - -0.01 0.00
13 Travis Gangl Janet Gangl Adam Thiel Gerene Albrecht A - - - - - - -0.01 0.00 0.83 Red
12 Paul Reitsma Roger Taylor Paul Tinney Lorna Tinney A - - - - - - -0.01 0.00 0.83 Red
11 James Kassebaum Giff Kassebaum Karen Rise Nobi Morris A - - - - - - -0.01 0.00
10 Shirley McGuire Aileen Handyside Claire Cook Colleen Kinahan A - - - - - - -0.01 0.00 0.83 Red
9 Norma Scott Sharon Gecse Carol Johns Diane Weissman A 2 - - - - - -0.01 0.00 5.82 Gold
8 David Murison Margaret Murison Barb Hiebert Olga Burno A - - - - - - -0.01 0.00
7 Donna Traas Diane Dickinson Aileen Specht Tish Schweizer A - - - - - - -0.01 0.00 0.83 Red
6 Linda Ball Dana Sammartino Don McKay Denise McKay A 1 - - - - - -0.01 0.00 8.32 Gold
5 Marjorie Sinel Gale Gropp Tracey Meek Marilyn Knipp A - - - - - - -0.01 0.00 0.83 Red
4 Denny Gibson Jim Garnier Leeanne Creech Marilyn Helbig A - - - - - - -0.01 0.00 0.83 Red
3 James Metcalfe Patty Metcalfe Amanda Atwell Kathleen McGreer A - - - - - - -0.01 0.00
2 Jean-Philipp Weber Esther Wiebe Holly Boudreau Margaret Skinner A - - - - - - -0.01 0.00 0.83 Red
16 William Miller Trevor Haight Adele Lewchuk Roberta Stirling A 4 - - - - - -0.01 0.00 2.91 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results