May 23, 2019 - Thursday 10:00 am

Swiss Teams Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.10 Gold 1 94.00 Thomas SmithPlymouth, MN Rita XistrisPlymouth, MN Richard NordengWaunakee, WI Ann NordengWaunakee, WI
5.98 Gold 2/3 75.00 Roark JohnsonEdina, MN Donna LombardiniAlcester, SD G S Jade BarrettElk Point, SD Jon MartinFargo, ND
5.98 Gold 2/3 75.00 Kerry HollowayBloomington, MN Bob Balderson JrEden Prairie, MN Ronald DeHarpporteMinneapolis, MN Peg WallerEdina, MN
5.25 Gold 4/5 1 73.00 Curt KristensenDuluth, MN Dianne CarrDuluth, MN Larry UttleyDuluth, MN Warren NelsonCloquet, MN
3.44 Gold 4/5 73.00 Michael CasselRoseville, MN Michael FladerEagan, MN Judy SchwarzLakeville, MN Phil SchwarzLakeville, MN
3.94 Gold 2 64.00 Grant DuffrinRoseville, MN Joseph BrowanMaplewood, MN Larry HuhnScandia, MN Andy JaworskiWoodbury, MN
3.15 Gold 3 1 60.00 Maura NashEau Claire, WI Deborah RidenourEau Claire, WI Mary McDougallEau Claire, WI Carol GoodeEdina, MN
2.21 Gold 4 57.00 Peg MitchellMinneapolis, MN Shelly HuseboEden Prairie, MN Sherry HansenMinneapolis, MN Elizabeth HughesMinneapolis, MN
2.07 Gold 2/3 47.00 Mary DoyleLincoln, NE Anne BeaurivageLincoln, NE Roswitha FrerichsLincoln, NE Craig FrerichsLincoln, NE
2.07 Gold 2/3 47.00 Ann Van RynRochester, MN Gloria GeorgerRochester, MN Jane TrahmsEden Prairie, MN Sandy NelsonMinneapolis, MN

Recaps

Section Q

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
2 Thomas Smith Rita Xistris Richard Nordeng Ann Nordeng A 1 - - - - - 94.00 0.00 94.00 9.10 Gold
16 Kerry Holloway Bob Balderson Jr Ronald DeHarpporte Peg Waller A 2/3 - - - - - 75.00 0.00 75.00 5.98 Gold
7 Roark Johnson Donna Lombardini G S Jade Barrett Jon Martin A 2/3 - - - - - 75.00 0.00 75.00 5.98 Gold
15 Michael Cassel Michael Flader Judy Schwarz Phil Schwarz A 4/5 - - - - - 73.00 0.00 73.00 3.44 Gold
1 Curt Kristensen Dianne Carr Larry Uttley Warren Nelson B 4/5 1 - - - - 73.00 0.00 73.00 5.25 Gold
10 Grant Duffrin Joseph Browan Larry Huhn Andy Jaworski B - 2 - - - - 64.00 0.00 64.00 3.94 Gold
5 Larry Johnson Deborah Watson Jeff Dziuk Elaine Prebonich A - - - - - - 63.00 0.00 63.00 1.26 Red
8 Hannah Moon Dan Mathieson Earl Knipfel Ken Gee A - - - - - - 62.00 0.00 62.00 1.68 Red
11 Maura Nash Deborah Ridenour Mary McDougall Carol Goode C - 3 1 - - - 60.00 0.00 60.00 3.15 Gold
9 Peg Mitchell Shelly Husebo Sherry Hansen Elizabeth Hughes B - 4 - - - - 57.00 0.00 57.00 2.21 Gold
6 Linda Brammer Barb Zipoy Betty Triliegi Bill Carlson B - - - - - - 54.00 0.00 54.00 1.26 Red
14 Judy Hammond Dennis Whelpley Sandy Casey Janet Williams B - - - - - - 53.00 0.00 53.00 1.26 Red
12 Mary Doyle Anne Beaurivage Roswitha Frerichs Craig Frerichs C - - 2/3 - - - 47.00 0.00 47.00 2.07 Gold
13 Ann Van Ryn Gloria Georger Jane Trahms Sandy Nelson C - - 2/3 - - - 47.00 0.00 47.00 2.07 Gold
3 Carol Hieb Ellen Eid Marlene Kettler Juanita Burke C - - - - - - 35.00 0.00 35.00 0.84 Red
4 Stephanie Steele Victoria Jacobson Margie Robinson Gail Baev C - - - - - - 28.00 0.00 28.00 0.42 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results