May 21, 2019 - Tuesday 10:00 am

Swiss Teams Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
8.75 Gold 1 1 83.00 Larry UttleyDuluth, MN Ben KristensenDuluth, MN Dianne CarrDuluth, MN Warren NelsonCloquet, MN
6.56 Gold 2 81.00 Ken GeeRegina, SK Hannah MoonSasakatoon, SK Dan MathiesonRegina, SK Earl KnipfelMoose Jaw, SK
4.92 Gold 3 78.00 Phil SchwarzLakeville, MN Judy SchwarzLakeville, MN Kerry HollowayBloomington, MN Michael CasselRoseville, MN
3.69 Gold 4 73.00 Sharon AndersonEagan, MN Roger AndersonEagan, MN Craig RobinsonDurham, NC Elaine LandowDurham, NC
2.92 Gold 5 72.00 Bob Balderson JrEden Prairie, MN Cynthia BaldersonEden Prairie, MN Ronald DeHarpporteMinneapolis, MN Peg WallerEdina, MN
3.94 Gold 2 67.00 Linda BrammerMinneapolis, MN Barb ZipoyBloomington, MN Jane TrahmsEden Prairie, MN Ann HouseMinneapolis, MN
3.15 Gold 3 1 64.00 Reid ShawWayzata, MN Jack HuieMinneapolis, MN Paul BeckaMinneapolis, MN Jim LarsenMound, MN
2.36 Gold 4 2 60.00 Carl HartnessPlymouth, MN Michael CurranMaple Grove, MN Robert MarxOsseo, MN Harold FellermanMaple Grove, MN

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
11 Larry Uttley Ben Kristensen Dianne Carr Warren Nelson B 1 1 - - - - 83.00 0.00 83.00 8.75 Gold
1 Ken Gee Hannah Moon Dan Mathieson Earl Knipfel A 2 - - - - - 81.00 0.00 81.00 6.56 Gold
10 Phil Schwarz Judy Schwarz Kerry Holloway Michael Cassel A 3 - - - - - 78.00 0.00 78.00 4.92 Gold
15 Sharon Anderson Roger Anderson Craig Robinson Elaine Landow A 4 - - - - - 73.00 0.00 73.00 3.69 Gold
5 Bob Balderson Jr Cynthia Balderson Ronald DeHarpporte Peg Waller A 5 - - - - - 72.00 0.00 72.00 2.92 Gold
9 Linda Brammer Barb Zipoy Jane Trahms Ann House B - 2 - - - - 67.00 0.00 67.00 3.94 Gold
14 Reid Shaw Jack Huie Paul Becka Jim Larsen C - 3 1 - - - 64.00 0.00 64.00 3.15 Gold
7 Carl Hartness Michael Curran Robert Marx Harold Fellerman C - 4 2 - - - 60.00 0.00 60.00 2.36 Gold
6 Susan Flaherty Betty Salber Ann Nordeng Richard Nordeng A - - - - - - 59.00 0.00 59.00 1.26 Red
2 Betty Triliegi Sherry Hansen Peg Mitchell Shelly Husebo B - - - - - - 55.00 0.00 55.00 1.26 Red
12 Del Swanson Gene Brandl Phyllis Anderson Sandy Nelson B - - - - - - 53.00 0.00 53.00 0.84 Red
8 Gloria Georger Ann Van Ryn Greg Caucutt Robert Roediger B - - - - - - 53.00 0.00 53.00 0.63 Red
3 Grace Pridal-Peters Rick Gavin Patrick Finley A. Luke Ratnayake C - - - - - - 39.00 0.00 39.00 0.42 Red
13 Thomas Botten Joyce Johnson Susan Knauss Roger Knauss C - - - - - - 32.00 0.00 32.00 0.84 Red
4 Gary Rowland Bob Awde Jr Nadejda Drenska Charlie Koch C - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.42 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results