Apr 07, 2019 - Sunday 1:30 pm

Stratified Open Swiss Event Summary

Session 1

21.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.68 Silver 1 57.00 Adam GewissElk Mound, WI Arthur FlashinskiWausau, WI Lee PrellwitzRipon, WI Paolo RanaldiEau Claire, WI
4.26 Silver 2 1 54.00 Mollie FreierMarquette, MI Emalyn NikstadWausau, WI Thomas RoweStevens Point, WI Terry ByrneWausau, WI
3.20 Silver 3 53.00 Yvette NearyMequon, WI Ronald GouldMequon, WI Aniko SzaboOconomowoc, WI Tamas SzaboOconomowoc, WI
2.89 Silver 4 2 1 52.00 Kathy BeranekMishicot, WI James SchultzSheboygan, WI Roman RommelfangerManitowoc, WI Joan KilgerPark Falls, WI
2.17 Silver 5 3 48.00 Rochelle AndressChippewa Falls, WI Jane Du PontDe Pere, WI Peter LokenGreen Bay, WI Clayton MaloneyGreen Bay, WI
1.35 Silver 6 47.00 Richard NordengWaunakee, WI Ann NordengWaunakee, WI Caryl SelcherFitchburg, WI Mike SelchertFitchburg, WI
1.42 Silver 4/5 46.00 Jerry MarchantGreen Lake, WI Gregg UnderheimOshkosh, WI Carol KonradNeshkoro, WI Kaye McCardleEagle River, WI
1.42 Silver 4/5 46.00 Terry McCloskeyThree Lakes, WI Florence EricksonRhinelander, WI James BloedornLa Crosse, WI William HigbeeMadison, WI
1.52 Silver 2 45.00 Judyann TerraultPowers, MI Carla ChropkowskiRhinelander, WI Janet WelkGreen Bay, WI Norbert GrossGreen Bay, WI
1.00 Silver 3/4 39.00 Eric McVickarAppleton, WI Beezie MacNeilGreen Bay, WI Faye DrankoffDe Pere, WI Mary Ann RombergNew London, WI
1.00 Silver 3/4 39.00 Carolyn PfeifferArbor Vitae, WI Lee SchultzArbor Vitae, WI Patricia BeckerManitowish Wtrs, WI Robert BeckerManitowish Wtrs, WI

Recaps

Section BB

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
16 Adam Gewiss Arthur Flashinski Lee Prellwitz Paolo Ranaldi A 1 - - - - - 57.00 0.00 57.00 5.68 Silver
6 Mollie Freier Emalyn Nikstad Thomas Rowe Terry Byrne B 2 1 - - - - 54.00 0.00 54.00 4.26 Silver
5 Yvette Neary Ronald Gould Aniko Szabo Tamas Szabo A 3 - - - - - 53.00 0.00 53.00 3.20 Silver
8 Kathy Beranek James Schultz Roman Rommelfanger Joan Kilger C 4 2 1 - - - 52.00 0.00 52.00 2.89 Silver
3 Rochelle Andress Jane Du Pont Peter Loken Clayton Maloney B 5 3 - - - - 48.00 0.00 48.00 2.17 Silver
12 Richard Nordeng Ann Nordeng Caryl Selcher Mike Selchert A 6 - - - - - 47.00 0.00 47.00 1.35 Silver
18 Terry McCloskey Florence Erickson James Bloedorn William Higbee B - 4/5 - - - - 46.00 0.00 46.00 1.42 Silver
7 Jerry Marchant Gregg Underheim Carol Konrad Kaye McCardle B - 4/5 - - - - 46.00 0.00 46.00 1.42 Silver
11 Judyann Terrault Carla Chropkowski Janet Welk Norbert Gross C - - 2 - - - 45.00 0.00 45.00 1.52 Silver
13 Robert Webster Charles Dahlke David Raitt Nancy Ogreenc A - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.69 Silver
14 Jay Eggener Sharon Basal Eugene Chuzles Gary Vanden Houten B - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.46 Silver
10 Stephanie Schwingel Wayne Larson Sharon Jones Sandra Kotinek B - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.46 Silver
17 Carolyn Pfeiffer Lee Schultz Patricia Becker Robert Becker C - - 3/4 - - - 39.00 0.00 39.00 1.00 Silver
15 Eric McVickar Beezie MacNeil Faye Drankoff Mary Ann Romberg C - - 3/4 - - - 39.00 0.00 39.00 1.00 Silver
4 Cerona Stevens Karen Reese Drusilla Kierzek Elizabeth Miller B - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.23 Silver
1 Donna Witasek Tom Witasek Mary Jane Fero Jeri Nelson B - - - - - - 33.00 0.00 33.00 0.58 Silver
19 Charles Vierthaler Anthony Priewe Betty Jo Hathaway John Hathaway C - - - - - - 30.00 0.00 30.00 0.23 Silver
21 William Zimmerman Tim Luker John Zimmerman Paul Zimmerman C - - - - - - 29.00 0.00 29.00 0.23 Silver
20 E Ann Tippy Marjorie Swelstad Patricia Wisner Ruth Sorsen C - - - - - - 27.00 0.00 27.00 0.23 Silver
2 Judy Niesing Margery Fisher William Anderson Ronald Niesing C - - - - - - 23.00 0.00 23.00
9 Caroline Pieper Helen Ippel Karen Ann Pleuss Barbara Lonsdorf C - - - - - - 14.00 0.00 14.00

Bracket

Bracket available from Fast Results