Apr 14, 2019 - Sunday 10:00 am

Stratiflighted B/C/D Swiss Teams Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C D VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.13 Silver 1 1 102.00 Janet LandesbergVancouver, WA Bruce BackupPortland, OR Mike GoffePortland, OR Paul RubinMemphis, TN
3.10 Silver 2 2 83.00 Stuart DirectorPortland, OR Wendy MednickPortland, OR Bernie WidolffPortland, OR Nely JohnsonPortland, OR
2.32 Silver 3 3 70.00 Ginny GainerPort, OR Terry StrandWilsonville, OR Ginny KopaczPortland, OR Joan BorbergPortland, OR
1.74 Silver 4 4 67.00 John Dove SrVancouver, WA Andrew NuxollPortland, OR Dan EdelsteinVancouver, WA Sue FreitagClackamas, OR
1.38 Silver 5 5 64.00 Inez WeissPortland, OR Phyllis SutterPortland, OR Jane EdwardsPortland, OR Jay EdwardsPortland, OR
1.84 Silver 1/2 60.00 Bonnie ScheelandPortland, OR Sandra BehlesBeaverton, OR Joan PeresPortland, OR Patricia BahamBeaverton, OR
1.84 Silver 1/2 60.00 Ancer HaggertyPortland, OR Larry JonesPortland, OR Joanne RuylePortland, OR Linda MarshallBeaverton, OR
1.18 Silver 3 59.00 Carina CassimPortland, OR Charles GusePortland, OR Donald McConnellPortland, OR Ricardo BerdichevskyPortland, OR

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C D B C D
11 Janet Landesberg Bruce Backup Mike Goffe Paul Rubin C 1 1 - - - - 102.00 0.00 102.00 4.13 Silver
6 Stuart Director Wendy Mednick Bernie Widolff Nely Johnson C 2 2 - - - - 83.00 0.00 83.00 3.10 Silver
14 Ginny Gainer Terry Strand Ginny Kopacz Joan Borberg C 3 3 - - - - 70.00 0.00 70.00 2.32 Silver
7 John Dove Sr Andrew Nuxoll Dan Edelstein Sue Freitag C 4 4 - - - - 67.00 0.00 67.00 1.74 Silver
15 Inez Weiss Phyllis Sutter Jane Edwards Jay Edwards C 5 5 - - - - 64.00 0.00 64.00 1.38 Silver
10 Roger Thomas Jon Gassaway Patrick Howard Kathi Marcus C - - - - - - 62.00 0.00 62.00 0.63 Silver
1 Kristin Steinmetz Paul Walker Margot Leonard Ryerson Schwark C - - - - - - 62.00 0.00 62.00 0.72 Silver
12 Ancer Haggerty Larry Jones Joanne Ruyle Linda Marshall D - - 1/2 - - - 60.00 0.00 60.00 1.84 Silver
2 Bonnie Scheeland Sandra Behles Joan Peres Patricia Baham D - - 1/2 - - - 60.00 0.00 60.00 1.84 Silver
8 Carina Cassim Charles Guse Donald McConnell Ricardo Berdichevsky D - - 3 - - - 59.00 0.00 59.00 1.18 Silver
5 Beth Unger John Seibert Ginger McCarthy Karen Stone D - - - - - - 55.00 0.00 55.00 0.36 Silver
9 Nancy Cole Sherry Lacombe-Ingham Lynda Rogers Elizabeth Fullerton D - - - - - - 52.00 0.00 52.00 0.18 Silver
3 Sheryl Williams Ruth Yokoyama Molly Herrle Sally Miller D - - - - - - 48.00 0.00 48.00 0.36 Silver
13 Kimberly Dauphin Lilla Wallace Carol Nystrom Cynthia Brogan C - - - - - - 39.00 0.00 39.00 0.36 Silver
4 Patrice Stewart Joseph Morgan Care Parker Steve Parker D - - - - - - 17.00 0.00 17.00

Bracket

Bracket available from Fast Results