Apr 06, 2019 - Saturday 10:00 am

Swiss Teams (Playthrough) Event Summary

Session 2

19.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.68 Silver 1 110.00 Michael CraneFarmington Hls, MI Sheldon KirschWest Bloomfield, MI Jerrold GrossmanRochester Hills, MI Henry ShevitzBloomfield Hls, MI
7.26 Silver 2 101.00 Phyllis CohnBloomfield Hls, MI Owen LienOak Park, MI Jonathan FleischmannBloomfield, MI Julie ArbitMilford, MI Sandy GollerFarmington, MI
5.45 Silver 3 93.00 Richard TemkinFarmington, MI Mary SmithHazel Park, MI Myles MaddoxPleasant Ridge, MI Irving RosensteinTroy, MI
5.45 Silver 4 1 80.00 Ronna GalinWest Bloomfield, MI Robert RafWest Bloomfield, MI Cheryl BloomOrchard Lake, MI James BloomOrchard Lake, MI
4.09 Silver 5 2 1 75.00 Katherine JerniganEaton Rapids, MI Michael SwiftLansing, MI Gregory PerkowskiLansing, MI Kathy StepanovichHaslett, MI
3.07 Silver 6 3 2 74.00 Dennis WaniolekShelby Township, MI Richard CantleyBirmingham, MI Lakshmi VoraBloomfield Hls, MI Arnold GottliebWest Bloomfield, MI
2.30 Silver 4 3 72.00 Bob OndoLincoln Park, MI Michael KoscielskiGrosse Pt Woods, MI Renata WassermanAnn Arbor, MI Corey PowellAnn Arbor, MI
1.69 Silver 5/6 4/5 71.00 Barbara SchiffBloomfield Hls, MI Laurence SchiffBloomfield Hls, MI Ronald WhitneyBloomfield, MI Daniel RoseCommerce Twp, MI
1.69 Silver 5/6 4/5 71.00 Lois BoothBirmingham, MI Mike RoederTroy, MI Cassandra RodgerTroy, MI David ClevelandBirmingham, MI

Recaps

Section G

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
6 Michael Crane Sheldon Kirsch Jerrold Grossman Henry Shevitz A 1 - - - - - 110.00 0.00 110.00 9.68 Silver
2 Phyllis Cohn Owen Lien Jonathan Fleischmann Julie Arbit Sandy Goller A 2 - - - - - 101.00 0.00 101.00 7.26 Silver
4 Richard Temkin Mary Smith Myles Maddox Irving Rosenstein A 3 - - - - - 93.00 0.00 93.00 5.45 Silver
19 Ronna Galin Robert Raf Cheryl Bloom James Bloom B 4 1 - - - - 80.00 0.00 80.00 5.45 Silver
9 Katherine Jernigan Michael Swift Gregory Perkowski Kathy Stepanovich C 5 2 1 - - - 75.00 0.00 75.00 4.09 Silver
17 Dennis Waniolek Richard Cantley Lakshmi Vora Arnold Gottlieb C 6 3 2 - - - 74.00 0.00 74.00 3.07 Silver
18 Bob Ondo Michael Koscielski Renata Wasserman Corey Powell C - 4 3 - - - 72.00 0.00 72.00 2.30 Silver
8 Barbara Schiff Laurence Schiff Ronald Whitney Daniel Rose C - 5/6 4/5 - - - 71.00 0.00 71.00 1.69 Silver
14 Lois Booth Mike Roeder Cassandra Rodger David Cleveland C - 5/6 4/5 - - - 71.00 0.00 71.00 1.69 Silver
16 Deepak Dighe Dolores Bright Ross Weinstein Thomas Hunt B - - - - - - 70.00 0.00 70.00 1.04 Silver
3 Ching-Po Wang Xingyu Zhang Ying Yuan Yaqi Zhu B - - - - - - 69.00 0.00 69.00 0.78 Silver
7 Matthew Evett Susan Evett Richard Bauman Ross Richardson C - - - - - - 69.00 0.00 69.00 0.78 Silver
10 James Egan Graham Putnam P Steven Dotson Donna Dotson C - - - - - - 68.00 0.00 68.00 0.65 Silver
11 Edward White Martin Hirschman Susan Parnes Gordon Parnes A - - - - - - 65.00 0.00 65.00 0.78 Silver
15 Margie Ried Barbara Button Mark Merritt Irma Glaser C - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.78 Silver
1 Duaine Benard Gary Luoma Marilyn Crane Jane Gardner B - - - - - - 54.00 0.00 54.00 0.52 Silver
12 Steven Winokur Frank Treiber III Gary Brinker Robert Brandow A - - - - - - 52.00 0.00 52.00 0.91 Silver
5 Manus Nemeth Marsha Leiphart Carol Burkett Lynn Martin C - - - - - - 35.00 0.00 35.00 0.26 Silver
13 Harold Osher Judy Osher Lois Wodika Bedford Embrey Jr C - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.26 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results