Apr 10, 2019 - Wednesday 1:00 pm

Crocus Bracketed KOs 1 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
43.59 Gold 1 Gordon CampbellCalgary, AB Ian FindlayBanff, AB Judith GartaganisCalgary, AB Nicholas GartaganisCalgary, AB
30.51 Gold 2 Joan CreminParadise Valley, AZ Haig TchamitchParadise Valley, AZ Huub BertensLas Vegas, NV Jacob MorganMadison, WI Curtis CheekLas Vegas, NV
17.44 Gold 3/4 Ken ScholesBellevue, WA Sandra ScholesBellevue, WA Gerry McCullyVictoria, BC Rhonda FosterVictoria, BC
17.44 Gold 3/4 Jean BarryLivermore, CA Ed UlmanPortland, OR Hendrik SharplesBrush Prairie, WA Gerry MarshallCalgary, AB

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Bob Klein Sara Rothmuller Kate Hill Jennifer Jones A - - - - - - -0.01 0.00 4.36 Red
11 Keith Dowdall Ross Amann Dick Vission Cary Salmi A - - - - - - -0.01 0.00 2.18 Red
10 Trudy Hurdle John Hurdle Rebecca Clough Roger Clough A - - - - - - -0.01 0.00 2.18 Red
9 Jean Barry Ed Ulman Hendrik Sharples Gerry Marshall A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 17.44 Gold
8 Ken Scholes Sandra Scholes Gerry McCully Rhonda Foster A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 17.44 Gold
7 Nicholas Stock Leo Glaser Sandra Fraser Doug Fraser A - - - - - - -0.01 0.00 2.18 Red
6 Connie Coquillette Robert Johnson Lisa Fishman Sherwin Moscow A - - - - - - -0.01 0.00 4.36 Red
5 Lee Barton Lucille Barton Cindy Cossey Glenn Cossey A - - - - - - -0.01 0.00
4 Joan Cremin Haig Tchamitch Huub Bertens Jacob Morgan Curtis Cheek A 2 - - - - - -0.01 0.00 30.51 Gold
3 Doris Fishman William Whitesel Donald Gray Ron Smith A - - - - - - -0.01 0.00 2.18 Red
2 Sandra Robson John Patterson Angela Taylor Gene Fomin A - - - - - - -0.01 0.00
12 Gordon Campbell Ian Findlay Judith Gartaganis Nicholas Gartaganis A 1 - - - - - -0.01 0.00 43.59 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results