Mar 03, 2019 - Sunday 10:00 am

B/C/D Swiss Teams Event Summary

Session 2

22.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C D VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.28 Silver 1 83.00 Arthur WidenGeorgetown, TX Clara WoodAustin, TX Kathryn BaileyDripping Spring, TX Steven AndersenAustin, TX
3.47 Silver 2/3 82.00 Jane CollinsGeorgetown, TX Lisa HolzgrafeAustin, TX Marlene GoldenAustin, TX Merry BalisAustin, TX
3.47 Silver 2/3 1 82.00 Bob AllenAustin, TX Eric De RouffignacAustin, TX Richard RyanAustin, TX Harvey BrowningGeorgetown, TX
2.58 Silver 4/5 2 78.00 Julianne McKennaAustin, TX Edward KimRound Rock, TX Linda GastonPflugerville, TX Charlene CoorAustin, TX
2.00 Silver 4/5 78.00 Janet HawkThe Hills, TX Costa TriantaphilidesAustin, TX Mary McCarronAustin, TX David McCarronAustin, TX
1.94 Silver 6 3 76.00 Marc LevinGeorgetown, TX Karen OberlingGeorgetown, TX Alecia SouthworthGeorgetown, TX Van ZieglerGeorgetown, TX
1.98 Silver 4 1 62.00 Mark AlpertAustin, TX Judy AlpertAustin, TX Tom BellAustin, TX Cindy BellAustin, TX
1.07 Silver 5/6 60.00 Simone ScumpiaAustin, TX David DavisAustin, TX J Patrick FinniganAustin, TX W Kenneth DavisAustin, TX
1.07 Silver 5/6 60.00 Robert BabbGeorgetown, TX Laurie Hartline-BabbGeorgetown, TX Marie RussielloAustin, TX Emil RussielloAustin, TX
1.49 Silver 2 54.00 Margaret BennettAustin, TX Karen O'SheaAustin, TX Kelly PriceLakeway, TX Elizabeth McDanielAustin, TX

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C D B C D
12 Arthur Widen Clara Wood Kathryn Bailey Steven Andersen B 1 - - - - - 83.00 0.00 83.00 5.28 Silver
22 Bob Allen Eric De Rouffignac Richard Ryan Harvey Browning C 2/3 1 - - - - 82.00 0.00 82.00 3.47 Silver
10 Jane Collins Lisa Holzgrafe Marlene Golden Merry Balis B 2/3 - - - - - 82.00 0.00 82.00 3.47 Silver
1 Janet Hawk Costa Triantaphilides Mary McCarron David McCarron B 4/5 - - - - - 78.00 0.00 78.00 2.00 Silver
20 Julianne McKenna Edward Kim Linda Gaston Charlene Coor C 4/5 2 - - - - 78.00 0.00 78.00 2.58 Silver
5 Marc Levin Karen Oberling Alecia Southworth Van Ziegler C 6 3 - - - - 76.00 0.00 76.00 1.94 Silver
8 Thomas Connolly Joseph Tomlinson Wynnell Noelke Lazaro Brener B - - - - - - 71.00 0.00 71.00 0.54 Silver
21 Michael Harris Sandra Harris Linda Griffith Elizabeth Ling B - - - - - - 70.00 0.00 70.00 0.72 Silver
19 Mickey Goldwater Rebecca Parmentier Patricia Berry Bobbie Gruhlkey B - - - - - - 69.00 0.00 69.00 0.54 Silver
13 Mark Alpert Judy Alpert Tom Bell Cindy Bell D - 4 1 - - - 62.00 0.00 62.00 1.98 Silver
2 Simone Scumpia David Davis J Patrick Finnigan W Kenneth Davis C - 5/6 - - - - 60.00 0.00 60.00 1.07 Silver
18 Robert Babb Laurie Hartline-Babb Marie Russiello Emil Russiello C - 5/6 - - - - 60.00 0.00 60.00 1.07 Silver
6 Curt Wyman Julie Johnson Ken Hanson Patricia Rutledge C - - - - - - 54.00 0.00 54.00 0.54 Silver
15 Margaret Bennett Karen O'Shea Kelly Price Elizabeth McDaniel D - - 2 - - - 54.00 0.00 54.00 1.49 Silver
7 Dorothy Foster Nancy Schiller Ann Denton Susan Thompson D - - - - - - 52.00 0.00 52.00 0.54 Silver
11 Susan Breeding Audrey Romonosky Gayle Moyers Graham Duke C - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.54 Silver
17 Mark Anderson Laura Craft Nora Fallon Thomas Hughes C - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.54 Silver
4 Patricia Webb Michele Abriol Laurene Jacob Robin Tucker B - - - - - - 47.00 0.00 47.00 0.18 Silver
16 Meg Putman Paul Putman Linda Lewis Wendy Marks D - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.36 Silver
9 Joy Cogburn Marjorie Cogburn Sheryl Miller Lue Harden C - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.36 Silver
3 Thomas Sears Richard Drumm Jr Suzanne Matthews Jim Comeskey D - - - - - - 31.00 0.00 31.00 0.18 Silver
14 Michael Martin Susan Rosenfeld Gregory Flanagan Fred Lee D - - - - - - 22.00 0.00 22.00 0.18 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results