Feb 03, 2019 - Sunday 9:30 am

Open Swiss Teams Event Summary

Session 2

14.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X Y VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
14.70 Gold 1 1 93.00 Robert MiconeTustin, CA Weishu WuIrvine, CA Dustin StoutHuntington Bch, CA Bjorgvin KristinssonColumbia Hgts, MN Brian GilbertIrvine, CA
11.03 Gold 2 77.00 Alain SchreiberBellevue, WA Billy MillerLas Vegas, NV David GraingerEtobicoke, ON Jacob MorganMadison, WI Aaron JonesNorth Bethesda, MD
8.27 Gold 3 74.00 Ellen AntenEncino, CA Gerry McCullySun City West, AZ Rhonda FosterSun City West, AZ Paul MarkarianLancaster, CA
6.20 Gold 4 71.00 Robert ShoreLos Angeles, CA Kent HartmanSan Diego, CA V Jay TiptonIrvine, CA Linda TiptonIrvine, CA
4.90 Gold 5 70.00 Joshua DonnLas Vegas, NV Ron SmithChicago, IL Linda LewisLas Vegas, NV Paul LewisLas Vegas, NV
5.51 Gold 2 67.00 Judy ElbogenMission Viejo, CA Stephen SturmFullerton, CA Joseph ChaikinGarden Grove, CA Xiaoxue WalkerMission Viejo, CA
4.13 Gold 3 62.00 Walter Schafer JrFountain Valley, CA Finn KolesnikVentura, CA Alexander KolesnikLos Angeles, CA Crispin BarrereBerkeley, CA
3.87 Gold 1 45.00 Pat LarinRancho Mirage, CA David WhiteLancaster, CA William Brodek JrSylmar, CA Robert McBroomSanta Clarita, CA

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X Y A X Y
5 Robert Micone Weishu Wu Dustin Stout Bjorgvin Kristinsson Brian Gilbert X 1 1 - - - - 93.00 0.00 93.00 14.70 Gold
11 Alain Schreiber Billy Miller David Grainger Jacob Morgan Aaron Jones A 2 - - - - - 77.00 0.00 77.00 11.03 Gold
14 Ellen Anten Gerry McCully Rhonda Foster Paul Markarian A 3 - - - - - 74.00 0.00 74.00 8.27 Gold
9 Robert Shore Kent Hartman V Jay Tipton Linda Tipton A 4 - - - - - 71.00 0.00 71.00 6.20 Gold
10 Joshua Donn Ron Smith Linda Lewis Paul Lewis A 5 - - - - - 70.00 0.00 70.00 4.90 Gold
1 Judy Elbogen Stephen Sturm Joseph Chaikin Xiaoxue Walker X - 2 - - - - 67.00 0.00 67.00 5.51 Gold
2 Walter Schafer Jr Finn Kolesnik Alexander Kolesnik Crispin Barrere X - 3 - - - - 62.00 0.00 62.00 4.13 Gold
13 Claude Vogel Carol Frank Yas Takeda Bruce Horiguchi A - - - - - - 55.00 0.00 55.00 1.50 Red
8 Sam Madison-Jammal Lynne Feldman Jeffrey Goldsmith John Jones A - - - - - - 52.00 0.00 52.00 1.00 Red
4 Gerard Geremia Roselyn Teukolsky Saul Teukolsky Joseph Viola III X - - - - - - 50.00 0.00 50.00 1.00 Red
6 Marjorie Michelin Craig Kavin Mike Savage Ellis Feigenbaum A - - - - - - 45.00 0.00 45.00 1.00 Red
3 Pat Larin David White William Brodek Jr Robert McBroom Y - - 1 - - - 45.00 0.00 45.00 3.87 Gold
7 Om Chokriwala Lamya Agelidis Alex Fowlie Matthew Mallory Y - - - - - - 41.00 0.00 41.00 1.00 Red
12 Janet Wickersham Roy Wilson Tim Lee George Tien Y - - - - - - 38.00 0.00 38.00 1.00 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results