Jan 25, 2019 - Friday 10:00 am

Fri AM Open Teams Event Summary

Session 1

24.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C Overall Score Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
11.50 Silver 1 18.50 Kerry HollowayBloomington, MN Judy HansenEagan, MN Peggy KaplanMinnetonka, MN Mary LemmonsSaint Paul, MN
8.63 Silver 2 17.00 Genny RiceRochester, MN Thomas KnierBurnsville, MN Greg CaucuttRochester, MN Frank KnierFargo, ND
6.47 Silver 3 16.50 David RaittMadison, WI Barry PurringtonEagan, MN Ann RozemaRoseville, MN William VoedischMarine, MN
4.85 Silver 4 1 15.50 Harry SapienzaMinnetonka, MN Tom JuntunenMinneapolis, MN David CollinsFridley, MN James EssexSt Louis Park, MN
3.19 Silver 5/6 14.50 Linda BrammerMinneapolis, MN Sharon AndersonEagan, MN Garry HodenEagan, MN Roger AndersonEagan, MN
3.19 Silver 5/6 14.50 Michael CasselRoseville, MN Jean BoettcherMinneapolis, MN Carol RyndersSaint Paul, MN Steven GaynorMinneapolis, MN
2.96 Silver 2 14.00 Warren NelsonCloquet, MN Gary KnippenbergGolden Valley, MN Dianne CarrDuluth, MN Erwin HeislerMinneapolis, MN
1.95 Silver 3/4 13.50 John AllenOakdale, MN Donna NesserMinneapolis, MN Larry JohnsonMinneapolis, MN Susan SangerSt Louis Park, MN
1.95 Silver 3/4 13.50 Carl HartnessPlymouth, MN Joseph BrowanMaplewood, MN Janice HartnessPlymouth, MN Marsha DevineMinneapolis, MN
2.22 Silver 5 1 12.50 Layne VinjeRochester, MN Leonard GaerEdina, MN Christine GreenbergByron, MN Patrick FinleyMinneapolis, MN
1.67 Silver 2 12.00 David GustafsonStillwater, MN Jim LarsenMound, MN Doug GwostAiken, SC Paul BeckaMinneapolis, MN
1.25 Silver 3 11.50 Gretchen GreyEden Prairie, MN Daniel McIntyreSaint Paul, MN Joseph AmbroseInver Grove, MN Monty MartinMaplewood, MN
0.94 Silver 4 11.00 Jerry BartlettLindstrom, MN Nicky BredesonMinneapolis, MN Lamese McDowellSaint Paul, MN Richard CottleSaint Paul, MN

Recaps

  • Select a section:
  • AA
  • BB

Section AA

NS

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
3 Kerry Holloway Judy Hansen Peggy Kaplan Mary Lemmons A 1 - - 1 - - 18.50 77.08 18.50 11.50 Silver
9 Genny Rice Thomas Knier Greg Caucutt Frank Knier A 2 - - 2 - - 17.00 70.83 17.00 8.63 Silver
8 David Raitt Barry Purrington Ann Rozema William Voedisch A 3 - - 3 - - 16.50 68.75 16.50 6.47 Silver
6 Warren Nelson Gary Knippenberg Dianne Carr Erwin Heisler B - 2 - 4 1 - 14.00 58.33 14.00 2.96 Silver
4 Elaine Prebonich Sandy Nelson Deborah Watson Peg Mitchell B - - - - 2 - 11.00 45.83 11.00 0.79 Silver
2 Mary Meinecke Carole Miner Michael Orsted John Koch A - - - - - - 10.00 41.67 10.00
5 James Schnepf Elaine Hassinger Connie Nelson Kathy Crockett C - - - - - 1 9.50 39.58 9.50 0.78 Silver
10 Keith Thompson Joyce Johnson Michele Grindal Thomas Botten C - - - - - 2 9.00 37.50 9.00 0.55 Silver
1 Al LaTendresse David Newhall William Stoltzmann Robert Bonine C - - - - - - 8.00 33.33 8.00
7 Karen Thelen Megan Murphy Patricia Montain Alexis Campbell C - - - - - - 7.00 29.17 7.00