Jan 09, 2019 - Wednesday 10:00 am

KNOCKOUT III 2 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
20.20 Gold 1 William WoodRock Hill, SC Barbara MooreRock Hill, SC Yves DecellesBaie-Comeau, QC Denise LeclercBaie-Comeau, QC
14.14 Gold 2 Lee WeinerFernandina Bch, FL George BrowneWest Orange, NJ Victoria LanierAmelia Island, FL Bobbie FostFernandina, FL
8.08 Gold 3/4 Mark FranzoniJacksonville Bc, FL Lynn ChapmanJacksonville, FL Ann BuchholzPonte Vedra Bch, FL Claire WatsonJacksonville, FL
8.08 Gold 3/4 Richard WangDavenport, FL Donald RichardsKissimmee, FL Glen HarmerThunder Bay, ON David LennoxHaines City, FL

Recaps

Section 22

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Marie Duval Jocelyne Tetrault Ed W J Wright John Maloney A - - - - - - -0.01 0.00 2.02 Red
11 Richard Wang Donald Richards Glen Harmer David Lennox A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 8.08 Gold
10 John-David Marskell Joan Soifert Sophie Chess Bonnie Taylor Gillings A - - - - - - -0.01 0.00 1.01 Red
9 Virginia Bright Katherine Grant Martin Klaponski Zsoka Balla A - - - - - - -0.01 0.00
8 Lee Weiner George Browne Victoria Lanier Bobbie Fost A 2 - - - - - -0.01 0.00 14.14 Gold
7 Mark Franzoni Lynn Chapman Ann Buchholz Claire Watson A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 8.08 Gold
6 Jan McLennan Gerry Vaughn Patricia Hassett Carol Helderlein A - - - - - - -0.01 0.00 2.02 Red
5 William Wood Barbara Moore Yves Decelles Denise Leclerc A 1 - - - - - -0.01 0.00 20.20 Gold
4 Peter Jargowsky Stephen Wiesenfeld Barry Cohen Bernardo Flasterstein A - - - - - - -0.01 0.00 0.51 Red
3 William Belanich Joan Renzoni Gaylia Ohlman Gretchen Blakey A - - - - - - -0.01 0.00 1.01 Red
2 Jeffery Jones Michael Zeller Paul Prez Leslie Phelps A - - - - - - -0.01 0.00
12 Marvin Fox Susan Fox P Lynch Barbara Kalnick A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results