Nov 10, 2018 - Saturday 2:15 pm

NAP Flight C District Final Recaps

Session


Section
Direction
Filter
Players

Section G - NS

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
A A
5 Alan Peterfreund Michael Ramella A 1 - - 1 - - 290.38 63.26 260.00 550.38 15.00 Gold|Red Scores
4 Paul Durda David Temple A 9 - - - - - 233.35 50.84 269.50 502.85 3.00 Gold|Red Scores
6 Ronit Shoham Robert Stillman A - - - 4 - - 253.00 55.12 228.50 481.50 0.71 Red Scores
7 Karen Mooney Roger Guerin A - - - 3 - - 256.00 55.77 221.00 477.00 1.02 Red Scores
3 Tehmi Mulla Mark Blumenthal A - - - - - - 230.54 50.23 241.50 472.04 0.44 Red Scores
8 Evelyn Shuster Kalman Heller A - - - - - - 231.18 50.37 221.00 452.18 Scores
9 Rob Jones Thomas Shea A - - - 6 - - 235.97 51.41 212.00 447.97 0.34 Red Scores
2 Liz Hildebrandt George Abbott A - - - - - - 224.26 48.86 193.00 417.26 Scores
1 Jane Rubenstein Mark Rubenstein A - - - - - - 212.00 46.19 161.50 373.50 Scores

Section G - EW

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
A A
2 Shen Duan Meiyan Duan A 2 - - 6 - - 249.62 54.38 295.00 544.62 11.25 Gold|Red Scores
8 Gregory Rich Ken Mitchell A 8 - - 3 - - 264.32 57.59 239.50 503.82 3.33 Gold|Red Scores
1 Qingyan Yu Julia Qi Zhou A 10 - - - - - 205.53 44.78 285.50 491.03 2.73 Gold|Red Scores
7 Carol Fountain Muggsie Rocco A - - - - - - 204.06 44.46 283.00 487.06 1.33 Red Scores
3 Arthur Keefe Jon Kasdan A - - - - - - 234.00 50.98 238.00 472.00 Scores
4 Aldrich Humphrey Jenifer Bradford A - - - - - - 231.50 50.44 234.50 466.00 Scores
5 Darryl Tremelling Abhijit Dutta A - - - - - - 243.24 52.99 197.00 440.24 Scores
6 Tracy Burlock Susan Abookire A - - - - - - 154.50 33.66 194.50 349.00 Scores
9 Nancy Dowd Frank Falvey A - - - - - - 176.65 38.49 151.00 327.65 Scores

Section N - NS

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
A A
8 Nathalie Tabor Lisa Muir A 3 - - 2 - - 263.18 57.34 275.00 538.18 8.44 Gold|Red Scores
1 Jayson Rhuda Stanley Nissen A 5 - - - - - 230.85 50.29 284.50 515.35 5.00 Gold|Red Scores
7 Ronald Williams Pamela Jerskey A - - - 7 - - 234.85 51.17 239.00 473.85 0.67 Red Scores
4 Diana Chirita Alan Silver A - - - - - - 226.53 49.35 218.50 445.03 Scores
2 Daniel Hoch Roger Ketron A - - - 5 - - 236.68 51.56 204.00 440.68 0.41 Red Scores
5 Ann Johnson Wendy Zimman-Smith A - - - - - - 175.18 38.17 236.50 411.68 Scores
9 Jen Reidy John Jones Jr A - - - - - - 210.32 45.82 201.00 411.32 Scores
3 Marilyn Ware Martha Morrill A - - - - - - 186.59 40.65 219.50 406.09 Scores
6 Georgia McGuire Kathy Ordonez A - - - - - - 200.18 43.61 135.00 335.18 Scores

Section N - EW

Pair Player 1 Player 2 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
Personal
Scores
A A
1 Allen Barber Howard Abrams A 4 - - 4 - - 253.68 55.27 277.00 530.68 6.33 Gold|Red Scores
7 Lesley Fogarty Carol Poirier A 6 - - 2 - - 264.91 57.71 247.00 511.91 4.29 Gold|Red Scores
6 Barbara Pagos Kathy Gatewood A 7 - - 1 - - 277.15 60.38 234.00 511.15 3.75 Gold|Red Scores
2 Barry Laflam Yan Drabek A - - - - - - 240.82 52.47 245.00 485.82 0.53 Red Scores
4 Lester Starr Jr Ann Keegan A - - - - - - 213.82 46.58 248.00 461.82 0.53 Red Scores
3 Elaine Colokathis Kimberly Kudym A - - - - - - 213.15 46.44 247.00 460.15 0.41 Red Scores
8 Judi Zucker Diana Lam A - - - 7 - - 247.32 53.88 211.00 458.32 0.29 Red Scores
5 Roger Caplan Kenneth Steele A - - - 5 - - 251.32 54.75 202.50 453.82 0.41 Red Scores
9 Rita Vachani Dori Senerchia A - - - - - - 204.47 44.55 211.50 415.97 Scores