Nov 08, 2018 - Thursday 9:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
17.60 Silver 1 96.00 Martin Schiff JrTucson, AZ Ann EconomidyTucson, AZ Jared BouldsTucson, AZ Sundaresan RamTucson, AZ
13.20 Silver 2 83.00 Russell StowersGreen Valley, AZ Bud SteinMequon, WI Lynda KexelAlbuquerque, NM Jon StromquistGreen Valley, AZ
9.90 Silver 3 79.00 George GoodTucson, AZ Michael LevyTucson, AZ Jeffrey LesserOro Valley, AZ Greg WestTucson, AZ
7.43 Silver 4 72.00 Dave DouglassOro Valley, AZ James CobisBisbee, AZ Paul SoperSierra Vista, AZ Marc HaySierra Vista, AZ
5.87 Silver 5 66.00 Kenneth GraftonGreen Valley, AZ Leslie BalascoeGreen Valley, AZ Gene MakiGreen Valley, AZ Arne MakiGreen Valley, AZ
3.47 Silver 1 65.00 Steven SahlTucson, AZ Peter GodfreyTucson, AZ Pamela ThautTucson, AZ Henry BuchTucson, AZ
2.60 Silver 2 63.00 Judson JonesTucson, AZ Nancy HoltOro Valley, AZ Ann KuperbergTucson, AZ Sharon WylesTucson, AZ
2.27 Silver 3 1 59.00 Mary DorseyGreen Valley, AZ Sue BoyleGreen Valley, AZ Arlene LocaAfton, MI Sharon PowersTucson, AZ
1.70 Silver 2 54.00 Lanie ConstableTucson, AZ Margaret HovellTucson, AZ Cindy ShoemakerMarana, AZ Marian RoggeTucson, AZ

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
16 Martin Schiff Jr Ann Economidy Jared Boulds Sundaresan Ram A 1 - - - - - 96.00 0.00 96.00 17.60 Silver
1 Russell Stowers Bud Stein Lynda Kexel Jon Stromquist A 2 - - - - - 83.00 0.00 83.00 13.20 Silver
15 George Good Michael Levy Jeffrey Lesser Greg West A 3 - - - - - 79.00 0.00 79.00 9.90 Silver
12 Dave Douglass James Cobis Paul Soper Marc Hay A 4 - - - - - 72.00 0.00 72.00 7.43 Silver
7 Kenneth Grafton Leslie Balascoe Gene Maki Arne Maki A 5 - - - - - 66.00 0.00 66.00 5.87 Silver
14 Steven Sahl Peter Godfrey Pamela Thaut Henry Buch B - 1 - - - - 65.00 0.00 65.00 3.47 Silver
10 Judson Jones Nancy Holt Ann Kuperberg Sharon Wyles B - 2 - - - - 63.00 0.00 63.00 2.60 Silver
4 Darwin Afdahl Kay Afdahl Donna DePesa Stephen Maltzman A - - - - - - 62.00 0.00 62.00 1.08 Silver
8 Nona Dale Eric Swanson Max Limbocker Lee Erdman Aaron Carnes A - - - - - - 59.00 0.00 59.00 1.44 Silver
17 Rollie Armacost Darlene Armacost Linda Miller Mick Miller A - - - - - - 59.00 0.00 -1.00 59.00 1.44 Silver
18 Mary Dorsey Sue Boyle Arlene Loca Sharon Powers C - 3 1 - - - 59.00 0.00 59.00 2.27 Silver
5 Bradley Leach John McKethen Del Rieschick Richard Quigg B - - - - - - 58.00 0.00 58.00 1.44 Silver
6 Carol Pilmar Marie Heald Eleanor Horton Lois Jameson A - - - - - - 55.00 0.00 55.00 0.72 Silver
11 Lanie Constable Margaret Hovell Cindy Shoemaker Marian Rogge C - - 2 - - - 54.00 0.00 54.00 1.70 Silver
3 Jo Ann Aiken Lionel Larriva Clair Kretschmann Marian Wilson A - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.36 Silver
13 Kate Stewart Randi Berkson Melinda Hawkins Phyllis Pettijohn C - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.72 Silver
9 Pauline Pettinato Richard Houston Karen Barth Marlys Johansen C - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.72 Silver
2 Stephanie Marsden Ann Shaylor Margaret Glenn Mary Aveiro C - - - - - - 25.00 0.00 25.00

Bracket

Bracket available from Fast Results