Nov 03, 2018 - Saturday 10:00 am

Swiss Teams Event Summary

Session 2

14.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.70 Silver 1 93.00 Sabra WilsonPensacola, FL Wes BarnesPensacola, FL Kay HukeGulf Breeze, FL Roberta BarnesPensacola, FL
5.78 Silver 2 79.00 Walter LewisGautier, MS Jay SegarraOcean Springs, MS Michael MosesBiloxi, MS Arun LimayeGulfport, MS
3.79 Silver 3/4 74.00 Donna RieperDestin, FL Barbara StoneShalimar, FL Gayle MarrFt Walton Beach, FL Virginia WaterfieldDestin, FL
3.79 Silver 3/4 74.00 Irene PhillipsDecatur, GA John Phillips, JrDecatur, GA Betty SheffieldPensacola, FL Cheryl WalkerPensacola, FL
3.22 Silver 5 1 70.00 JoAnn CoulterMilton, FL Jody CraneyPensacola, FL Richard PlummerGulf Breeze, FL David WalkerPensacola, FL
2.42 Silver 2 61.00 Linda LeeDestin, FL Karen CouchDestin, FL Doris NeedhamNavarre, FL Jo WatfordNiceville, FL
1.81 Silver 3 59.00 Carolyn WolfPensacola, FL A Karen GardnerPensacola, FL Joyce GardnerPensacola, FL Brenda StarnesNavarre, FL
2.02 Silver 1 56.00 Michelle CranePensacola, FL Mary CumminsPensacola, FL Carol MeadeSpring, TX James MeadeSpring, TX

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
6 Sabra Wilson Wes Barnes Kay Huke Roberta Barnes A 1 - - - - - 93.00 0.00 93.00 7.70 Silver
8 Walter Lewis Jay Segarra Michael Moses Arun Limaye A 2 - - - - - 79.00 0.00 79.00 5.78 Silver
14 Irene Phillips John Phillips, Jr Betty Sheffield Cheryl Walker A 3/4 - - - - - 74.00 0.00 74.00 3.79 Silver
2 Donna Rieper Barbara Stone Gayle Marr Virginia Waterfield A 3/4 - - - - - 74.00 0.00 74.00 3.79 Silver
1 JoAnn Coulter Jody Craney Richard Plummer David Walker B 5 1 - - - - 70.00 0.00 70.00 3.22 Silver
12 Linda Lee Karen Couch Doris Needham Jo Watford B - 2 - - - - 61.00 0.00 61.00 2.42 Silver
11 Carolyn Wolf A Karen Gardner Joyce Gardner Brenda Starnes B - 3 - - - - 59.00 0.00 59.00 1.81 Silver
9 Karen Richards Bobbie O'Farrell Dale Hamernick Jean Adcock B - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.90 Silver
13 Sidney Kalishman Annette Lee McHann Bob Dale Stuart Siegel A - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.72 Silver
3 Michelle Crane Mary Cummins Carol Meade James Meade C - - 1 - - - 56.00 0.00 56.00 2.02 Silver
10 Lynne Parker Malcolm Steeves Cece Spain Martin Powell C - - - - - - 52.00 0.00 52.00 1.08 Silver
7 Vicki Schell Frances Viviano Karen Bock Jean Askew C - - - - - - 50.00 0.00 50.00 0.72 Silver
4 Robert Harding Larry Simon Alexa Canady-Davis Lyn Stevens A - - - - - - 47.00 0.00 47.00 0.72 Silver
5 Patty Kattner Shirley Kargleder Ritter Kilcrease Yvonne Marsh C - - - - - - 10.00 0.00 10.00

Bracket

Bracket available from Fast Results